اپليکيشن SocialRadar از اطرافيانتان به شما خبر مي دهد

شنبه 23 فروردين 1393
 اپليکيشن SocialRadar از اطرافيانتان به شما خبر مي دهد
کاربری آسان
شکل ظاهری
مزایا
رتبه سایت


 • 0


اپليکيشن سوشال رادار (SocialRadar) اطلاعات متفاوتي درباره اطرافيانتان به شما مي دهد.اين برنامه به حساب هاي توئيتر، فيس بوک، لينکدن، فور اسکور، اينستاگرام و گوگل پلاس کاربر متصل شده و داده هاي مربوط به فعاليت هاي آنان را بررسي مي کند.اگرچه اپليکيشن هاي محيط يابي ايده جديدي نيستند و پيش از اين نيز مطرح بودند اما به نظر مي رسد اين دسته از برنامه ها چندان در تحقق وظايف خود موفق نبوده اند و نتوانسته اند جرياني که برنامه هاي اجتماعي همچون واتس آپ، ايستاگرام و اسنپ چت ايجاد کرده اند را تکرار کنند.

اما سوشال رادار در پي تغيير است. اين برنامه به شما مي گويد که کدام يک از دوستانتان در نزديکي شما هستند. همچنين به کاربرها اختيار کنترل اطلاعاتي که به اشتراک مي گذارند را مي دهد.

بنا بر ادعاي روساي اين برنامه، سوشال رادار در طي ۳ تا ۵ سال بر روي تمامي تلفن هاي هوشمند قرار خواهد گرفت و در آن زمان ديگر کسي نياز به حمل نقشه و يا اطلس با خود نخواهد داشت. برنامه تاکنون ۲۲ هزار بار در آمريکا دانلود شده است . صاحبين آن به دنبال نظرات کاربران و توسعه و ارتقا محصول هستند.

sociaradar-5

رئيس شرکت اين اپليکيشن گفته است ايده اصلي اين محصول زماني به ذهن او رسيده که دريافته ميليون ها تلفن همراه هوشمند در دنيا وجود دارد که همه به عنوان يک مرکز مکان يابي عمل مي کنند و اطلاعات اجتماعي افراد نيز به طور گسترده پراکنده شده است و هيچ کس تاکنون اين موارد را يک جا جمع نکرده است.

با استفاده از اين برنامه به طور مثال زماني که وارد يک فروشگاه مي شويد مي توانيد دريابيد که چه کسي در آنجاست و چگونه با آن ها در ارتباط هستيد. با اپليکيشن، اطلاعات در اختيار کاربر قرار مي گيرد که چند نفر در نزديکي محل او قرار دارد و چه تعداد از اين افراد از جمله دوستان وي هستند. فاصله جست وجوي افراد قابل تنظيم است و وضعيت ديده شدن آن ها نيز قابل تغيير بر روي حالت هاي عمومي، دوستان، همه افراد و يا غير قابل مشاهده است.

sociaradar-4

از جمله مزيت هاي اين برنامه اين است که براي يافتن محل دوستان و افراد نيازي نيست که آن ها نيز در اين برنامه ثبت نام کرده باشند.البته اين برنامه سوالات گسترده اي را درباره حريم خصوصي ايجاد کرده است. اما مسئولين آن در پاسخ به اين قبيل پرسش ها گفته اند که سوشال رادار هيچ اطلاعات مخفيانه اي از کاربر را نمايش نمي دهد. حريم خصوصي نيز از ابتدا توسط گروهي از متخصين امنيتي به دقت در نظر قرارگرفته شده است. از جمله قابليت هاي اين برنامه اين است که مي تواند نوع افرادي که در نزديکي کاربر پيدا مي کند را دسته بندي نمايد. براي مثال دوستان و همکلاسي هاي قديمي در فاصله ۸ کيلومتري را پيدا مي کند.

sociaradar-3

اما اينکه اين برنامه موفق خواهد بود يا خير را تنها گذر زمان نشان خواهد دارد. مسئولين بر اين نظرند که با همکاري ساير شرکت ها و خدمات مي تواند اين برنامه را توسعه بخشيد.

سوشال رادار در حال حاضر براي سيستم عامل اي او اس قابل دسترس است و انتظار مي رود به زودي نيز براي برنامه هاي عينک گوگل و اندرويد نيز فراهم شود.

 sociaradar-2


منبع : gizma
1 نظر برای این مطلب ثبت شده است
 • ارمین

  زارعی

  شنبه 18 مرداد 1393

  دانلود نمیشود چگونه میتوان دانلود کرد؟

   

  برای دانلود می توانید بر روی لینک اپ استور در زیر کد کیو آر در سمت چپ مطلب کلیک کنید