اميدواري مايکروسافت به موفقيت ويندوز 10

سه شنبه 30 دي 1393
اميدواري مايکروسافت به موفقيت ويندوز 10

مايکروسافت اميدوار است با عرضه ويندوز 10 و با توجه به سازگاري آن با رايانه‌ها و محصولات همراه به طور همزمان، بتواند سهم بيشتري از دنياي سيستم عامل‌ها را از آن خود کند.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،  به نقل از فايننشال اکسپرس، اين شرکت که سال قبل با صرف 7 ميليارد دلار هزينه نوکيا را خريداري کرده ووارد عرصه توليد گوشي هاي هوشمند شده، حال با سرمايه گذاري گسترده در حوزه توليد سيستم عامل هاي همراه در تلاش است هم در دنياي سخت افزار همراه و هم در زمينه توليد نرم افزارهاي همراه عقب ماندگي خود را جبران کند.

با اين وجود سهم مايکروسافت از بازار سيستم عامل هاي همراه در سه ماهه سوم سال 2014 کمتر از سه درصد بوده که حتي نسبت به ماه‌هاي قبل نزول کرده است.

در چنين شرايطي مايکروسافت قصد دارد ويندوز 10 را عرضه کند که اگر چه در اصل براي رايانه هاي روميزي طراحي شده، اما با وسايل و برنامه هاي همراه هم سازگاري خوبي دارد. اين شرکت اميدوار است با اين کار برنامه نويسان را هر چه بيشتر به طراحي برنامه ها و نرم افزارهاي همراه علاقمند کند.

اين جدي ترين تلاش مايکروسافت براي نقش آفريني در حوزه همراه از زمان مديرعاملي ساتيا نادلا در شرکت ياد شده است. البته مايکروسافت سال گذشته با عرضه نسخه جديدي از آفيس براي استفاده بر روي آندرويد و iOS اپل هم توانست تا حدي توجه کاربران را جلب کند.


منبع : فارس
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .