بررسي بازي Modern Combat 4: Zero Hour

شنبه 19 بهمن 1392
بررسي بازي Modern Combat 4: Zero Hour
کاربری آسان
شکل ظاهری
مزایا
رتبه سایت


  • 0


شايد شما هم با سري عنوان هاي Modern Combat از سوي شرکت Gameloft آشنا باشيد. اين سري بازي ها را ميتوان به عنوان يکي از بهترين اول شخص هاي شوتر در دنياي موبايل لقب داد. البته بايد اشارع کرد که فرم کلي آنها به شدت از سري بازي هاي Call Of Duty تاثير گرفته است.به گزارش اپليکيشن ايراني، نسخه قبلي اين بازي يعني Modern Combat 3: Fallen Nation بازي تقريبا خوبي بود اما آيا نسخه جديد اين بازي ميتواند محوبيت بيشتري را بدست آورد؟ در بر روي کاغذ که شاهد مشخصات بي نظيري از اين بازي بوده ايم و يکي بهترين هاي اول شخص در پلتفرم موبايل است ولي بايد ديد در واقعيت نيز چنين است يا خير.

سازنده بازي شرکت Gameloft است و آن را براي سيستم عامل هاي اندرويد و iOS عرضه نموده است. رده بندي محتوايي اين بازي در حد متوسط براي مارکت اندرويد و ۱۷+ براي اپ استور ميباشد. حجم آن نيز در جدود ۱٫۵ گيگابايت براي iOS و ۱٫۸ گيگابايت براي اندرويد ميباشد. نسخه رسمي اين بازي با قيمت ۶٫۹۹ دلار در دسترس است.
داستان بازي
داستان بازي از جايي شروع ميشود که ايالات متحده آمريکا زير حمله تروريست ها ميباشد. رهبر اين گروه تروريستي يکي از سربازان سابق ايالات متحده است که تصميم گرفته به کشور خود خيانت کند و با حمله و کشتار اين جرم و فساد را در اين کشور از بين ببرد. شما در نقش يک سرباز آمريکايي ايفاي نقش ميکنيد و ماموريت شما مبارزه با تروريست ها ميباشد. به طور کلي داستان بازي زياد جذاب نيست و بازيکن سخت ميتواند با شخصيت هاي بازي ارتباط برقرار کند و درگير داستان آن شود.
گيم پلي
Modern Combat 4 به طور کلي يک بازي در سبک اول شخص شوتر است اما در آن عنصر هاي ديگري نيز قرار دارند که در همين اواخر شاهد حضور آنها در ديگر بازي ها نيز بوده ايم. از اين ويژگي ها ميتوان به هدايت وسايل نقليه و کنترل حملات بدون سرنشين اشاره کرد. اما بقيه بازي و جدا از اين ويژگي ها به صورت اول شخص و کشت و کشتار توسط اسلحه هاي گوناگون است.
 
ويژگي هاي اکشن بازي شاهد رشد چشم گيري نسبت به نسخه هاي قبلي بوده است و کيفيت بسيار خوبي را دارا ميباشد ، به همين دليل ميتوان گفت Modern Combat 4 بسياري از بازي هاي شوتر اول شخص موجود براي موبايل در حال حاضر را پشت سر گذاشته است. بسيار سخت است که در هنگام بازي کردن بگوييم در حال استفاده از يک گوشي هوشمند هستيم و از کنسول خانگي بهره نميگيرم. نه تنها مراحل مختلف بازي بلکه ديگر شرايط به وجود آمده در آن باعث شده است که بازيکن حس کند در حال بازي کردن با يک کنسول است و حتي اگر اين طور نباشد تاثير بسزايي از خود بر جاي ميگذارد.
 
در بيشتر مراحل بايد به انجام ماموريت خود به همراه نيروهاي ديگر تيمتان بپردازيد. هوش مصنوعي بازي نيز در مواقعي که حواستان به اطراف نيست اقدام به سرنگوني دشمنان ميکنند. البته نميتوان گفت که هوش مصنوعي بازي بسيار عالي به نظر ميرسد اما به طور کلي باعث ميشود تا در هنگام مبارزه صدمه کمتري به شما وارد شود. در بيشتر مواقع بايد در سنگر پناه بگيريد در عير اين صورت بيشتر از پنج ثانيه در ميدان جنگ دوام نخواهيد آورد. از اين گذشته پناه کردن در بازي بسيار ساده است و فقط بايد به پشت يک مانع برويد و از خود حفاظت کنيد بدون اين که نياز به انجام کار خاصي باشد.
 
در بازي شاهد تنوع بسياري از سلاح هاي مختلف هستيم. شما ميتوانيد از ميان اسلحه هاي نيمه اتوماتيک ، دستي ، شاتگان و نارنجک ها يکي را انتخاب کنيد. و هنگامي که به دشمن خود نزديک ميشويد ديگر نيازي به اسلحه نيست و فقط بايد چاقوي خود را از غلاف بيرون بياوريد. در طي بازي ميتوان در کنار نارنجک ها سه اسلحه ديگر را نيز حمل کرد. هم چنين اگر دوست داشته باشيد قابليت خريد اسلحه هاي اضافي در بازي پديد آمده و ميتوانيد از آن استفاده کنيد. براي خريد اين لوازم نيازمند جمع آوري امتياز در طي بازي هستيد.
 
همان طور که در قبل اشاره شد در ساخت بازي از عناصر مختلف به خوبي بهره گرفته شده است که حس بسيار خوبي را به کاربر منتقل مي نمايد. در بيشتر بازي ها شليک کردن تنها به دشمنان بعد از مدتي خسته کننده ميشود اما در اين بازي به علت وجود ديگر قابليت ها بازي سرگرم کننده تر شده است. در بعضي از دمو هاي بازي نيز شما توسط دشمنان مورد حمله قرار ميگيرد و بايد دستور (و يا کليدي) که بر روي صفحه ظاهر ميشود را انجام دهيد. با حرکت دادن انگشت خود بر روي صفحه نمايش مطابق دستور العمل نمايش داده شده ميتوانيد دشمن خود را از پاي درآوريد و نجات پيدا کنيد. اما اگر در انجام اين کار موفق نشويد کشته ميشويد و بايد از نقطه ذخيره بازي دوباره شروع نماييد. البته نگران نباشيد زيرا محل هاي ذخيره بسياري در بازي وجود دارد و دست يابي به آنها بسيار آسان است.
 
يکي از مشکلات اصلي بازي مربوط به کنترل آن ميباشد. البته اين مشکل زياد خاص نيست و ميتوان آن را در بيشتر بازي هاي شوتر مشاهده کرد که به دليل کار با صفحه لمسي ايجاد ميشود. کنترل هاي بازي کمي آهسته هستند و بعضي از مواقع دير پاسخ ميدهند و از همه سخت تر کار با آنها بدون نگاه کردن مستقيم بسيار سخت تر ميشود. ساعت ها طول ميکشد تا به کنترل هاي بازي عادت کنيد و در آخر نيز در شرايط سخت با مشکل مواجه ميشويد. خوشبختانه شرکت سازنده بازي را با قابليت شخصي سازي عرضه کرده است و ميتواند کنترل مخصوص به خود را تعيين کنيد. با کمي تجربه ميتوانيد يک بازي عالي را بدون مشکل کنترل داشته باشيد.
 
هم چنين کنترل ها در بازي آن را بسيار سخت تر از قبل ميکند. اگر از طرفداران کنسول پي سي باشيد حتما ميدانيد که موس و کيبورد چه نعمت هايي هستند! اما در اين بازي براي وقت بسيار بيشتري را براي گذراندن مراحل صرف کنيد تا بتوانيد به محيط و شرايط کنترل بازي عادت کنيد. البته بازي هم در اين ميان کمک هايي را به شما ميکند براي مثال در هنگام نشانه گيري شما را به سوي نزديک ترين دشمن هدايت ميکند و … . اما با اين حال نيز بازي سخت به نظر ميرسد و ممکن است براي بعضي افراد خسته کنده باشد.
 
Gameloft هم چنين قابليت مولتي پلير را نيز براي اين بازي فراهم کرده است. شما ميتوانيد از يک شبکه Wi-Fi محلي استفاده کنيد و يا اين که از حساب کاربري مخصوص به خود بخره بگيريد. بسياري از افراد فکر ميکنند که کاربران بسيار زيادي براي قسمت مولتي پلير در دسترس نيستند ولي مطمئن باشيد تعداد آنها به قدري هست که بتوان يک بازي شاد و مفرح را تجربه کرد. مولتي پلير براي مواقعي توصيه ميشود که ديگر از شليک به دشمنان هوش مصنوعي خسته شده ايد و دوست داريد در طرف ديگر نيز بازيکني مثل شما قرار داشته باشد. هم چنين در اين قسمت ديگر خبري از سختي هاي خاص بازي نيست زيرا همه بازيکن با دشواري هايي مثل کنترل شخصيت ها رو به رو هستند.
گرافيک و صدا
ميتوان گفت که Modern Combat 4 با گرافيک خيره کننده خود آب پاکي را بر روي دستان ديگر شرکت هاي سازنده بازي ها و محصولات آنها ريخت. جلوه هاي بصري بازي فوق العاده به نظر ميرسد. اين بازي بر اساس موتور Havok ساخته شده است که قدرت گرافيکي بسياري را به ارمغان مي آورد و صحنه هاي بازي را واقعي تر ميکند. اگر اين بازي را امتحان کنيد حتما فکر خواهيد کرد که در چند سال اخير فناوري مربوط به موبايل چه پيشرفت عظيمي را شاهد بوده است.
 
قسمت صدا نيز در Modern Combat 4 به خوبي اجرا شده است. موسيقي پس زمينه بازي بسيار باشکوه است که جلوه هاي صوتي ديگر آن را بهتر نيز ميکند. صدا اسلحه ها بسيار پر قدرت به نظر ميرسد و انفجار ها نيز واقعي طراحي شده اند. حتي ديالوگ هاي بازي نيز عالي به گوش ميرسد در حالي که بسياري فکر ميکنند در بازي هاي اين چنيني ديالوگ ها تاثير چنداني ندارند و از اهميتي برخوردار نيستند.
جمع بندي
از نظر ارزش توليد ميتوان گفت که Modern Combat 4: Zero Hour بالاتر از بسياري عناوين عرضه شده براي موبايل و حتي کنسول قرار ميگيرد. بسيار بسيار زيبا به نظر ميرسد و تجربه اي همانند کنسول هاي حرفه اي را در اختيار کاربر قرار ميدهد. البته توسعه دهندگان ميتوانستند با صرف وقت بيشتر کمي داستان بازي و شخصيت هاي آن را بهبود ببخشند ولي باز هم اين بازي ارزشمندي خود را حفظ کرده است. حالت مرحله اي بازي خوب به نظر ميرسد در حالي که مولتي پلير نيز رقيبي جدي براي آن به شما ميرود.
تنها مشکل اصلي اين بازي کنترل آن است که به طور گسترده اي ضعف بازي هاي مربوط به پلتفرم همراه است. اما اگر شما يکي از بازي خور هاي واقعي در زمينه موبايل و يا تبلت هستيد زياد نگران کنترل اين بازي نباشيد.

منبع : گويا آي تي
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .