اگر گوشي هوشمند اندرويدي داريد، اين ترفند هکرها را جدي بگيريد!

شنبه 25 مرداد 1393
اگر گوشي هوشمند اندرويدي داريد، اين ترفند هکرها را جدي بگيريد!

به‌طور طبيعي ميکروفون گوشي هوشمند نياز به اجازه مي‌خواهد تا فعال شود اما حسگرهاي حرکتي درگوشي هوشمند چطور؟ مخصوصاً زماني که با حرکت دست شما صفحه نمايشگر عمودي يا افقي مي‌شود!

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني، براي اين کار نيازي به تأييديه نيست و حالا محققان امنيت اطلاعات در دانشگاه استنفورد متوجه شده‌اند که گوشي‌هاي اندرويدي (به خصوص گوشي‌هايي مانند گلکسي سامسونگ) نفوذپذير بوده و از روي ژيروسکوپ تعبيه‌شده روي آن‌ها به‌راحتي مي‌توان جاسوسي کرد.

 
حسگري بنام ژيروسکوپ داخل گوشي‌هاي هوشمند تعبيه‌شده که به‌راحتي مي‌تواند توسط هکرها مورد سوءاستفاده قرارگرفته و تبديل به‌وسيله اي براي استراق سمع شود. هکرها با استفاده از نفوذ در ژيروسکوپ و اپ مرتبط با آن و تبديل آن به ميکروفون مي‌توانند به‌راحتي از اين وسيله به‌عنوان ابزار جاسوسي استفاده کنند.

 
به گزارش خبرآنلاين، اپليکيشن Gyrophone با استفاده از ارتعاش و لرزش کار مي‌کند و از طريق صدا نيز حساس مي‌شود و بسياري از گوشي‌هاي اندرويدي در رنج 80 تا 250 هرتز را پاسخ مي‌دهند و اين همان فرکانس صداي انسان است. از طرف ديگر گوشي‌هايي مانند آيفون اپل با فرکانس زير 100 کار مي‌کند و بنابراين بهره‌برداري از مکالمات با آيفون براي کارهاي جاسوسي بي‌فايده است.

 
ژيروسکوپ وسيله اندازه‌گيري جهت است که از اصل موسوم به بقاي تکانه زاويه‌اي استفاده مي‌کند و اين ابزار اينک به‌صورت حسگر تعبيه‌شده در کنار اپليکيشن مخصوص (Gyrophone) درگوشي‌هاي هوشمند حضور دارد و براي چرخش خودکار صفحه نمايشگر گوشي نيز استفاده مي‌شود.

 
قرار است محققاني که اين موضوع را کشف کرده‌اند جزييات تحقيق خود را در کنفرانس موسوم به Usenix Security conference ارائه کنند. هم‌زمان گوگل در حال بررسي روي اين موضوع برآمده است.

تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .