حذف اطلاعات و بازگشت به کارخانه در ويندوزفون 8

پنجشنبه 30 مرداد 1393
حذف اطلاعات و بازگشت به کارخانه در ويندوزفون 8

اگر از تلفن با سيستم عامل ويندوزفون استفاده مي كنيد اين آموزش براي شما مفيد خواهد بود.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،به نقل از كليك، چنانچه از يک تلفن همراه مجهز به سيستم‌عامل ويندوزفون با ظرفيت حافظه‌ چهار گيگابايت استفاده مي‌کنيد يا حتي يک کارت حافظه‌ جانبي براي آن تهيه کرده‌ايد و نرم‌افزار، فيلم، موزيک و انواع اطلاعات ديگر را روي آن ذخيره کرده باشيد، طولي نخواهد کشيد که با پيغام نداشتن ظرفيت خالي براي محتواي جديد مواجه مي‌شويد.

در اين شرايط تنها کاري که مي‌توانيد انجام دهيد حذف بخشي از اطلاعات ذخيره شده روي دستگاه به‌منظور افزايش فضاي خالي براي ذخيره اطلاعات جديد است. دوست داريد در اين شرايط کدام‌يک از فايل‌ها را حذف کنيد؟ به‌نظر شما حذف صد قطعه موزيک براي به‌دست آوردن 400 مگابايت فضا بهتر است يا حذف يک بازي که بيش از يک گيگابايت از حجم حافظه‌ دستگاه را به خود اختصاص داده است؟ براي تصميم‌گيري صحيح و مشاهده‌ چگونگي اشغال حافظه با انواع اطلاعات ذخيره شده در دستگاه مي‌توانيد از نرم‌افزار Storage Sense در ويندوزفون 8 کمک بگيريد.

حذف به‌کمک Storage Sense

فهرست برنامه‌ها را در دستگاه ويندوزفوني خود باز کنيد، به حرف S مراجعه کرده و روي Storage Sense فشار دهيد. با اجراي اين ابزار نواري را مشاهده خواهيد کرد که حافظه‌ کل، حافظه‌ اشغال شده و ميزان حافظه‌ در دسترس را به شما نمايش مي‌دهد. در اين بخش مي‌توانيد اطلاعات بسيار کاملي از حافظه‌ داخلي دستگاه و حافظه‌ جانبي را مشاهده کرده و با فشار هريک از مجموعه‌هاي موجود، فهرست اطلاعات ذخيره شده در هر مجموعه را با توجه به نوع اطلاعات ببينيد.

به‌عنوان مثال مي‌توانيد با فشار روي گزينه ‌apps+games، مجموع فضاي اشغال شده با برنامه‌ها و بازي‌هاي نصب شده روي دستگاه را مشاهده کرده و فهرستي از آنها را نيز در اختيار بگيريد.

همچنين مي‌توانيد با انتخاب گزينه‌ select و فعال کردن علامت چک‌مارک کنار نام هريک از گزينه‌هاي موجود در فهرست، آنها را انتخاب و با فشار گزينه‌ Uninstall نسبت به حذف آنها اقدام کنيد.

مديريت و حذف ديگر اطلاعات اعم از تصاوير، ويدئوها، موزيک‌ها نيز با ورود به بخش‌هاي videos ،Photos و Music انجام شدني است، تنها کاري که ‌بايد انجام دهيد استفاده از گزينه‌ manage در فهرست به‌نمايش درآمده هر مجموعه است.

توجه: در ويندوزفون 8.1 مي‌توانيد با فشار دادن و نگه‌داشتن انگشت روي عنوان هريک از برنامه‌ها و بازي‌ها در فهرست برنامه‌ها و در نهايت فشار روي گزينه‌ uninstall، برنامه‌هاي موردنظر را از روي دستگاه حذف کنيد.

نکته: حذف تکي و آلبومي تصاوير، ويدئوها و موزيک‌ها با مراجعه به گالري Photos hub و بخش موزيک نيز امکان‌پذير است.

حذف به‌کمک ويندوز اکسپلورر

از ديگر روش‌هاي ساده حذف اطلاعات، اتصال دستگاه به رايانه با کابل يو. ‌اس. ‌بي است. در اين روش مي‌توانيد در سيستم‌عامل ويندوز با مراجعه به ويندوز اکسپلورر دستگاه شناسايي شده را مشاهده کرده و همچون ديگر درايوهاي ويندوزي خود به مشاهده محتوا و حذف اطلاعات موردنظر از درون آن بپردازيد.

تنظيمات کارخانه‌اي

اگر قصد داريد دستگاه ويندوزفوني خود را به روز اولي که از کارخانه بيرون آمده تبديل کنيد، مي‌توانيد از قابليت بازگشت به تنظيمات کارخانه کمک بگيريد. براي استفاده از اين قابليت ‌بايد پس از مراجعه به Settings، به بخشAbout رفته و کليد reset your phone را پيدا کنيد. پس از فشار روي اين گزينه، پيغام هشداري براي تائيد عمليات براي شما نمايش داده مي‌شود و با انتخاب Yes، عمليات بازگرداني به تنظيمات کارخانه‌اي آغاز مي‌شود.

توجه: با ريست‌کردن دستگاه، تمام اطلاعات ذخيره شده در سيستم‌عامل از جمله به ر‌وزرساني‌هاي صورت گرفته روي آن حذف مي‌شود.

 

تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .