چگونه مانع نمايش تبليغ ها روي گوشي خود شويم؟

شنبه 23 فروردين 1393
چگونه مانع نمايش تبليغ ها روي گوشي خود شويم؟

همه شما با اين مساله برخورد کرده ايد که تبليغات ناخواسته روي گوشي و يا ساير دستگاه هاي ديگر برايتان به نمايش در مي آيند. ممکن است اين تبليغات روي گوشي هاي اندرويدي بيشتر هم باشند خصوصا اگر اپليکيشني که در حال استفاده هستيد رايگان باشد.

  • 2بعضي از اين تبليغات به کاربر آزادي چنداني نمي دهند و دائما مزاحم کار معمولي آنها شده و البته برخي از اين اپليکيشن ها طوري طراحي شده اند تا به طرق ديگر مثل کليک خوري و غيره سود ببرند. اگر شما جزء آن دسته از افرادي هستيد که از اين تبليغات خسته شده ايد و روش هاي معمول مقابله با آنها جوابگوي نيازتان نبوده، به شما پيشنهاد مي کنم اين مطلب را تا انتها دنبال کنيد.

url

خيلي وقت است تکنيک ها و نرم افزارهاي مسدود کردن تبليغات در دسترس همگان قرار دارند. براي نمونه AdBlock براي مرورگرهاي کامپيوتري موجود بوده و خيلي طبيعي است گزينه هاي مشابه براي کاربران اندرويد نيز در دسترس باشد. يکي از اين اپليکيشن هاي رايج براي گوشي هاي اندرويدي، AdAway نام دارد که همان کار AdBlock را براي گوشي هاي هوشمند انجام مي دهد.

AdAway را به راحتي مي توانيد از بازار دانلود کنيد اما چند مساله مهم را بايد نسبت به آن بدانيد. براي اينکه اين اپليکيشن به درستي فعال شود شما نياز داريد تا گوشي اندرويدي خود را روت (root) کنيد و اين امر براي خود مزايا و معايبي دارد. شايد بزرگترين عيب اين کار، از دست دادن گارانتي گوشي و عدم آپديت کارخانه اي آن باشد. اگر از وقت گارانتي گوشي شما گذشته و به شدت از دست تبليغات خسته شده ايد نصب اين اپليکيشن را توصيه مي کنيم، در غير اينصورت بهتر است همچنان به دنبال روش هاي ديگر مقابله با تبليغات روي گوشي خود باشيد. مضاف بر اين، AdAway اگرچه تبليغات را حذف مي کند اما کاري به فضايي که برنامه نرم افزارهاي تبليغاتي از حافظه گوشي اشغال مي کردند نداشته و همچنان قسمتي از ظرفيت گوشي شما را بدون استفاده مي گذارد.

minminguard

پس بهتر است به سراغ اپليکيشن جديدتري برويم. به نظر مي رسد MinMinGuard راه حل بهتري نسبت به اپليکيشن هاي مشابه پيشين است. اين اپليکيشن دو عيب عمده AdAway  را ندارد، يعني اولا نيازي به روت گوشي نيست و ثانيا فضاي اشغالي را نيز ترميم مي کند. تنها عيب هم عدم وجود اين اپليکيشن در بازار است و براي يافتن آن بايستي از روش هاي ديگر نظير مراجعه به Play Store استفاده نمود که براي کاربران ايراني چندان سهل نيست.

 yK0EE0w


منبع : phonearena
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .