اپل ارزشمند ترين برند دنياست؛ گوگل دوم و مايکروسافت و سامسونگ جزو ده برند اول

پنجشنبه 17 مهر 1393
اپل ارزشمند ترين برند دنياست؛ گوگل دوم و مايکروسافت و سامسونگ جزو ده برند اول

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني، در گزارشي که Interbrand سالانه منتشر مي کند ليستي از ۱۰۰ شرکت ارزشمند دنيا ارائه مي شود. در گزارش امسال برند اپل با ۱۱۸٫۸ ميليارد دلار ارزش در صدر است. اين رقم ۲۱ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است. پس از آن گوگل با ارزش ۱۰۷٫۴ ميليارد دلار و ۱۵ درصد رشد نسبت به سال گذشته در جايگاه دوم قرار گرفته.

اپل ارزشمند ترين برند دنياست؛ گوگل دوم و مايکروسافت و سامسونگ جزو ده برند اول

نام هاي بزرگ ديگري در ساير صنايع ديجيتال و فروش محصولات تکنولوژيک نيز در اين ليست ديده مي شوند. مايکروسافت در جايگاه پنجم است که با رشد ۳ درصدي نسبت به پارسال ارزش برندش را به ۶۱٫۲ ميليارد دلار رسانده و در جايگاه هفتم شرکت کره اي سامسونگ است که ارزشش با رشد ۱۵ درصدي نسبت به سال گذشته ۴۵٫۵ ميليارد دلار تخمين زده شده است. در اين ليست همچنين آمازون با رشد ۲۵ درصدي و ارزش ۲۹٫۵ ميليارد دلاري در رديف ۱۵ ليست قرار گرفته.

اينتربرند مي گويد براي بررسي و ارزش گذاري برندهاي مختلف، فاکتورهاي متفاوتي از جمله بازدهي اقتصادي، خدمات رساني، قدرت جذب مشتريان، ميزان فروش و قدرت شرکت در قيمت گذاري روي محصولات در نظر گرفته شده اند. به هر حال ۲۰۱۴ اولين سالي است که دو شرکت از اين ليست با ارزش بيش از ۱۰۰ ميليارد دلار ديده مي شوند.

در ادامه اين ليست شرکت سوني در رده ۵۲ قرار گرفته که با افت ۳ درصدي نسبت به پارسال ارزش برندش به ۸٫۱ ميليارد دلار رسيده است. همچنين هواوي براي اولين بار در اين ليست ديده مي شود. اين شرکت با ارزش ۴٫۳ ميليارد دلاري در رده ۹۴ اين ليست است. در انتهاي ليست نيز آخري شرکت تکنولوژيکي که به چشم مي آيد نوکياست که با ارزش ۴٫۱ ميليارد دلار جايگاه ۹۸ ام را از آن خود کرده است.


منبع : ديجياتو
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .