ضربان قلب جايگزين رمز مي شود/ راه حلي عليه هک شدن حساب هاي مالي

پنجشنبه 03 مهر 1393
ضربان قلب جايگزين رمز مي شود/ راه حلي عليه هک شدن حساب هاي مالي

در سال هاي اخير، حساب هاي مالي، اطلاعات شخصي و هويتي آماج هجوم هکرها بوده اند اما مخترعان کانادايي از جايگزين ضربان قلب با رمزهاي ورودي خبر داده اند.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،  سرقت ها و دزدي ها با پيشرفت علم و فناوري شکل جديدي به خود گرفته اند و اکنون هکرها جايگزين سارقان و دزداني شده اند که در گذشته به کيف قاپي يا سرقت اموال ديگران مي پرداختند. هکرها در سال هاي اخير نه تنها توانسته اند به اطلاعات هويتي و شخصيتي کاربران دست پيدا کنند بلکه رمز حساب هاي شخصي کاربران را نيز هک و مبالغ هنگفتي را به حساب هاي نامعلومي منتقل کرده اند. با وجود اينکه پليس هاي امنيتي به ماجراهاي سرقت ورود مي کنند اما در بسياري از مواقع سارقان شناسايي نمي شوند.

اما اکنون با راه حل جديد مخترعان کانادايي هيچ حسابي هک نمي شود و تمام حساب ها از امنيت بالايي برخوردار خواهند بود. مخترعان راه حلي ارائه کرده اند تا ضربان قلب کاربران جايگزين پسوردها (رمز ورودي) شده و هکرها نتوانند به حساب هاي شخصي دست پيدا کنند.

ضربان قلب با کمک سنسوري که براي اين منظور ساخته مي شود، قادر به انتقال اطلاعات خواهد بود. در اين طرح مي توان از راه حل هاي ديگري مانند تکنولوژي هاي پوشيدني مانند ساعت هاي هوشمند براي انتقال ضربان قلب و اطلاعات حساب هاي شخصي نيز ياد کرد زيرا اين گجت ها نيز مي توانند سودمند باشند.

مقامات کانادايي از اين طرح استقبال کرده اند و معتقدند اين پروژه مي تواند سرقت هاي اينترنتي را به حداقل کاهش دهد.


منبع : خبرگزاري مهر
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .