با سي سي جي سيما به دنياي جعبه جادويي سفر کنيد

پنجشنبه 13 آذر 1393
با سي سي جي سيما به دنياي جعبه جادويي سفر کنيد
کاربری آسان
شکل ظاهری
مزایا
رتبه سایت
  • 0


حتما تا به حال براي بسياري از ما پيش آمده است که به دنبال اپليکيشن براي دريافت اطلاعات برنامه هاي تلويزيوني خارجي باشيم؛ اپليکيشني جامع که بتواند برنامه هاي تلويزيوني پر مخاطب را در اختيار ما قرار دهد؛ با عرضه «سي سي جي سيما» اين مشکل براي کاربران گوشي هاي اندرويدي برطرف شده است. در ادامه با نقد و بررسي اين اپليکيشن فارسي زبان با ما همراه باشيد.به گزارش اپليکيشن ايراني، «سي‌سي‌جي‌سيما»، يک دادگان برخط فارسي براي بيش از ۵۰۰ برنامه تلويزيوني است که اين تعداد با تلاش کاربران اين اپليکيشن کاربردي که از آن با عنوان «سي‌سي‌جي گستران» ياد مي شود، روزانه در حال افزايش است.

اين اپليکيشن فارسي زبان هم اکنون براي سيستم عامل اندرويد توليد شده و خريد و استفاده از آن بر روي تمامي گوشي هاي اندرويدي ممکن است.

 

پيشينه:

در سال ۱۹۹۸ يک طرح پژوهشي به نام «تلويزيون‌هاي خارجي، برنامه‌هاي جهان» (Foreign Televisions, World Programsو به اختصار FTWPبه وسيله خدمت تجاري «رسانه‌هاي وبفادر» بنا نهاده شد.

هدف از ايجاد اين طرح، پژوهش و کسب اطلاعات درباره «شبکه‌هاي تلويزيوني جهان» و برنامه ‌هاي آن‌ها بود. ۱۰ سال بعد، در سال ۲۰۰۸ نرم‌افزار کاربردي تحت وب «سي‌سي‌جي‌سيما»، ساخته و به صورت رايگان جايگزين اين طرح پژوهشي شد.

نهايتا در ماه اکتبر ۲۰۱۴ نرم‌افزار کاربردي همراه «سي‌سي‌جي‌سيما» منتشر شد و نرم‌افزار کاربردي تحت وب آن به عنوان «سکوي توسعه‌دهندگان سي‌سي‌جي‌سيما»  به صورت رايگان و تنها در دسترس «سي‌سي‌جي گستران» (کاربران سي‌سي‌جي) قرار گرفت.

 

معرفي:

سي‌سي‌جي‌سيما» يک پخش‌کننده برخطي (آنلاين) براي شبکه‌هاي تلويزيوني نيست، بلکه دادگان برنامه‌هاي تلويزيوني است. اين اپليکيشن در تملک خدمت تجاري «رسانه‌هاي وبفادر» است. با اين حال کاربراني فارسي‌زبان از کشورهاي افغانستان و ايران در توسعه محتواي آن مشارکت دارند.

 

امکانات:

اين نسخه از اپليکيشن «سي‌سي‌جي‌سيما» با قابليت جستجو و دسته‌بندي براي هر برنامه تلويزيوني منتشر شده است. اين اپليکيشن شامل موارد اطلاعاتي زير است:

●نگاره عنوان

●نماد «رهنمودهاي والديني تلويزيون» (TVPG)

●امتياز

●اطلاعات پخش

●اطلاعات تجاري

●خلاصه محتوا

 

بررسي اپليکيشن:

براي استفاده از اپليکيشن بايد به اينترنت متصل باشيد چرا که اين برنامه در هنگام نصب و اجرا هيچ اطلاعاتي را به صورت آفلاين به شما ارايه نمي دهد. اين موضوع هم يک مزيت اصلي و هم يک ايراد براي اپليکيشن به شمار مي رود؛ توسعه دهندگان اين برنامه مي توانستند اطلاعات و دسته بندي هاي اوليه را به صورت آفلاين در برنامه تعبيه کنند تا مخاطبان پس از اجراي برنامه بتوانند به حداقل اطلاعات دسترسي داشته باشند اما از ديگر سو اين کار باعث مي شود تا حجم اپليکيشن بسيار پائين بياييد و مخاطبان به راحتي آن را از مارکت هاي معتبر همچون گوگل پلي و مايکت دانلود کنند.

 

صفحه اصلي:

در صفحه اصلي اين برنامه دسته بندي هايي همچون مجموعه هاي تلويزيوني نمايشي، طنز و پويانمايي، مجموعه هاي کوچک تلويزيوني، فيلم هاي تلويزيوني، مجموعه هاي تلويزيوني واقع نما، مستند، برنامه هاي خبري، گفت و گوي هاي تلويزيوني و بازي هاي تلويزيوني وجود دارد.

 

ليست برنامه هاي تلويزيوني:

با کليک بر روي هر کدام از دسته بندي هاي بالا، به صفحات داخلي برنامه هدايت مي شويد؛ در صفحات داخلي برنامه عکس و نام برنامه هاي تلويزيوني و فيلم ها به ترتيب از بالا به پائين نمايش داده مي شود که مي توانيد با اسکرول کردن صفحه، به بقيه فيلم ها دسترسي پيدا کنيد. شايد دو ستونه کردن ليست فيلم ها و يا کوچک تر کردن عکس اصلي مي توانست کمک بيشتري به سرعت لود صفحات داخلي داشته باشد.

 

صفحات داخلي:

با کليک بر روي هر کدام از فيلم ها، برنامه هاي تلويزيوني و ... به صفحه مربوط به آن فيلم هدايت مي شويد. اينجا است که شما مي توانيد با اعجاز سي سي جي نما آشنا شويد. در اين صفحات اطلاعات کاملي درباره برنامه هاي تلويزيوني و فيلم ها شامل نوع، سبک محتوا، تعداد فصل، تعداد بخش ها، مدت زمان نمايش هر بخش، کشور سازنده، شرکت سازنده، شرکت پخش کننده، شبکه هاي تلوزيوني پخش کننده، سال پخش و وبگاه برنامه در اختيار شما قرار مي گيرد.

همچنين شما مي توانيد به توضيحات کاملي درباره فيلم شامل خلاصه فيلمنامه، محتوا، ويژگي ها و ... دسترسي داشته باشيد.

 

سرعت اجراي برنامه:

سرعت اجراي برنامه چندان قابل قبول نيست و از اين بخش نمره قابل قبولي را دريافت نمي کند. اما نبايد از ياد برد که موضوع بحث ما اپليکيشن مربوط به فيلم و برنامه هاي تلويزيوني است؛ بنابر اين براي استفاده بهينه از آن بايد کمي شکيبا باشيد؛ مطمئن باشيد از اين صبوري ضرر نخواهيد کرد.

 

رابط کاربري:

با وجود همه نقاط قوتي که در اين برنامه وجود دارد قطعا با بهبود فضاي گرافيکي برنامه مي توان شاهد رشد روز افزون آن بود. شايد اگر توسعه دهندگان سي سي جي سيما نسخه هاي بعدي خود را با رابط کاربري جديد تر و المان هاي گرافيکي جذاب تري عرضه کنند، بتوانند تعداد مخاطبان بيشتري را به خود جلب کنند.

 

مزايا:

شکي نيست که جمع آوري 500 برنامه تلويزيوني خارجي در يک اپليکيشن فارسي زبان اقدامي درخور توجه است و اين اپليکيشن را به يکي از اپليکيشن هاي کاربردي اندوريدي تبديل مي کند، اما نقطه قوت اين برنامه را بايد در چشم انداز آتي آن دانست چرا که با افزايش تعداد برنامه ها از سوي کاربران سي سي جي نما در آينده، اين اپليکيشن به يکي از برنامه هاي قابل اتکا در اين حوزه تبديل خواهد شد.

 

درآمد زايي:

فراموش نکنيد که شما مي توانيد با ترجمه برنامه هاي تلويزيوني به فارسي از طريق اين اپليکيشن درآمد زايي کنيد. اگر با زبان‌هاي «انگليسي» و «فارسي» آشنا هستيد، راهي تازه براي پول‌درآوردن يافته‌ايد!

متن‌هاي کوتاه انگليسي‌زبان را به فارسي برگردانيد و پس از تاييد هر متن برگردان‌شده، هزينه آن در «کيف پول شما» ذخيره مي‌شود. هنگامي موجودي «کيف پول شما» به ۱/۰۰ دلار ايالات متحده آمريکا رسيد، مي‌توانيد برداشت از موجودي کيف پول خود را درخواست کنيد. حداکثر تا ۴۸ ساعت به درخواست شما رسيدگي خواهد شد.

براي استفاده از «سي‌سي‌‌جي برگردان»، بايد يک حساب کاربري در «شبکه پروژه‌هاي سي‌سي‌جي» داشته باشيد. اگر تاکنون هيچ حسابي در «شبکه پروژه‌هاي سي‌سي‌جي» نداريد، بر روي دکمه «ثبت‌نام» کليک کنيد. در غيراينصورت بر روي دکمه «ورود» کليک کنيد.

«سي‌سي‌جي‌سيما»، يک دادگان برخط فارسي براي بيش از ۵۰۰ برنامه تلويزيوني است که اين تعداد با تلاش کاربران اين اپليکيشن کاربردي که از آن با عنوان «سي‌سي‌جي گستران» ياد مي شود، روزانه در حال افزايش است.

اين اپليکيشن فارسي زبان هم اکنون براي سيستم عامل اندرويد توليد شده و خريد و استفاده از آن بر روي تمامي گوشي هاي اندرويدي ممکن است.

براي دريافت لينک دانلود گوگل پلي و خريد اپليکيشن لطفا به سمت راست همين مطلب مراجعه نماييد.


منبع : اپليکيشن ايراني
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .