چگونه سرعت گوشی هوشمند خود را افزایش دهیم؟

يكشنبه 29 دي 1392
چگونه سرعت گوشی هوشمند خود را افزایش دهیم؟

ممکن است براي شما هم پيش آماده باشد که نتوانيد عکس يا برنامه‌اي را به دليل پر بودن حافظه داخلي دستگاه دريافت و يا نصب کنيد. درکنار اين موضوع اين امکان هم وجود دارد که دستگاه شما پي در پي‌ گير کرده يا به اصطلاح هنگ کند. اما براي خلاصي از اين موضوع مي‌توان معادلات را کمي تغيير داد.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،  هنگامي که برنامه‌اي را برروي سيستم‌عامل اندرويد نصب مي‌کنيد، به‌طور پيش‌فرض حافظه داخلي دستگاه براي ذخيره‌سازي انتخاب مي‌شود. به همين‌دليل احتمال اين وجود دارد که به هنگام نصب برنامه‌هاي جديد با مشکل فضاي ذخيره‌سازي مواجه شويد.

سيستم‌عامل اندرويد اين امکان را به شما مي‌دهد تا کارت‌هاي حافظه SD را به‌عنوان گزينه پيش‌فرض برگزينيد. در اينجا روشي را پيشنهاد مي‌کنيم که بدون نياز به روت سيستم‌عامل اين‌ کار را برايتان انجام مي‌دهد.

اين روش در نسخه‌هاي 2/2 به بالا جواب مي‌دهد و براي اعمال آن به ابزار Android Debug Bridge که در کيت توسعه اندرويد Android SDK گنجانده شده است، نياز داريد.

در مرحله اول بايد USB debugging را در دستگاه اندرويد خود فعال کنيد. بدين منظور به بخش Settings برويد و گزينه Development را بزنيد. در صفحه جديدي که برايتان باز مي‌شود، عبارت USB Debugging را لمس کنيد.

به اين ترتيب از اين پس قادر هستيد تنظيمات اندرويد را از طريق رايانه دستکاري کنيد. در صورتي‌که نمي‌خواهيد سيستم‌عامل در اين وضعيت باقي بماند، پس از اتمام گام‌هاي زير USB Debugging را به حالت اوليه برگردانيد.

در اين مرحله بايد Android SDK را از سايت رسمي گوگل دريافت کرده و روي ويندوز نصب کنيد. اگر سيستم شما از جاوا پشتيباني نمي‌کند، قبل از نصب کيت توسعه اندرويد ابزار Java SDK را نصب کنيد.

منوي شروع ويندوز را باز کرده و با تايپ عبارت SDK Manager، کيت توسعه اندرويد را اجرا کنيد. همان‌طور که گفته شد، براي تکميل کار نياز به ابزار ADB داريم؛ ADB به‌طور پيش‌فرض در کيت اندرويد تعبيه نشده و به اين ترتيب براي نصب آن بايد از منوي Packet گزينه Android SDK Platform را انتخاب و دست آخر روي Install کليک کنيد. اکنون دستگاه اندرويدي خود را توسط USB به سيستم متصل کنيد.

در ويندوز به مسير C:\Program Files\Android\android-sdk\platform-tools برويد. کليد Shift را نگه داشته و با راست‌کليک در جايي خالي از صفحه گزينه Open command window here را کليک کنيد. فرمان adb devices را وارد کنيد تا نام دستگاه اندرويدي خود را در خروجي دستور ببينيد. اکنون دستور adb shell pm setInstallLocation 2 را براي انتخاب حافظه SD، به‌عنوان گزينه پيش‌فرض نصب وارد کنيد.

براي بازگرداندن شرايط به حالت قبلي کافي است به جاي عدد دو در دستور گفته شده عدد صفر را وارد کنيد: adb shell pm setInstallLocation 0. از اين پس مي‌توانيد برنامه‌هاي دلخواه را از حافظه داخلي به حافظه SD منتقل کنيد. البته توجه داشته باشيد که بهتر است اين کار را براي برنامه‌هايي از قبيل لانچرها، ويجت‌ها و يا پس‌زمينه‌هاي محرک انجام ندهيد؛ چرا که اين موارد همواره در وضعيت اجرا هستند و شما ممکن است به هر دليل حافظه SD خود را خارج کنيد.


منبع : ايسنا
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .