توسعه‏‌دهندگان نرم‌‏افزار مشتاق استفاده از جاواي ۸ هستند

سه شنبه 13 اسفند 1392
توسعه‏‌دهندگان نرم‌‏افزار مشتاق استفاده از جاواي ۸ هستند

يافته‏‌هاي يک مطالعه جديد نشان مي‌‏دهد که بخش قابل توجهي از توسعه‏‌دهندگان نرم‌‏افزاري علاقه‏‌مند هستند از نسخه جديد پلت‏فرم جاوا (جاوا ۸) استفاده کنند.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني، ، يک نظرسنجي که توسط شرکت تايپ‏سيف (Typesafe) در ماه فوريه و در ميان ۲ هزار و ۸۷۰ نفر از توسعه‏‌دهندگان جاوا انجام شده است، نشان مي‌‏دهد که حدود ۲۹ درصد از اين توسعه‏‌دهندگان قصد دارند در شش ماه آينده از نسخه ۸ جاوا استفاده کنند. 

 
شرکت اوراکل که جاوا را تحت مالکيت خود دارد اعلام کرده است نسخه ۸ اين پلت‏فرم را از ۱۶ مارس امسال روانه بازار خواهد کرد.
 
در اين نظرسنجي، ۲۵ درصد از توسعه‌‏دهندگان نيز گفته‌‏اند در دوازده ماه آينده پلت‏فرم جاواي خود را به جاواي ۸ ارتقا خواهند داد.
 
بر اساس اين گزارش، نسخه ۸ جاوا داراي قابليت‌‏هاي جديدي است که از آن جمله مي‌‏توان به قابليتي به نام لامبدا (Lambda) اشاره کرد. اين قابليت به توسعه‏‌دهندگان نرم‏‌افزاري کمک مي‌‏کند با سهولت بيشتري براي پردازنده‏‌هاي چندهسته‌‏اي برنامه بنويسند. 
 
در اين نظرسنجي نيز ۸۳ درصد از پاسخگويان از لامبدا به عنوان جذاب‏‌ترين قابليت جاواي ۸ ياد کرده‌‏اند.
 
يافته‏‌هاي اين مطالعه همچنين نشان مي‌‏دهد ۲۲ درصد از توسعه‌‏دهندگان جاوا همچنان از نسخه ۶ اين پلت‏فرم استفاده مي‌‏کنند. اين نسخه که در سال ۲۰۰۶ روانه بازار شد، در فوريه ۲۰۱۳ منقضي شد.
 
۳۷ درصد از توسعه‌‏دهندگان نيز گفته‌‏اند از نسخه ۷ جاوا استفاده مي‌‏کنند. بخش زيادي (۸۹ درصد) از شرکت‏‌کنندگان در اين نظرسنجي همچنين گفته‌‏اند از ماشين مجازي جاوا (VM) استفاده مي‌‏کنند. ۸۸ درصد نيز گفته‌‏اند از کيت توسعه جاواي اوراکل استفاده مي‌‏کنند.
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .