با «رونويس» ايده هايتان را زنده نگه داريد!

جمعه 19 دي 1393
با «رونويس» ايده هايتان را زنده نگه داريد!
کاربری آسان
شکل ظاهری
مزایا
رتبه سایت
 • 4


حتما تا به حال با اپليکيشن هاي زيادي براي درست کردن «عکس نوشت» و يا نوشتن کلمات مورد نياز خود بر روي تصاوير روبرو شده ايد؛ اپليکيشن هايي که اين روزها با گسترش برنامه هاي ارتباطي، جاي خود را در ميان مخاطبان باز کرده اند و تعداد زيادي از کاربران ترجيح مي دهند تا از آن ها استفاده کنند؛ اما به تازگي يک اپليکيشن ايراني با عنوان «رونويس» منتشر شده است که بدون شک مي توان گفت يک سر و گردن بالاتر از برنامه هاي مشابه است. در ادامه با نقد و بررسي اين اپليکيشن با ما همراه باشيد.به گزارش اپليکيشن ايراني،  احتمالا تا به حال بارها براي شما پيش آمده است که در اتوبوس، تاکسي، مترو و يا گوشه خانه و محل کار نشسته ايد و ايده خلاقانه اي به ذهنتان مي رسد. بايد قبول کنيم که بسياري از ما به دليل مشغله کاري، در دسترس نبودن ابزارهاي گرافيکي، عدم آشنايي با اصول طراحي و ... بارها و بارها ايده هايمان را کشته ايم و يا گذرا، از آن ها عبور کرده ايم. اما اين روزها يک اپليکيشن جديد ايراني در بازار منتشر شده است که جلوي کشته شدن ايده هايتان را مي گيرد. با «رونويس» شما مي توانيد به سادگي و در کمترين زمان ممکن، بدون نياز به آموزش خاصي يک کارت پستال درست کنيد، تولد دوستانتان را با عکس هاي جذاب به آن ها تبريک بگوييد، دوست داشتن شريک زندگي تان را در قالب تصاوير به او منتقل کنيد و هر آنچه در ذهن داريد را روي عکس هاي خود پياده کنيد.


معرفي:
شايد «رونويس» اولين يا آخرين اپليکيشن در زمينه ي ساخت عکس نوشته نباشد، اما چيزي که اين اپليکيشن را نسبت به ساير محصولات ممتاز مي کند، راحتي روش هاي استفاده و در دسترس بودن امکانات آن است.
«رونويس» اين امکان را براي شما فراهم مي کند تا در کوتاه ترين زمان  با استفاده از راحت ترين روش ها، متن خود را در پس زمينه، فونت، سايز و رنگ دلخواه، به نمايش بگذاريد. به اين ترتيب شما هم مي توانيد به راحتي با «رونويس» متن هاي خود را جذاب و رنگي کنيد و در شبکه هاي اجتماعي به اشتراک بگذاريد.


رابط کاربري:
يکي از مهم ترين نکات مورد نظر کاربران براي استفاده از هر اپليکيشني رابط کاربري آن است؛ واقعيت آن است که بسياري از دارندگان دستگاه هاي تلفن همراه علاقه دارند تا اپليکيشن هاي کاربردي که هر روز با آن سر و کار دارند، از گرافيک خوبي برخوردار باشد تا به راحتي بتوان از آن استفاده کرد. اپليکيشن «رونويس» در اين زمينه موفق بوده و توانسته است رابط کاربري خوبي را با نظم، ترکيب بندي، رنگ و قالب مناسب عرضه کند. هر چند رابط کاربري اين برنامه در مقايسه با نمونه هاي مشابه خارجي از ضعف هايي برخوردار است اما بدون شک در ميان اپليکيشن هاي عکس نوشت ايراني، رونويس را مي توان در دسته برنامه هاي کاربرپسند قرار داد. با اين وجود در آينده و با استقبال مخاطبان از اين اپليکيشن، توسعه رابط کاربري اپليکيشن يکي از مواردي است که بايد به آن توجه شود.
هم اکنون در صفحه نخست برنامه پس از عبور اسپلش ورودي، شما همه امکانات مورد نياز خود را در يک صفحه در اختيار داريد؛ امکاناتي نظير متن، پس زمينه، استيکر، عکس و لوگو و ... که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد. بنابر اين دسترس پذيري امکانات برنامه نيز يکي ديگر از نقاط قوت آن است که نمي توان به سادگي از آن عبور کرد.
 

امکانات:
از جمله نقاط قوت اين اپليکيشن امکانات گسترده اي است که براي آن در نظر گرفته شده است. در واقع در اين برنامه شما هرآنچه که از يک اپليکيشن عکس نوشته نياز داشته باشيد را در اختيار خواهيد داشت. از اين جهت مي توان امتياز خوبي را براي رونويس در نظر گرفت چرا که تعدادي از اپليکيشن هاي مشابه داخلي و خارجي در پشتيباني از زبان فارسي، تنوع فونت، عکس پس زمينه، افکت هاي حرکتي و استيکر ها دچار مشکل هستند و همين موضوع باعث شده است تا کاربران در عمل نتوانند آن چيزي که در ذهن خود دارند را روي عکس پياده کنند. اما رونويس با امکانات متعدد خود اين نقيصه را برطرف کرده است.
 

مزايا و قابليت ها:
در ادامه مروري داريم بر مهم ترين مزاياي اپليکيشن ايراني رونويس:

* امکانات ويرايشي کامل براي متن دلخواه شما
در اين اپليکيشن ابزارهاي ويرايشي کاملي براي متن دلخواه شما اعم از چپ چين، وسط چين و راست چين بودن متن، رنگ هاي متنوع، فونت و قلم دلخواه، ايجاد سايه براي متن، چرخش کامل متن به همراه ضخيم سازي و ... فراهم شده است. از اين جهت شما مي توانيد متن دلخواه خود را به زبان هاي مختلف بر روي تصاوير تايپ کرده و از ايجاد يک عکس نوشت زيبا، لذت ببريد.

* سه بعدي سازي متن توسط چرخش متن به جهت هاي مختلف
با اين امکان شما قادر خواهيد بود تا بر روي برخي از عکس ها، تصاوير و بکگراند هاي خاص، متن خود را به صورت سه بعدي تعبيه کنيد. همچنين چرخش 360 درجه اي متن اين قابليت را براي شما فراهم مي کند تا بتوانيد تصاوير خلاقانه و زيبايي را با اين اپليکيشن ايجاد کنيد.

* عدم محدوديت در اضافه کردن متن
يکي ديگر از مزيت هاي اين اپليکيشن را بايد در عدم محدوديت در اضافه کردن متن دانست چرا که يکي از موضوعات آزاردهنده براي کاربران ايراني در هنگام استفاده از اپليکيشن هاي مشابه خارجي، محدوديت کاراکتر است. در اين برنامه شما مي توانيد به هر تعداد، شکل، اندازه و رنگي نسبت به ايجاد متن هاي دلخواه خود بر روي تصاوير اقدام کنيد.

* افکت هاي کاربردي و حرکتي
در اين برنامه دسته اي از افکت هاي مختلف حرکتي و کاربردي تعبيه شده که کار شما را براي ايجاد يک تصوير زيبا و چشم نواز، راحت مي کند. با استفاده از رونويس مي توانيد به متن دلخواه خود سايه داده و از پنل پيشرفته text shadow نيز استفاده کنيد. به نحوي که کاربران قادر خواهند بود رنگ و جهت سايه متن را تغيير دهند. اين قابليت به همخواني بيشتر متن با تصاوير پس زمينه کمک خواهد کرد.

* انتخاب قلم مناسب با پيش نمايش متن مورد
مزيت اصلي استفاده از يک اپليکيشن عکس نوشت ايراني، تنوع انتخاب فونت و قلم است. در «رونويس» شما به بيش از 80 فونت جديد و زيباي فارسي دسترسي خواهيد داشت که مي توانيد از آن ها در متن هاي مختلف استفاده کنيد. اما ماجرا به همينجا ختم نمي شود. رونويس اين قابليت را براي شما فراهم کرده است تا اين تعداد از قلم هاي فارسي را ارتقا داده و فونت دلخواه خود را نيز نصب کنيد. همچنين امکان بولد کردن متن و نمايش مورب آن براي شما فراهم شده است.

* قابليت افزودن اسمايلي و ترول
يکي از تب هاي اصلي اين برنامه با عنوان «استيکر» نامگذاري شده است. در اين بخش شما مي توانيد از اسمايلي، استيکر، شکلک و ترول هاي مختلفي استفاده کنيد. در اين بخش بيش از 150 استيکر به صورت پيش فرض در اختيار شما قرار داده شده است و در کنار آن مي توانيد از استيکر هاي اختصاصي آندرويد نيز براي ويرايش تصاوير استفاده کنيد.  از اين رو «رونويس» را نمي توان تنها يک برنامه عکس نوشت نام گذاري کرد بلکه با اين قابليت شما امکان ويرايش تصاوير دلخواه خود را نيز در اختيار خواهيد داشت .رونويس با اين امکان يک Photo editor را در اختيار شما قرار داده است اما نبايد انتظارات يک ويرايشگر تصوير پيشرفته را از آن داشت.

* بانک اطلاعاتي کامل تصاوير پس زمينه
در اين اپليکيشن بيش از 450 بکگراند پيش فرض در اختيار شما قرار داده شده است. از اين رو با استفاده از خلاقيت خود مي توانيد تا مدت هاي مديدي از تصاوير پس زمينه آماده شده استفاده کنيد و نگراني بابت تکرار بکگراند هايتان نداشته باشيد. همچنين با مراجعه به تب «پس زمينه» مي توانيد عکس هاي مورد نظر خود را از گالري تلفن همراهتان انتخاب کنيد و به ويرايش آن ها و يا تبديل عکس ها به عکس نوشت اقدام کنيد. حتي اگر به دنبال يک طرح ساده براي بکگراند هستيد، اين اپليکيشن براي شما راه چاره دارد چرا که مي توانيد از طيف رنگي متنوع آماده شده براي خودتان استفاده کرده و يک بکگراند ساده و يک دست ايجاد کنيد.

* اشتراک گذاري در شبکه هاي اجتماعي
پس از پايان کار شما بر روي هر کدام از عکس نوشت و تصاوير، مي توانيد تصوير مورد نظر خود را از طريق کادر اشتراک گذاري در بالاي صفحه، به صورت مستقيم در اينستاگرام، فيسبوک، توئيتر، وايبر، واتس اپ، تانگو، لاين، تلگرام و کليه شبکه هاي اجتماعي منتشر کرده و يا آن را به دوستانتان ايميل کنيد. اين کار سرعت عمل شما در اشتراک گذاري تصاوير را بالا خواهد برد.
 

کاربري:
تا به اينجا همه ما يقين داريم که رونويس امکانات متنوع و خوبي را در اختيار کاربران تلفن هاي هوشمند قرار مي دهد اما آيا اين امکانات با کاربري آسان مخاطبان نيز روبرو خواهند بود؟ با يک نگاه گذرا متوجه خواهيم شد که رونويس همه تلاش خود را کرده است تا امکانات مورد نياز را در دسترس کاربران قرار دهد و با دسته بندي منظم و اصولي، از شلوغي بيش از حد و سردرگمي مخاطبان خود جلوگيري کند. اما در عين حال بايد بپذيريم که اين اپليکيشن قرار است يک برنامه کاربر پسند براي کساني باشد که حتي آموزش هاي اوليه گرافيکي و خلق تصوير را هم نديده اند. بنابر اين بهترين راه براي حل اين نقيصه ايجاد يک تور آموزشي مجازي براي کاربران است تا در اولين اجراي برنامه و طي چند ثانيه، با کليه امکانات اين اپليکيشن آشنا شوند.
 

سرعت اجراي برنامه:
در آغاز اين اپليکيشن از سرعت اجراي خوبي برخوردار است اما در برخي موارد کندي هاي مکرر و بيش از حد ممکن است براي کاربران ملال آور باشد. البته اين موضوعي نيست که بتوان آن را يک ضعف اساسي دانست چرا که هر اپليکيشن آندرويدي به تدريج و پس از دريافت بازخورد از کاربران، توسعه يافته و تکميل مي شود. در اين زمينه لازم است که فکري به حال فورس کلوز برنامه در برخي دستگاه هاي هوشمند و همچنين کندي اپليکيشن در مراحل اجرا شود.
 البته نبايد از حجم بالاي برنامه نيز به سادگي عبور کرد؛ هر چند که با اين اقدام کاربران مي توانند تنها با يک بار دانلود اپليکيشن، کليه تصاوير، استيکر ها، پس زمينه ها و قلم ها را در اختيار داشته باشند اما ممکن است تعداد زيادي از اين تصاوير به درد کاربران حرفه اي تلفن هاي هوشمند نخورد؛ به همين جهت حجم بالاي برنامه يکي از نقيصه هايي است که بايد در کنار سرعت اجراي برنامه به آن توجه شد.


قيمت:
هر چند که اپليکيشن هاي عکس نوشت و ويرايش تصوير فراواني به صورت رايگان در فضاي اينترنت وجود دارد که عده زيادي مي توانند از آن ها استفاده کنند. اما همانطورکه پيش از اين نيز اشاره شد، «رونويس» به طرز ماهرانه اي اين دو امکان را تلفيق کرده و قابليت هاي جديدي به آن افزوده است. از اين رو قيمت خريد برنامه نيز معقول و مقرون به صرفه است.
(مثل هميشه توصيه مي کنيم به جهت حمايت از برنامه نويسان ايراني و رشد صنعت برنامه نويسي موبايل، از تهيه نسخه هاي غير مجاز اپليکيشن هاي موبايل خودداري کنيد. مطمئن باشيد خريد نسخه هاي اصلي برنامه يک گام مهم در جهت حمايت از توليد ملي در فضاي سايبري است.)
 

* براي خريد اپليکيشن رونويس از کافه بازار مي توانيد به اين لينک مراجعه کنيد.
* براي نمايش آموزش تصويري کار با اپليکيشن ايراني رونويس در آپارات مي توانيد به اينجا مراجعه کنيد.


منبع : اپليکيشن ايراني
3 نظر برای این مطلب ثبت شده است
 • علی

  سنتوری

  شنبه 09 خرداد 1394

  سلام میخوام فونت انگیلیسی بزارم میشه؟

 • محمد تقی

  کریمی

  دوشنبه 20 بهمن 1393

  در صورت خرید اپلیکیشن از مارکت های ایرانی، لطفا از طریق همان مارکت به بنده ایمیل بزنید تا بتونم کمکتون کنم. در غیر اینصورت از اپلیکیشن پشتیبانی نمیشود.

 • چهارشنبه 24 دي 1393

  من برنامه رو خریدم اما اجرا نمیشه چکارش کنم.