کوچ کاربران ايراني به تلگرام آلماني

دوشنبه 05 آبان 1393
کوچ کاربران ايراني به تلگرام آلماني
کاربری آسان
شکل ظاهری
مزایا
رتبه سایت


  • 3


پيشگيري بهتر از درمان است. اين موضوع تنها در علم پزشکي معنا ندارد بلکه گويا براي فضاي آنلاين کشور نيز قابل تعميم است. زيرا کاربران نگران شبکه ارتباطي خود هستند و طبق معمول، به دنبال راه‌ جايگزني براي آن هستند. (جايگزين ايراني همچنان موجود نيست و کاربران اعتماد بيشتري به سرويس‌هاي خارجي دارند!) يکي از اين جايگزين‌ها که در حال رشد در کشور است. پيام‌رسان تلگرام است.تلگرام چيست؟

آنطور که ويکي‌پديا مي‌گويد، پيام‌رسان تلگرام يک پيام‌رسان چندسکويي است که براي نسخه‌هاي کلاينت متن‌باز است. کاربران تلگرام مي‌توانند پيام‌ها، تصاوير، ويدئوها و اسناد (همه انواع فايل‌ها پشتيباني مي‌شود) خودويرانگر و رمزنگاري‌شده تبادل کنند. (امنيت اطلاعات را مد نظر قرار داده است) تلگرام رسماً براي اندرويد و آي‌اواس (از جمله تبلت‌ها) در دسترس است. نرم‌افزارهاي کلاينت غيررسمي براي ويندوز فون، همينطور نسخه وب، نسخه اواس، نسخه لينوکس و يک کلاينت دسکتاپ ويندوز از توسعه‌دهنده‌هاي مستقل که از رابط برنامه‌نويسي (API) نرم‌افزار تلگرام استفاده مي‌کنند در دسترس هستند.

 

تلگرام

تاريخچه تلگرام

تلگرام توسط دو برادر به نام‌هاي نيکلاي و پاول درو در سال ۲۰۱۳ راه‌اندازي شد. برادران درو از بنيان‌گذاران VK بزرگترين شبکه اجتماعي روسيه هستند. آنطور که خودشان مدعي هستند، شرکت LLP مسيينجر تلگرام، يک غير انتفاعي و مستقل در برلين است که هيچ ارتباطي با VK و روسيه ندارد.

تلگرام مدعي است، از مارچ ۲۰۱۴ بيش از ۳۵ ميليون کاربر فعال ماهانه و ۱۵ ميليون کاربر فعال روزانه دارد.

عضويت در تلگرام

امنيت اطلاعات در تلگرام

تلگرام ادعا مي‌کند نسبت با رقباي اصلي خود يعني واتس‌اپ و لاين امنيت بيشتري دارد. حتي يک دوره مسابقات براي هک کردن اطلاعات رمزگذاري شده برگزار کرد که ۲۰۰ هزار بيتکون براي برنده آن درنظر گرفت. تلگرام مدعي است که اشخاص ثالت و حتي مديرانش هم به اطلاعات کاربران دسترسي ندارند و مي‌گويد پيام‌ها و فايل‌ها داراي يک دوره زماني خودتخريبي است که بعد از مدتي پس از خوانده شدن حذف مي‌شوند.

ويژگي‌هاي تلگرام

– چت‌ها به روي سروهاي رايانش ابري تلگرام ذخيره مي‌شود.

– مکالمات با استفاده از Mtprotocol رمزگذاري مي‌شود.

– تلگرام رايگان است.

– داراي نسخه‌هاي موبايل، دکستاپ و افزونه وب است.

– مي‌توانيد فايل‌هاي صوتي، ويديويي، متن، عکس و انواع فايل‌ها را در اينستاگرام ارسال کنيد.

– هر گروه مي‌تواند ۲۰۰ عضو داشته باشد (البته گروه‌هايش به نسبت وايبر بسيار قابل مديريت است و حريم خصوصي در آن حفظ مي‌شود)

– چت‌هاي امن از طريق end-to-end در سرورهاي تلگرام ذخيره نمي‌شود و پيام‌ها خودکار مانند اسنپ‌چت حذف مي‌شود.

– تمام کلاينت‌هاي تلگرام متن باز است. اما با اين حال نرم‌افزار سمت سرور  تلگرام منبع بسته است.

تلگرام کامپيوتر ويندوز

تلگرام به روي ويندوز و وب

همچنين تلگرام را مي‌توانيد براي ويندوز، مک،  وب و لينوکس را نيز دانلود کنيد.

عضويت يا ثبت‌نام در تلگرام

عضويت و ثبت‌نام در تلگرام مانند ديگر پيام‌رسان‌ها از طريق شماره تلفن همراه با ارسال کد تاييد است.

گفتني است، تلگرام به پيامي گفته مي‌شد که توسط تلگراف الکتريکي يا تلگرافي که از کدهاي مورس استفاده مي‌کند ارسال مي‌گرديد. اين تلگرام در دستگاه‌هاي قديمي تگراف استفاده مي‌شد.

تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .