«آفتابه»، اپليکيشني براي سرگرمي هاي دورهمي

دوشنبه 08 ارديبهشت 1393
«آفتابه»، اپليکيشني براي سرگرمي هاي دورهمي
کاربری آسان
شکل ظاهری
مزایا
رتبه سایت


 • 22


بازي “آفتابه”، در سبک فکري توليد شده و ميتواند سرگرم کننده باشد. ما را در معرفي، نقد و بررسي اين بازي اندرويدي همراهي کنيد.به گزارش اپليکيشن ايراني،  در اطراف ما تفريحات بسياري يافت ميشود که ميتوان با آنها سرگرم شد. در اين ميان، انواع بازي هاي سنتي و رايانه اي از جايگاه ويژه اي برخوردار بوده و هر کدام به نوعي مفرح هستند. به همين دليل، روزانه تعداد زيادي از عناوين مختلف بازي در دنيا منتشر ميشود تا سليقه همه افراد در اين زمينه تامين گردد و جالب اينجاست که ايده توليد خيلي از اين عناوين، از بازي هاي قديمي و رايج در ميان مردم گرفته شده است.

گرافيک و رابط کاربري:

محيط يکپارچه اين بازي، تناسب خوبي با موضوع آن دارد و طراحي منوها نيز با رعايت اصول لازم و خلاقيت کافي انجام گرفته است تا شاهد ظاهر کاربر پسندي در آن باشيم. رنگ بندي هماهنگ و زيبا، چيدمان مرتب عناصر صفحه و استفاده از آيکن ها و فونت مناسب، از جمله نقاط قوتي هستند که ميتوانيم براي “آفتابه” نام ببريم. تنها نواقصي که در اين بازي اندرويدي به چشم ميخورد، شامل سايز کوچک برخي عناصر(خانه هاي حروف) و بخش بندي هوشمندانه تر صفحه ميشود. همچنين با توجه به اينکه استفاده از نوار وضعيت تلفن همراه به تمرکز لازم در بازي فوق لطمه نميزند، بهتر بود از تمام صفحه کردن آن پرهيز گردد.

جابجايي سريع بين منوها(ليست مراحل) و استفاده نسبتا راحت از امکانات، از ديگر خصوصيات مشاهده شده در “آفتابه” ميباشند هرچند از اين لحاظ هم کم دقتي هايي ديده ميشود. البته در کل، رابط کاربري اين بازي از استانداردهاي لازم بهره ميبرد و به دليل پياده سازي ساده اي که دارد، کاربران را به زحمت نخواهد انداخت.گيم پلي:

همانطور که اشاره کرديم، سبک اين بازي اندرويدي از نوع فکري ميباشد اما اين دليل توجيه کننده اي براي عدم وجود هيجان در “آفتابه” نيست. درواقع، بيشترين امتياز اين بخش را بايد به ايده توليد و تعداد زياد مراحل موجود در بازي فوق اختصاص دهيم که ميتواند تا مدتي شما را سرگرم کند. البته اين را هم نبايد فراموش کرد که ايده جالب اين بازي، باعث دشواري آن نيز شده است!

حتما نمونه هاي زيادي از اين دست بازي ها را انجام داده ايد که در آنها ميبايست نام اشياء داخل يک تصوير را حدس بزنيد. در “آفتابه”، اوضاع کمي متفاوت خواهد بود و بايد به جاي نام تصاوير، مفهوم آن را که در خيلي از مواقع کلمه جالب خواهد بود، استخراج کنيد. به همين دليل ميتوان پيش بيني کرد که مخاطبان خاصي از اين بازي استقبال نمايند، آن هم در شرايطي که روند سختي مراحل به درستي پيش نميرود. البته زياد هم نبايد نگران اين موضوع بود چون قرار نيست که کلمه پاسخ را به صورت يکجا حدس بزنيد و بايد آن را از ميان حروف پيشنهادي و با کمک راهنمايي هاي موجود، پيدا کنيد.

در “آفتابه”، سه نوع راهنمايي در نظر گرفته شده که در ازاي استفاده از هرکدام، امتياز متفاوتي از کاربر کسر خواهد گرديد. با گذر از هر مرحله نيز امتيازي دريافت ميشود که مقدار آن کمتر از به کارگيري راهنماها ميباشد. اين ترفند به اين خاطر است تا هيجان پاسخ گويي به معماها کمرنگ نشود هرچند بهتر بود سيستم امتيازدهي پيشرفته تري براي اين بازي پياده سازي گردد. به عنوان مثال، تاثير عواملي مانند مدت زمان حدس پاسخ صحيح و تعداد خطاها قبل از يافتن آن و حتي ايجاد رقابت ميان کاربران با نمايش جدول امتيازات، ميتوانست باعث ترغيب هرچه بيشتر شما به ادامه بازي شود.قيمت:

دريافت اين بازي اندرويدي به صورت رايگان انجام خواهد گرفت و تنها هزينه اي که بايد پرداخت شود، خريد بسته هاي امتياز در “آفتابه” است که آن هم اختياري بوده و داراي قيمت منصفانه اي ميباشد.

5 نظر برای این مطلب ثبت شده است
 • سالار

  چهارشنبه 23 مهر 1393

  این QR کد چیه ؟ وقتی میخوام از کامپیوتر دانلود کنم میگه کدQR زیر را اسکن کنید

   

  شما می توانید پست "QR Code چيست ؟ و راهنماي خواندن QR کد" را در آدرس زیر بخوانید: http://irapp.ir/shownews.php?id=2873

 • فاطمه

  حذرخانی

  شنبه 22 شهريور 1393

  چجوریه؟

 • مهدي

  رزاقي

  يكشنبه 16 شهريور 1393

  سلاماين بازي باي جاوا هم هست

 • سارا

  چهارشنبه 29 مرداد 1393

  سلام من موقع بازی از مرحله 1 چجوری برم مرحله 2؟چون قفله

   

  در هر مرحله اگر جواب درست را واردکنید به صورت خودکار به مرحله بعد هدایت می شوید ولی اگر جواب را اشتباه وارد کنید در همان مرحله می مانید.

 • pari.f

  جمعه 17 مرداد 1393

  سلام خسته نباشيد من تازه فهميدم كه اين بازى هم وجود داره ميخواستم بدونم اين بازى براى آيپد هم مييشود

   

  هنوز نسخه آیفون ارایه نشده است

 • 1 2 3 بعدی