جيميل روي اندرويد تحقير شد

شنبه 01 شهريور 1393
جيميل روي اندرويد تحقير شد

محققان دانشگاه کاليفرنيا با راهکاري ساده توانستند، سرويس ايميل گوگل را روي اندرويد هک کنند و يکي از محبوب‌ترين برنامه‌هاي کاربردي اندرويد را تحقير کنند.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،تيمي تحقيقاتي برگرفته از دانشکده مهندسي دانشگاه کاليفرنيا با استفاده از راهکار بدل توانسته‌اند به مخرب بودن جيميل پي ببرند و آن را در اکثر موارد از منظر امنيتي ضعيف ارزيابي کنند.

اين گروه که درصدد کشف ضعف و حفره‌هاي سيستم عامل‌هايي نظير IOS و ويندوز فون هم هست، اين بار به سراغ اندرويد رفته و به اين نتيجه رسيده که روش تست نفوذ روي هفت برنامه کاربردي اندرويد در 82 تا 92 درصد موارد موفقيت‌آميز بوده است.

مهم‌ترين برنامه کاربردي که در اکثر موارد با تستي ساده شکست خورده و هک شده، جيميل بوده است.

آمازون هم با نرخ موفقيت 48 درصدي، جزو ايمن‌ترين برنامه‌هاي محبوب اندرويدي‌ها بوده اما نه به معناي امنيت کامل بلکه نرخ نفوذ آن کمتر از ديگر برنامه‌ها بوده است.

روش کار هم استفاده از بخش خالي حافظه جهت ارسال برنامه‌اي کاربردي بوده که در عمل بدافزاري بيش نبوده است. کاربران با نصب اين برنامه امکان بهره‌برداري از فضاي خالي حافظه و مديريت روي ديگر برنامه‌هاي اجرايي را به دست مي‌آوردند.

بنابراين زمان استفاده از جيميل کشف مي‌شده و به محض اينکه نام کاربري و رمز عبور توسط کاربران وارد مي‌شده، نسخه‌اي از اطلاعات به شکل مخفيانه در اختيار هکرها هم قرار مي‌گرفته است.

اين تلاش در 92 درصد موارد، موفق واقع شده است.

محققان گفته‌اند که چنين راهکاري در سيستم‌ عامل‌هاي ديگر هم قابل انجام است. 

تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .