نرم افزار امنيتي براي جلوگيري از سرقت اطلاعات در اندرويد

شنبه 23 فروردين 1393
 نرم افزار امنيتي براي جلوگيري از سرقت اطلاعات در اندرويد
کاربری آسان
شکل ظاهری
مزایا
رتبه سایت


 • 0


داشتن يک ضد بدافزار بر روي گوشي هاي هوشمند اندرويد، يکي از موثر ترين راه ها براي جلوگيري از آسيب ديدن گوشي هوشمند و سرقت اطلاعات است. اما سوال اينجا است که آيا اين نرم افزارها ميتوانند شما را در برابر سرقت اطلاعات حساس شما و انتقال آنها توسط نرم افزارهاي به ظاهر قانوني محافظت کنند؟ پاسخ اين سوال منفي است و در اينجا است که شما به نرم افزاري قوي در اين خصوص نيازمند هستيد.به گزارش اپليکيشن ايراني، نرم افزارهاي امنيتي اين روزها به يکي از پر مخاطب ترين و مورد استقبال ترين نرم افزارهاي اندرويدي تبديل شده اند و حجم اين نرم افزارها در بازار به شدت افزايش يافته است. خوشبختانه اغلب اين نرم افزارها از برند هاي شناخته شد اي هستند که نسخه هاي ديگر آنها براي سيستم عاملهايي نظير ويندوز نيز موجود است.

اما واقعيت اين است که اين ضد بدافزارها به همان خوبي که ميتوانند شما را در برابر بد افزارها محافظت کنند، اما در بسياري از موارد قابليت محافظت کاربران در برابر نرم افزارهاي به ظاهر قانوني که در پشت صحنه مشغول به سرقت اطلاعات يا تخريب آنها هستند را ندارند.

در اينگونه مواقع بهترين انتخاب و اقدام از سوي کاربران چيست؟ يکي از بهترين نرم افزارهاي امنيتي که مختص به اين موضوع است، نرم افزار viaProtect است:


اگر با اين نرم افزار آشنايي نداريد، به شکل مختصر بايد گفت که اين يک نرم افزار امنيتي است که هدف از طراحي آن اين است که به شما اين قابليت را ميدهد که به شکل مدام خطرات بالقوه اي را که امنيت و حريم شخصي شما را به خطر مي اندازند، رصد کنيد. في الواقع اين نرم افزار اطلاعات مختلف را از عملکرد گوشي شما – سيستم، شبکه، حسگرها و ساير نرم افزارها – جمع آوري ميکند و بر اساس آنها به شما اطلاع ميدهد که آيا در خطر هستيد يا خير. اين موضوع به ويژه در خصوص نرم افزارهايي که به ظاهر قانوني هستند، ميتواند بسيار مفيد واقع شود:


يکي از نکات جالب در خصوص اين نرم افزار ان است که به شما اطلاع ميدهد که آيا داده هاي روي گوش شما به شکل رمز گذاري شده و مطمئن منتقل ميشود يا خير. همچنين شما را از اين موضوع که اين داده ها و اطلاعات به کجا فرستاده ميشوند – کشور يا يک شرکت – مطلع ميکند و در کنار آن مجموع حسگرهايي که اکنون بر روي گوشي در حال فعاليت هستند را به شما نشان ميدهد:


همانگونه که مطلع هستيد، هيچ گاه نميتوان گفت که به شکل 100 درصدي اطلاعات شما محفوظ و امن است و اگر به شدت مراقب اعمال و کنش هاي خود به ويژه در ارتباطات آنلاين نباشيد، ميتوانيد جزو قربانيان بعدي در حملات بعدي هکرها باشد!

خوشبختانه viaProtect بعد از جمع آوري اطلاعات در خصوص فعاليت گوشي هوشمند شما يک گزارش کامل از آن را در اختيار شما قرار ميدهد و در عين حال استفاده از اين ابزار به شدت ساده است. وقتي براي اولين بار اقدام به استفاده از اين نرم افزار ميکنيد، ميتوانيد با استفاده از آدرس ايميل خود در آن ثبت نام کنيد و يا آنکه به عنوان کاربر ميهمان از آ استفاده نماييد. ثبت نام کردن در اين نرم افزار ميتواند شما را با امکانات پيشرفته آن روبرو کند:


اين نرم افزار همچنين ميتواند شما را با يک گزارش کاملا شخصي سازي شده روبرو کند که در سه بخش تدوين گشته است: ترافيک رمزگذاري شده، کشورها و سازمانها و شرکتها. همچنين با کليک بر روي منوي جانبي نرم افزار ميتوانيد سنسورهاي فعال بر روي گوشي خود را در حال حاضر مشاهده کنيد:

 در مجموع بايد گفت که اين نرم افزار يکي از بهترين نمونه هاي موجود در راستاي رصد عملکرد گوشي و ساير نرم افزارهاي نصب شده بر روي آن است. براي مثال با استفاده از اين ابزار به خوبي ميتوانيد متوجه شويد که آيا سازمان يا يک شرکت خاص و يا اساسا يک هکر در حال سرقت اطلاعات شما است يا خير.

2 نظر برای این مطلب ثبت شده است
 • م.ج

  سه شنبه 18 آذر 1393

  سلام من تبلت اندروید هاوایی ۴هسته ای رم یک گیگابایت و cpu.ghz.1.2 دارم تصاویر شخصی را به محض گذاشتن رتبلت وقبل از اتصال به اینترنت حذف کنم . اطاعاتم بازهم از طریق شرکت اندروید سرقت میشود؟ تشکر

 • eshagh

  abedi

  دوشنبه 12 آبان 1393

  سلام .چجوری این برنامه رو دانلود کنم Via protect

   

  لینک دانلود در سمت چپ همین مطلب قرار گرفته است همچنین می توانید از این لینک استفاده کنید: http://s5.picofile.com/file/8119824950/www_irapp_ir.zip.html