تبديل جاوا به يکي از مزيت‏‌هاي اندرويد

شنبه 05 بهمن 1392
تبديل جاوا به يکي از مزيت‏‌هاي اندرويد

يافته‌هاي يک نظرسنجي که در ميان توسعه‌‏دهندگان نرم‏‌افزاري صورت گرفته است، نشان مي‌‏‌دهد پلت‏فرم جاوا به يکي از مزاياي سيستم عامل اندرويد تبديل شده است.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،  يافته‏‌هاي نظرسنجي شرکت ايوانز ديتا (Evans Data) که در ميان ۴۶۴ نفر از توسعه‏‌دهندگان نرم‌‏افزاري در سراسر جهان صورت گرفته است نشان مي‌‏دهد آشنايي توسعه‏‌دهندگان با زبان جاوا باعث شده است سريع‌‏‌تر و راحت‏‌تر بتوانند نرم‏‌افزارهاي سازگار با اندرويد را طراحي کنند.

در اين مطالعه ۴۱ درصد از شرکت‌‏کنندگان به پژوهشگران گفته‌‏اند طراحي يک نرم‌‏افزار تحت اندرويد برايشان يک ماه يا کمتر زمان مي‌‏‌برد. اين رقم در مورد ساير سيستم‌‏هاي عامل همراه کمتر است.

۳۶ درصد گفته‏‌اند طراحي يک نرم‌‏افزار تحت آي او اس اپل برايشان يک ماه يا کمتر زمان مي‌‏‌برد.
تعداد کساني هم که يک ماهه قادر به طراحي نرم‌‏افزاري براي سيستم عامل ويندوز فون هستند ۳۴ درصد گزارش شده است.

شرکت ايوانز با استناد به اين يافته‏‌ها نتيجه گرفته است که آشنايي توسعه‌‏دهندگان نرم‌‏افزاري با پلت‏فرم جاوا يکي از مهم‌ترين مزاياي سيستم عامل اندرويد است.

سيستم عامل آي او اس اپل از اين نظر مزيت چنداني ندارد، چراکه طراحي نرم‏‌افزارهاي تحت اين سيستم عامل نيازمند آشنايي با زبان آبجکتيو سي است، زباني که توسعه‌‏دهندگان نرم‌‏افزاري آشنايي کمتري با آن دارند.
برنامه‏‌هاي ويژه ويندوز فون نيز با زبان‏‌هايي مثل سي پلاس و ويژوآل بيسيک نوشته مي‌‏شود که زبان‏‌ها نسبتاً محبوبي هستند.

مايکل راسالان، يکي از تحليل‏گران شرکت ايوانز گفته است: در سال‏‌هاي اخير شاهد اين هستيم که تعداد زيادي از توسعه‏‌دهندگان نرم‌‏افزارهاي کسب و کار به اندرويد علاقه‌‏مند شده‌‏اند.

من فکر مي‌کنم تجارب زيادي که آن‌ها در زمينه توسعه اپلکيشن‏‌هاي تحت جاوا دارند، آن‌ها را به آساني به سمت توسعه نرم‏‌افزارهاي تحت اندوريد سوق داده است.
وي محبوبيت برخي ابزار‌ها مثل اندرويد استوديوي گوگل و پلت‏فرم‌‏هايي مثل HTML۵ را از جمله ديگر عوامل رونق گرفتن سيستم عامل اندرويد دانسته است.


منبع : infoworld
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .