لذت ارتباط با کيفيت را با Viber تجربه کنيد

يكشنبه 24 شهريور 1392
لذت ارتباط با کيفيت را با Viber تجربه کنيد
کاربری آسان
شکل ظاهری
مزایا
رتبه سایت


  • 0


وايبر يکي از معروفترين نرم افزارها در حوزه برقراري ارتباطات بر روي بستر اينترنت است، اين نرم افزار به شما اين امکان را مي دهد که با دوستان ديگر خود که داراي اين نرم افزار مي باشند به رايگان به صورت نوشتاري و يا صوتي ارتباط برقرار کنيد و جالب اينجاست که اين ارتباط محدود به دو نفر نبوده و مي تواند به صورت گروهي باشد.به گزارش اپليکيشن ايراني، براساس آخرين آمارهاي ارائه شده هم اينک اين نرم افزار بيش از ۱۰۰ميليون نفر کاربر فعال دارد! اين آمار براي يک نرم افزار که در حوزه اي خاص تمرکز کرده، فوق العاده است و خود بيانگر کيفيت بالاي ساخت و پشتيباني اين نرم افزار است اما شايد بهتر باشد نگاهي ريزبينانه بدان بياندازيم.


سادگي از ديد کاربر

جداي از بحث رابط کاربري جذاب اين نرم افزار که بدان خواهيم پرداخت، وايبر حقيقتاً به بهترين شکل ممکن بستر را براي برقراري ارتباط فراهم کرده است، به نظر شما يکي از بهترين گزينه هايي که مشخص کننده شما در ارتباطات باشد و تنها منحصر به شخص شما باشد چيست؟ شماره سيم کارت تلفن همراه شما با پيش شماره بين المللي بدون شک يکي از بهترين راه هاي منحصر به فرد کردن شما در ميان ساير کاربران است، اينطور ديگر نياز هم نداريد دوستان خود را از ميان ميليون ها کاربر اين نرم افزار پيدا کنيد، بله آنها هم با شماره سيم کارت تلفن همراه خود مي بايست در اين نرم افزار عضو شوند و اينگونه وايبر براحتي در همان ابتدا ليست دوستان شما که از اين اپليکيشن بهره مي برند را در اختيار شما قرار مي دهد.حال فقط کافيست نام دوست و يا دوستان خود را انتخاب کنيد و به سادگي با آنها تماس حاصل کنيد.

رابط کاربري جذاب و مينيمال

رابط کاربري وايبر بي شک يکي ديگر از نقاط قوت اين نرم افزار است، اين بخش آنچنان با وسواس طراحي شده است که مي توانيد مطمئن باشيد در نگاه اول توجه شما را کاملا به خود جلب خواهد کرد، اما بگذاريد بدان نمره کامل را ندهيم، هنوز بخش هايي وجود دارند که قابل بهبودند، هنوز بي نظمي هايي در طراحي بخش هايي چون تماس هاي اخير و يا پروفايل کاربري و… وجود دارند.

پشتيباني قوي

شما مي توانيد نرم افزار جامعي را توليد کنيد و آنرا نشر دهيد، اما پس از آن ديگر نرم افزار خود را پشتيباني نکنيد، حتي اگر آنقدر دقيق بوده باشيد که به فرض محال با حفره ها و مشکلات کدنويسي و طراحي هم روبرو نشويد بازهم نيازهاي جامعه هدف شما تغيير پيدا خواهد کرد و حتي بخش هايي وجود خواهند داشت که شامل نياز هاي کاربر مي شوند و شما آنها را نديده ايد، تکنولوژي ها تغيير پيدا خواهند کرد، اصول مربوط به طراحي واسط هاي کاربري تغيير پيدا ميکنند و مطمئنا دير يا زود محکوم به شکست خواهيد بود، اما تيم پشتيباني وايبر حقيقتاً به طور کاملا جدي هر لحظه در حال کار براي کامل تر کردن اپليکيشن خود و پاسخ به سوالات کاربران هستند، در طي همين بررسي تعدادي از سوالات خود را از طريق ايميل به مسئولان وايبر ارسال کرديم و به طور کاملا شگفت انگيزي در طول مدت زمان ۳ساعت جواب ايميل را به همراه توضيحات کامل دريافت کرديم (فراموش نکنيد اين اپليکيشن حدود ۱۰۰ميليون کاربر دارد و واقعاً حيرت انگيز است پاسخ دهي به کاربر آن هم در اين مدت زمان کوتاه و بي شک نشانگر احترام و توجه به کاربران است).

انعطاف پذيري

از چه پلتفرمي استفاده مي کنيد؟ اندرويد، آي او اس، بادا، سيمبين و يا شايد سيستم عامل تازه عرضه شده ي ويندوز فون ۸ نگران نباشيد توسعه دهندگان وايبر اين اپليکيشن را براي تمام اين پلتفرم ها توسعه داده اند. فقط کافيست وايبر را براي پلتفرم مورد نظر خودتان از سايت آن دانلود کنيد و از برقراري ارتباط با آن به صورت رايگان لذت ببريد.

وايبر در سرعت هاي پايين

از آنجا که وايبر داراي Loading خاصي در هنگام اجراي نرم افزار نيست که نياز به اتصال به اينترنت پرسرعت داشته باشد و خروجي آن در حالت نوشتاري هم فايل هاي معمولا کم حجمي هستند، حتي با استفاده از اينترنت موبايل و برروي بستر هاي GPRS و Edge هم مي توانيد براحتي از آن استفاده کنيد، البته مطمئنا در اين حالت امکان استفاده از مکالمه صوتي را نخواهيد داشت اما اگر از سيم کارت هاي نسل سوم مخابراتي ۳G استفاده مي کنيد با توجه به تست هايي که داشته ايم امکان استفاده از بخش مکالمه صوتي را هم با کيفيتي مناسب خواهيد داشت.

کمبود ها و نقاط ضعف

اگر بخواهيم با نگاهي سخت گيرانه وايبر را زير ذره بين قرار دهيم مي توان بدان انتقاد کرد که اين اپليکيشن همچنان داراي نسخه تحت وب نيست و تا آنجايي که ما اطلاع داريم و از پاسخ مسئولان آن بر مي آمد فعلاً هم قصدي براي عرضه آن ندارد، اين در حالي است که بعضاً رقباي قدرتمند وايبر يا فعاليت خود را از اين نسخه آغاز نموده اند و يا در مراحل بعدي توسعه اين نسخه را هم عرضه داشته اند. تنها بايد منتظر ماند و ديد اين سياست مسئولان وايبر است که به طور کلي نسخه تحت وب اپليکيشن خود را عرضه ننمايند و يا پرداختن بدان را در مراحل بعدي اولويت خود قرار داده اند. نظر شما چيست؟ آيا وايبر با داشتن نسخه تحت وب کامل تر مي شد يا نيازي بدان وجود ندارد؟

کمبود بعدي که در وايبر احساس مي شود نبود امکان مکالمه تصويري است، شايد شما هم همچون ما مدتي پس از لذت بردن از کيفيت بالاي اين نرم افزار با خود بگوييد که اي کاش نرم افزاري به اين خوش ساختي داراي اين قابليت هم مي بود تا اکثريت نيازهاي ارتباطي شما را در قالب تماس هاي مستقيم به طور کلي پوشش دهد، اما وايبر هنوز اقدامي را جهت افزودن اين امکان به نرم افزار خود صورت نداده است، ولي احتمال مي رود اين امکان از گام هاي بعدي وايبر باشد، گامي که بي شک با آن به جنگ نرم افزار محبوب Skype خواهد رفت.

جمع بندي

در يک کلام بايد گفت تجربه اي که شما در کارکرد با وايبر کسب خواهيد کرد تجربه اي بسيار شيرين و لذت بخش خواهد بود و اين نشانگر توجه بالا به مسائل تجربه کاربري و اصول طراحي واسط است. مطمئنا کمبودها و نقص هايي هم که به برخي از آنها اشاره کرديم به مرور زمان برطرف خواهند شد و تا مدتي ديگر با نرم افزاري بسيار قوي تر و چابک تر روبرو خواهيم بود.

با توجه به موارد فوق نظر شما در مورد وايبر چيست؟ اگر تجربه اي در مورد کارکرد با اين اپليکيشن داريد مي توانيد آن را در بخش نظرات اين مطلب با ما به اشتراک بگذاريد.


منبع : پي سي وار
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .