چرا بايد اندرويد را انتخاب کنيم؟

جمعه 04 مهر 1393
چرا بايد اندرويد را انتخاب کنيم؟

آيا واقعا لازم است شما گوشي اندرويدي خود را رها کرده و به آيفون 6 يا 6 پلاس روي بياوريد چون حالا ديگر تلفن‌هاي افسانه‌اي اپل صفحه‌ نمايش کوچک را کنار گذاشته و پا به دنياي فبلت‌ها نهاده‌اند!

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،  هنوز ويژگي‌هاي بسياري در فبلت‌هاي اندرويدي وجود دارد که دو پرچم‌دار اپل از آن‌ها بي‌بهره هستند. در زير به پنج مورد از آن‌ها اشاره مي‌کنيم:
فبلت‌هاي اندرويدي نمايشگرهايي شفاف‌تر دارند.
گوشي‌هاي اندرويدي فضاي رم به مراتب بيشتري از آي‌فون دارند.
قطعا تلفن‌هاي اندرويدي موجود در بازار قيمت‌هايي ارزان‌تر دارند.
انتخاب‌هاي شما در دنياي اندرويد بسيار بيشتر از آي‌فون است.
در اکوسيستم اندرويد شما به‌راحتي مي‌توانيد بر سخت‌افزار انتخابي خود کنترل داشته باشيد و متناسب با نياز خود بهترين انتخاب را انجام دهيد اما اگر قصد خريد يک آي‌فون را داشته باشيد، انتخاب شما تنها محدود به چيزي است که کمپاني براي شما در نظر گرفته و نه بيشتر از آن.

PCWorld نيز نظري مشابه دارد و مي‌گويد شايد نسخه هشتم سيستم‌عامل iOS با آمدنش سر و صداي بسياري به راه انداخت اما نبايد فراموش کنيم که بسياري از ويژگي‌هاي نرم‌افزاري افزوده‌شده به اين نسخه جديد تنها الگوبرداري واضحي از اندرويد بوده است، به‌عنوان مثال اشاره مي‌کنيم به بخش نوار اعلانات يا همان Notification panel و يا قابليت استفاده از صفحه کليدهايي غير از نسخه از پيش نصب‌شده بر روي دستگاه. اما با اين وجود هنوز بسياري از ويژگي‌هايي که کاربران اندرويد عاشق آن هستند در iOS وجود ندارد. شايد بسياري از دوستان شما بخواهند ويژگي‌هاي جديد گوشي فرا زميني خود را به رخ شما بکشند اما در ادامه به ده موردي اشاره مي‌کنيم که به‌سادگي بتوانيد در مقابل آن‌ها از اندرويد خود دفاع کنيد (و البته به خاطر داشته باشيد به آن‌ها بگوييد که نسخه Android L به زودي منتشر خواهد شد و طبيعتا ويژگي‌هاي بسيار بيشتري را در خود خواهد داشت).

قابليت مديريت اپليکيشن‌ها هنوز هم در اندرويد بسيار بهتر از iOs عمل مي‌کند.
ويجت‌ها، صفحه خانگي و صفحه قفل بهتر اندرويد را نيز فراموش نکنيد.
قابليت بسيار بالاتر شخصي‌سازي رابط کاربري سيستم‌عامل
جهت‌يابي بهتر نقشه
قابليت تقسيم صفحه‌ نمايش براي انجام چند کار همزمان يا همان multitasking
نسخه بهينه‌ شده سيستم‌ عامل براي تبلت‌ها
قابليت NFC کاربرد بيشتري در اندرويد دارد درحالي‌که در iOS فقط قابليت پرداخت الکترونيکي را در اختيار شما قرار مي‌دهد.
به‌راحتي مي‌توانيد فيلم‌ها، آهنگ‌ها و اطلاعات ديگر را بر روي حافظه جانبي ذخيره کنيد.
تنظيمات بيشتر براي حفظ امنيت دستگاه
قابليت نصب اپليکيشن‌ها از طريق اينترنت يا هر جاي ديگر!
موارد بالا براي افرادي مناسب است که شايد تبليغات اپل چشم آن‌ها را بر ويژگي‌هايي که با خريد آي‌فون از دست مي‌دهند بسته است. به نظر ما کساني که سريعا با خريد آيفون از دنياي اندرويد خارج مي‌شوند، شايد در ابتدا از اکوسيستم جديدي که پا در آن نهاده‌اند هيجان‌زده شوند اما به‌مرور زمان درميابند که چه امکانات بزرگي را از دست داده‌اند.

تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .