۱۰ ترفند که کاربران ويندوز فون ۸ بايد بدانند؟!

شنبه 01 شهريور 1393
 ۱۰ ترفند که کاربران ويندوز فون ۸ بايد بدانند؟!

ويندوز فون ۸ سيستم عاملي ساده و تميز درعين حال قدرتمند براي يک گوشي هوشمند است. البته هنوز کاستي هاي در آن ديده مي شود, که با گذشت زمان و بروز رساني هاي مداوم مايکروسافت در حال بر طرف شدن است.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني، قصد داريم در اين مقاله به ۱۰ مورد ازنکته هاي که هر کاربر ويندوز فون بايد بداند اشاره کنيم.شايد برخي ازترفندها براي شما بسيار ساده باشند, اما آنها بسيار مهم هستند و ما مي خواهم که همه کاربران WP8, آنها را بدانند. پس اگر حتي با ويندوز فون ۸ آشنايي داريد باز هم خواندن اين مقاله را توصيه مي کنم.

۱- گرفتن تصوير از صفحه نمايش (Take a screenshot)

اين يک ترفند مفيد است. شايد نياز باشد گاهي از صفحه گوشي خودعکس بگيريد , دليل آن مي تواند آموزشي يا عکسي از يک بازي جهت سرگرمي باشد. براي اين کار فقط کافي است کليد هاي Start hardware-icon-start-button و  Power hardware-icon-power-button را همزمان فشار دهيد.

Windows-Phon saeed najaran1

البته شايد در ابتدا کمي سخت باشد ولي با چند بار تمرين در اين کار استاد مي شويد. عکس هاي گرفته شده در آلبوم تصاوير Photos album ذخيره مي شوند.

۲- دکمه هاي گوشي چه کاري انجام مي دهند ؟

بر روي گوشي سه دکمه وجود دارد.آنها در عين ظاهري ساده , قدرت هاي نهفته دارند که  مديريت و دسترسي سريع به بخش هاي خاص را فراهم مي کنند.

اولين کليد دکمه Back hardware-icon-back-button است. همانطور که انتظار داشتيد با فشار دادن آن, شما به يک صفحه قبل منتقل مي شويد.اما با نگه داشتن آن براي چند لحظه , برنامه App switcher و ليستي از برنامه هاي در حال اجرا نمايش مي يابد و قادر هستيد در بين آنها سويچ کنيد.

دکمه بعدي Start hardware-icon-start-button است. با فشار دادن کليد Start در هر جا مي توايند خيلي سريع به منوي شروع برگرديد. کاربرد دوم اين دکمه براي اجراي دستورات صوتي است. با نگه داشتن چند لحظه آن ,گوشي آماده اجراي دستورات شما مي شود.

WP-Know-Buttons

براي جستجو چه در گوشي و چه اينترنت نيز مي توانيد از دکمه Search hardware-icon-search-button استفاده کنيد. با فشار دادن اين کليد جستجوگر بينگ فراخواني مي شود.

search-screen-bing

۳- تغييرموتور جستجوگر پيش فرض

اگرچه کاربرد دکمه Search hardware-icon-search-button را نمي توان تغيير داد, اما قادر هستيد موتورجستجوگر پيش فرض IE را به دلخواه تغيير دهيد. براي اين کار در مرورگر اينترنت اکسپلورر به مسير IE settings -> advanced  مراجعه کنيد و از قسمت Default search provider گزينه گوگل و يا بينگ را انتخاب کنيد.

search-screen-Saeed najaran

۴. قفل کردن صفحه نمايش و تنظيمات آن

قفل صفحه نمايش يک لايه امنيتي در همه گوشي ها به حساب مي آيد. صفحه نمايش گوشي تان درهنگام وضعيت قفل نيز مي تواند برايتان مفيد باشد.به شرطي که تنظيمات آن را درست و مطابق با سليقه خود اعمال کنيد.

بيايد ببينيم در صفحه نمايش وضعيت Lock چه اطلاعاتي ارايه مي شود.

  • ساعت و تقويم
  • تماس هاي از دست رفته
  • قرار ملاقات ها
  • زنگ هشدار
  • پيام ها و ايميل هاي جديد
  • قابليت اضافه شدن ديگر اپليکيشن ها

lockscreen-callout-notifications

براي دسترسي به تنظيمات قفل صفحه نمايش به مسير Settings start-icon-settings > Lock screen برويد. در اينجا تنظيمات عکس پس زمينه [Choose background] ,اعلان هاي نمايشي [Notifications] ,و اپليکيشن هاي که مي خواهيد در هنگام وضعيت قفل فعال باشند[Choose an app to show quick status] را تنظيم کنيد. همچنين مي توانيد مشخص کنيد اطلاعات موسيقي در حال پخش نيز نمايش يابد يا خير.

lockscreen-screen-settings

۵- ادغام سرويس ذخيره سازي ابري SkyDrive 

سرويس اسکاي درايو به خوبي با ويندوز فون ۸ سازگار است. با همگام سازي اين سرويس, به راحتي قادر هستيد به هر آنچه که در درايو ابري خود ذخيره کرده ايد دسترسي داشته باشيد و يا به عنوان يک درايو پشتيبان ازآن استفاده کنيد. 

SkyDrive-Login-1-e

۶- طول عمر باتري را طولاني تر کنيد !

اين مورد دردسر هميشگي براي طراحان و استفاده کنندگان از گوشي هاي هوشمند بوده است. باتري ضعيف است!

من در اينجا چند پيشنهاد براي بالابردن زمان استفاده از باتري تلفن تان دارم. با توجه به نيازتان چند مورد از آنها را انجام دهيد :

ذخيره سازي باتري را فعال کنيد

براي فعال سازي اين قابليت به مسير settings >> battery saver مراجعه کنيد و گزينه Off را به On تغيير دهيد. سپس از قسمت advanced همين بخش از بين گزينه هاي موجود يکي را با توجه به نياز خود برگزينيد.

Battery-Saver-Mode

• بستن برنامه هاي کاربردي

هيچ يک از برنامه ها را باز نگذاريد [خصوصا بازي ها] و به جاي سويچ کردن آنها را ببنديد.

مسدود کردن برنامه هاي پس زمينه

يعضي از برنامه در پس زمينه ويندوز فون قرار دارند تا در هنگام فراخواني به سرعت بارگذاري بشوند.

به مسير application settings >> background tasks برويد و برنامه هاي که کمتر به آنها نياز داريد را از اين بخش خارج سازيد.

• زمان خاموشي صفحه نمايش را کاهش دهيد

زمان خاموش شدن صفحه نمايش به طور پيش فرض بر روي ۱ دقيقه تنظيم شده است. براي تغيير اين زمان به قسمت settings -> lock screen مراجعه کنيد.

Screen-Timeout

•کاهش ميزان روشنايي

اگر در موضوع  نور صفحه نمايش حساس نيستيد مي توانيد با کم کردن ميزان روشنايي آن کمي در انرژي باتري صرفه جويي کنيد. تنظيمات اين بخش از طريق settings -> brightness در دسترس است.

• استفاده از يک تم و پس زمينه تاريک

کمي عجيب است نه ؟ اما حقيقت دارد.با انتخاب تم و پس زمينه که رنگهاي روشن کمتر در آن استفاده شده است نيز در مصرف باتري صرفه جويي مي کنيد. همچنين تنظيمات خاصي بدين منظور در نظر گرفته شده که در مسير settings -> theme  موجود است.

• خاموش کردن اتصالات جانبي مانند Bluetooth, Wi-Fi, Gprs در هنگام که به آنها نيازي نداريد.

• غير فعال کردن همگام سازي برنامه هاي مانند SkyDrive

در بخش قبلي از همگام سازي اسکاي درايو تقدير کرديم,  برنامه گاها براي بروز رساني فايل ها ( بيشتر عکس ها ) آماده فعاليت مي شود که مي توانيد آن را غير فعال کنيد. به بخش photos settings مراجعه کنيد و گزينه Don’t upload را انتخاب کنيد.

Photos-Auto-SkyDrive-Upload

۷- وارد کردن مخاطبين از حساب هاي مختلف

مايکروسافت برنامه ي را تنظيم کرده تا با آن به سادگي مخاطبين خود را از ايميل يا شبکه هاي اجتماعي مختلف به تلفن همراهتان وارد کنيد. 

Choose-Content-Sync

۸- يک حساب ميهمان ايجاد کنيد!

آيا  بچه ها يا دوستانتان گاهي گوشي شما را چند لحظه قرض مي گيرند !؟ اگر جوابتان آري است پس حتما نگران اطلاعات و تنظيمات برنامه هايتان نيز هستيد.

با بخش parental control در ويندوز آشنايي داريد ؟ بله تنظيماتي که به وسيله آن مي شود محدوديت هاي خاصي را به ديگر حساب هاي رايانه اعمال کرد. چنين بخشي در ويندوز فون ۸ با عنوان kid’s corner نيز وجود دارد. براي دسترسي به آن به مسيرSystem Settings>> kid’s corner برويد و يک حساب جديد با نام کاربري و رمز عبور و محدوديت هاي مورد نظرتان  ايجاد نماييد.

Kids-Corner-Home

 

۹- مديريت همگام سازي ايميل

بعد از نحوه وارد کردن مخاطبين ازسرويس هاي ايميل که در مرحله ۷ آن را مرور کرديم , ويندوز فون به صورت خودکار اقدام به همگام سازي صندوق ايميل شما در زمان تعيين شده مي کند. با توجه به نياز خود مي توانيد اين زمان را کاهش يا افزايش دهيد. براي تغيير تنظيمات به مسير Settings -> email + account مراجعه کنيد و بر روي حساب مورد نظر تغييرات را اعمال کنيد.

Download-Sync-Frequency

۱۰. تغيير اندازه کاشي

آيا کاشي اپليکيشن ها در ويندوز فون به همان اندازه اي هستند که شما دوست داريد ؟

شما قادر هستيد به سادگي سايز آنها را تغيير بدهيد. براي اين کار چند لحظه  کاشي مورد نظر را فشار دهيد تا نماد هاي تغييراندازه  برايتان نمايش يابند.

wp_ss_20130204_0006-e1360252276781

در اينجا با ۱۰ ترفند از WP8 آشنا شديد. اگر شما نيز ترفند هاي جالبي را سراغ داريد آن را از طريق بخش نظرات با ديگران به اشتراک بگذاريد.

تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .