مديرعامل گوگل: سامسونگ پارسال مشابه آيفون 6 را عرضه کرده بود

شنبه 05 مهر 1393
مديرعامل گوگل: سامسونگ پارسال مشابه آيفون 6 را عرضه کرده بود

اريک اشميث مديرعامل شرکت گوگل در تازه ترين سخنراني خود نشان داد که تحت تاثير عرضه آيفون 6 و 6 پلاس قرار نگرفته است.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني، به نقل از مشبل، وقتي او با سوال خبرنگار تلويزيون بلومبرگ در مورد هيجاني که به علت عرضه آيفون 6 و آيفون 6 پلاس شکل گرفته، مواجه شد خنديد و گفت: من به شما مي‌گويم چه فکر مي‌کنم، سامسونگ يک سال قبل اين محصولات را عرضه کرده بود.

وي افزود که نگران فروش 10 ميليون واحد آيفون 6 در عرض چند روز نيست، اما رقابت ميان اپل و گوگل را بسيار جدي مي داند. اشميث نبرد ميان اين دو شرکت را بي رحمانه و سرنوشت ساز توصيف کرد و افزود نتيجه آن براي صنعت رايانه تعيين کننده است. گوگل سيستم عامل همراه اندرويد را طراحي کرده که رقيبي جدي براي سيستم عامل همراه iOS محسوب مي شود.

اشميث اين نبرد را براي کاربران مفيد دانست و گفت نتيجه آن شکل گيري موجي از خلاقيت از سوي شرکتهاست که بر روي ميلياردها نفر تاثير مي گذارد. وي اضافه کرد که انتظار ندارد اين نبرد به اين زودي ها پايان يابد. زيرا اپل و گوگل در حال رقابتي بزرگ هستند.

مدير عامل گوگل به آمازون و تغيير سيستم عامل آندرويد توسط اين شرکت و عرضه آن تحت عنوان فاير اشاره کرد و گفت آمازون حجم زيادي آگهي بر روي گوگل مي خرد و بنابراين يک همکار و همين طور يک رقيب است. حتي اپل هم حداقل در حوزه جستجو يک همکار است. اپل قبلا در زمينه برنامه هاي نقشه خوان همراه همکار گوگل بود، اما اين رابطه چند سال قبل تمام شد زمينه که اپل برنامه نقشه خاص خودش را عرضه کرد.

وي به ظهور رقيبي تازه براي گوگل و اپل به نام شرکت چيني علي بابا اشاره کرد که در حوزه تجارت الکترونيک فعاليت مي کند و عرضه سهام آن در بازار بورس براي اولين بار با قيمتي بي سابقه در تاريخ صورت گرفت. علي بابا در تلاش براي خريد برخي غول هاي فناوري در آمريکا نيز هست.

تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .