مفاتیح نفیس؛ یک برنامه آندرویدی برای هر ایرانی

يكشنبه 17 فروردين 1393
مفاتیح نفیس؛ یک برنامه آندرویدی برای هر ایرانی
کاربری آسان
شکل ظاهری
مزایا
رتبه سایت


  • 0


برنامه اندرويدي «مفاتيح نفيس»، کتاب ارزشمند «مفاتيح الجنان» را در قالب يک اپليکيشن در اختيار علاقه‌مندان قرار مي‌دهد.برنامه اندرويدي «مفاتيح نفيس» کتاب ارزشمند «مفاتيح الجنان» را در قالب يک اپليکيشن در اختيار علاقه‌مندان قرار مي‌دهد.

از ويژگي‌هاي اين نرم‌افزار مي‌توان به متن کامل دعاها، زيارات، اعمال و امکان بزرگ‌نمايي صفحه و پشتيباني از گوشي‌هاي لمسي و نمايش اعراب با رنگ متفاوت و امکان تغيير فونت کتاب و دسترسي سريع به دعاها، مناجات ها، اعمال، زيارت‌ها و… اشاره کرد.

مفاتيح نفيس

اين برنامه اندرويدي تمامي مفاتيح الجنان را براي شما گردآوري کرده است و اين موضوع، مزيت بزرگي محسوب مي‌شود. بخش‌بندي کامل برنامه به سوره‌هاي قرآن، ادعيه، اعمال، زيارات، ملحقات و باقيات‌الصالحات را نيز بايد به اين مورد اضافه کنيم که در دسترسي سريع کاربران به مطالب نقش موثري ايفا مي‌کند.

همچنين در اين نرم‌افزار قسمتي هم به نمايش منتخب مفاتيح اختصاص داده شده که فهرستي از دعاها و مناجات معروف در آن به چشم مي‌خورد. ظاهر جذاب اين برنامه و تناسب قالب گرافيکي آن با موضوع، اولين نکته‌ا‌ي است که بايد به آن اشاره کرد.

استفاده از تذهيب چشم‌نواز و رنگ‌بندي هماهنگ، در کنار نقاط قوت ديگري مانند چيدمان مرتب عناصر، فونت مناسب با قابليت تغيير سايز، آيکن‌هاي زيبا و از همه مهمتر عملکرد صحيح در نماي افقي و عمودي، محيط کاربرپسندي را خلق کرده که هر مخاطبي از آن لذت خواهد برد.

دسترسي سريع به همه قسمت‌ها و استفاده راحت از امکانات موجود به گونه‌اي که حتي کاربران غير حرفه‌اي را نيز دچار سردرگمي نمي‌کند، از ديگر خصوصيات بارز مفاتيح نفيس است. از اين لحاظ امتياز خوبي به اپليکيشن فوق تعلق مي‌گيرد.

مفاتيح نفيس

زيبايي سليقه توليدکنندگان مفاتيح نفيس کاملا مشهود است اما بهتر بود دقت نظر بيشتري نيز همراه آن باشد. به عنوان مثال در مقابل اين همه جذابيت، منوي برنامه داراي ظاهر ساده‌اي است که با بقيه موارد ذکر شده سنخيت ندارد و اميدواريم در نسخه‌هاي بعدي شاهد رفع اين نقص باشيم.

امکانات جانبي مفاتيح نفيس شامل افزودن به علاقه‌مندي‌ها تحت عنوان فهرست شخصي و قابليت پنهان و آشکارسازي ترجمه فارسي براي متون عربي است. همچنين ابزار جستجويي هم براي اين اپليکيشن در نظر گرفته شده است و هرچند به صورت پيشرفته عمل نمي‌کند اما به هر حال کاربرد قابليت استفاده از آن را خواهد داشت.

لازم است به جالب‌ترين و مفيدترين قابليت برنامه فوق نيز اشاره کرد که به شما کمک مي‌کند آخرين محل خوانده شده در هر مطلب را نشانه‌گذاري کرده و در مراجعه بعدي به آن، مطالعه را از سربگيريد. بدون ترديد اين قابليت براي متن‌هاي طولاني سودمند خواهد بود.

مفاتيح نفيس

در کنار موارد اشاره شده، اگر امکان به اشتراک‌گذاري و يا حتي يادآوري براي انجام اعمال در روزهاي مربوطه هم وجود ‌داشت ديگر همه چيز تکميل بود. البته اين کمبودها چيزي از ارزش‌هاي کلي مفاتيح نفيس کم نمي‌کند. با توجه به اينکه تهيه يک جلد مفاتيح الجنان هزينه نسبتا زيادي لازم دارد، مي‌توان گفت قيمت مفاتيح نفيس ناچيز به نظر مي‌رسد.

البته زحمات توليدکنندگان در توليد اين اپليکيشن اندرويدي را نيز نبايد فراموش کنيم که به خلق يک برنامه کاربردي با ظاهر زيبا منجر شده است.


منبع : اپلیکیشن ایرانی
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .