معرفي نرم افزار مشاهير ايران Mashahir HD براي آيفون

چهارشنبه 10 ارديبهشت 1393
 معرفي نرم افزار مشاهير ايران Mashahir HD براي آيفون
کاربری آسان
شکل ظاهری
مزایا
رتبه سایت


  • 1


اگر ميخواهيد بيشتر با بزرگان کشورمان ايران آشنا شويد، اپليکيشن مشاهير ايران (Hall of Fame) ويژه سيستم عامل آي او اس را از دست ندهيد.به گزارش اپليکيشن ايراني، نرم افزاري که قصد معرفي آن را دارم، مشاهير (Hall of Fame) نام دارد که توسط گروه نرم افزاري آکا، طراحي و برنامه نويسي شده است. با نصب اين نرم افزار مي توانيد تمامي اطلاعات مشاهير و بزرگان کشورمان ايران را در اختيار داشته باشيد. همانطور که قبلا گفتم، اگر مي خواهيد بيشتر با بزرگان کشورمان آشنا شويد، اين نرم افزار بسيار برايتان جذاب خواهد بود. حجم اين اپليکيشن حدود ۶۰ مگابايت مي باشد و اطلاعات بيش از ۲۲۰۰۰ عدد از بزرگان کشورمان را به شکلي کاملا منظم در اختيارتان قرار مي دهد.

کافي است در اين نرم افزار دسته مورد نظر خود را انتخاب کنيد، تا شخصيت هاي شناخته شده و معروف آن زمينه براي شما به نمايش درآيد. البته اگر اين کار برايتان خسته کننده است، مي توانيد به راحتي با نوشتن نام فرد مورد نظر، آن را در ليست جستجو کنيد و مشخصات آن را ببينيد. با باز کردن صفحه مشخصات يک فرد، اولين چيزي که جلب نظر مي کند، تصوير آن فرد است که مي توانيد آن را مشاهده کنيد. سپس در سمت چپ آن تعدادي اطلاعات جزئي مانند نام کامل، جنسيت، قرن و فعاليت هاي آن قرار داده شده که ببينيد آيا واقعا صفحه اي که باز کرده ايد، متعلق به فرد مورد نظر شماست يا نه. سپس در زير آن مي توانيد بيوگرافي و شرح کامل زندگي وي و فعاليت هاي مهم او را مشاهده نماييد. البته تعدادي از پروفايل ها بدون عکس مي باشند که در اين ديتابيس ۲۲۰۰۰ موردي، طبيعي است.

 


در نرم افزار مشاهير ايران، اطلاعات مربوط، در ۱۳ بخش دسته بندي شده اند که در زير مي توانيد آن ها را مشاهده کنيد :

- عالمان و دانشمندان، شعر، هنر، عرفان، سياست، خيرين، نويسندگي، روزنامه نگاري، صنعتگران، سران فرق و مذاهب، واقفان، شهدا و ايثار گران و قهرمانان ورزشي.

مشخصات کلي اپليکيشن مشاهير ايران (Hall of Fame) :

- داراي قابليت جستجو بين تمامي مشاهير يا به تفکيک حوزه فعاليت

- ۲۵۲۴ تصور از مشاهير

- بانک اطلاعاتي با حجم بيش از ۹۰ مگابايت

- نمايش قرن حيات هر يک از مشاهير

- مرتب شده بر اساس حروف الفبا

- پشتيباني از حالت Landscape

- پشتيباني از Retina

 هم اکنون با هم به بررسي مزايا و معايب نرم افزار مي پردازيم :
 

يکي از مواردي که به نظر من به خوبي در اين نرم افزار جلب توجه مي کند، ظاهر و اينترفيس مناسب آن است که متناسب با موضوعيت آن طراحي شده است. ظاهري ساده و زيبا و بدون شلوغي و سر در گمي که تمام اطلاعات درون نرم افزار به زيبايي به شما ارائه مي کند. البته ظاهر کنوني برنامه مي تواند زيباتر نيز باشد (با استفاده از تصاوير زيباتر). همچنين يکي ديگر برتري هاي اين اپليکيشن، تعداد زياد فيلدهاي بانک اطلاعاتي آن است، به اين ترتيب که در اين اپليکيشن به راحتي و بدون نياز به اينترنت به اطلاعات حدود ۲۲۰۰۰ نفر از بزرگان دسترسي داريد. خيلي اين مورد را دسته کم نگيريد؛ چون ۲۲۰۰۰ عدد چندان کوچکي نيست!! از ديگر خوبي هاي آن مي توان به مرتب بودن اسامي اشاره کرد که فرايند جستجو را بسيار سريعتر مي کند. هر نرم افزار در کنار مزايا، معايبي نيز دارد که من با اجازه برنامه نويس آن را مطرح مي کنم که اميدوارم در نسخه هاي بعدي برطرف شود. شايد نتوان از اين نرم افزار ايراد خاصي گرفت؛ ولي تنها چيزي که در اين اپليکيشن اندکي توي ذوق مي زند، نحوه جستجوي آن است. وقتي شما شروع به جستجو مي کنيد يا حتي فيلد جستجو را تپ مي کنيد، نرم افزار با يک کندي سطحي مواجه مي شود که بعد چند ثانيه از بين مي رود. همچنين هنگام نوشتن نام افراد نيز اين مورد وجود داريد که به احتمال زياد به دليل زياد بودن فيلدهاست و چون اين نرم افزار به بررسي کامل اسم فرد براي پيدا کردن آن مي پردازد، اين کندي قابل توجيه است. به غير از اين مورد، نرم افزار اشکال خاصي ندارد که بتوان آن را مطرح کرد. ولي در کل چيزي که مطمئنا هر فردي را به اين نرم افزار جذب مي کند، يک دست و يکنواخت بودن آن است و همان هدف اصلي خود را دنبال مي کند و هيچ چيز اضافه اي براي شلوغ کردن بيهوده در آن وجود ندارد. همچنين چون اين برنامه Universal است، مي توانيد همزمان از آن در آيپد خود نيز استفاده کنيد.

 


 
پيشنهادات :

چون با توجه به پتانسيل بالاي اين نرم افزار، جاي کار زياد دارد، به نوبه خودم چند پيشنهاد را مطرح مي کنم که مطمئنا به بهتر شدن عملکرد نرم افزار کمک خواهد کرد. اولين مورد به نظر من اينست که ترجيحا تعداد عکس هاي بيشتر از بزرگان در نرم افزار قرار بگيرد. همچنين اگر امکان ارسال عکس توسط کاربران براي نرم افزار نيز باشد، بسيار بهتر خواهد بود. همچنين علاوه بر هدف کلي نرم افزار، بخشي براي بروز رساني نيز در نظر گرفته شود که اطلاعات پس از چند مدت بروز شوند. همچنين اگر امکان ارسال اطلاعات مشاهير به شبکه هاي اجتماعي و يا ارسال آن ها به ايميل ديگران نيز وجود داشته باشد، بسيار به محبوب شدن و افزايش کارايي آن کمک خواهد کرد.

اين اپليکيشن با قيمت ۲٫۹۹ دلار در اپ اســتـور در دسترس است و مي توانيد براي خريد آن اقدم کنيد. پيشنهاد مي کنم اگر مايل به داشتن يک مجموعه کامل و مناسب از بزرگان هستيد، به هيچ وجه اين نرم افزار را از دست ندهيد؛ زيرا علاوه بر قابليت هابي جالبش، ريتينگ و رتبه بسيار خوبي را نيز توسط کاربران به دست آورده. اگر به صفحه اين اپليکيشن در اپ استور نگاهي بيندازيد، متوجه پنج ستاره بودن آن خواهيد شد.


منبع : گويا آي تي
1 نظر برای این مطلب ثبت شده است
  • امين

    اجدادي

    چهارشنبه 01 بهمن 1393

    سلام ... متاسفانه اين اپليكيشن عالى وجود نداره در اپ استور و يا اخيرا حذف شده! به هر دليلى. ميتونيد خودتون ببينيد.