5 اسمارتفون که بهترين انتخاب براي پخش موزيک هستند!

دوشنبه 14 مهر 1393
5 اسمارتفون که بهترين انتخاب براي پخش موزيک هستند!

در اين مقاله قرار است اسمارتفونهايي که در پخش موزيک بهترين هستند و با صداي خوبشان گوشتان را نوازش مي‌دهند معرفي کنيم. اسمارتفونهايي که انتخاب اول عاشقان موزيک هستند.

  • 0مشخص است که بخش اعظمي از کيفيت صدا  بستگي به هدست‌هايي دارد که استفاده مي‌کنيد، اما در اين مطلب تمام تست‌ها با يک جفت هدست مشابه با نام  Sennheiser HD215s انجام شده است. البته نمي‌توان انکار کرد که بحث کيفيت صدا مثل هر مساله ديگري سليقه‌اي بوده و ممکن است نظرات مختلفي وجود داشته باشد.

HTC One M8

music-3

بله همانطور که انتظار مي‌رفت پرچمدار اچ تي سي در اين فهرست جاي گرفته است. اين هوشمند مجهز به بلندگوهاي خوبي بوده که هم قدرت دارند و هم صدا را با کيفيت تمام پخش مي‌کنند. معمولا با بالا بردن صدا در اسمارتفونها، در کيفيت پخش اختلال ايجاد مي‌شود. اما چنين اتفاقي در HTC One M8 نمي‌افتد. البته هدست‌هاي استاندارد ارائه شده با اين هوشمند به اندازه کافي قدرت آنرا نشان نمي‌دهند و براي داشتن صداي بهتر، خريد گوشي‌هاي با کيفيت‌تر توصيه مي‌شود.

در تست انجام شده همه چيز درباره پخش صدا خوب بوده و بايد گفت که اسپيکرهاي بوم ساوند اين اسمارتفون يک رويا هستند.

LG G2

music-2

جي 2 با چيپ صداي Wolfson W5110 DAC  که درونش قرار گرفته است و همراهي هدست‌هاي خوبي که يک سر و گردن از باقي هدستهاي استاندارد اسمارتفونها بالاتر هستند، يک تجربه خارق‌العاده از پخش صدا ايجاد مي‌کند. البته اين هدست‌ها باز هم قدرت لازم براي نشان دادن توانايي‌هاي واقعي جي 2 در پخش موزيک را ندارند. در تست انجام شده، کيفيت خروجي صدا عالي بود ولي نه آنقدري که اين اسمارتفون را در رتبه اول جاي دهد.

اسپيکرهاي قرار گرفته در اين اسمارتفون جاي خوبي ندارند و ممکن است با دستان کاربر پوشيده شوند. بعلاوه صداي توليد شده با اين اسمارتفون آنقدرها هم خوب نيست.

Sony Xperia Z2/Z3

androidpit-sony-xperia-z3-xperia-z2-2

هر دو دستگاه آخر اکسپريا جايگاه سوم در ليست بهترين‌ها از نظر پخش موزيک را از آن خود کرده‌اند. محل قرارگيري اسپيکرهاي داخلي عالي است و در واقع در دو طرف اسمارتفون قرار گرفته‌اند. البته قدرت خروجي اين اسپيکرها از رقبايشان کمتر است. يکي از مزيتهاي اين دو اسمارتفون نسبت به ديگر رقبا، هدست‌هاي خوبشان است.

با استفاده از هدفونهاي Sennheiser، هر دو Z2  و Z3، صداي بالانس و نزديک به کيفيت صداي جي 2 و ام 8 را از خود بروز دادند.

Samsung Galaxy S5

12

اگر به دنبال اسپيکرهاي خوب روي يک هندست هستيد، گلکسي اس 5 توصيه نمي‌شود. اين اسپيکرها حتي نزديک ديگر رقبا هم نشدند و در صداي 80٪ ، اختلال و نويز شنيده مي‌شد. اما هدفونهاي ارائه شده با اين هندست خوب بوده و صداي خوشايندي را پخش مي‌کردند که البته اين صدا به اندازه‌اي که از سامسونگ انتظار داريم نبوده و هنگام استفاده به آساني خراب مي‌شود.

هنگام استفاده از هدفونهاي Sennheiser، کيفيت صدا بالا رفته و تا سطح Z2 و G2 ارتقا مي‌يابد. اگر اسپيکرهاي گوشي بهتر از ايني که هستد بودند، رتبه اين اسمارتفون در اين فهرست بالاتر مي‌بود.

iPhone 5s

forDaria-iPhone5-1

از دنياي اندرويد که رد شويم به دنياي iOS مي‌رسيم و آيفون 5s را در فهرست بهترينها جايگاه آخر مي‌بينيم. آيفون 5s اسپيکرهاي خوبي ندارد و آنها در محل خوبي هم قرار نگرفته‌اند. البته نظرها درباره اين اسپيکرها متفاوت است، برخي بسيار آنها را مي‌پسندند و برخي ديگر آنها را در حد ميانگين مي‌دانند.

هنگام تست با هدفونهاي Sennheiser، صدا بسيار خوب و با کيفيت پخش مي‌شد، ولي اگر تيزي آن بيشتر بود، بهتر مي‌شد.


منبع : آي تي رسان
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .