قابليت‌هاي ويندوز جديد/ از دستيار صوتي تا حذف باگهاي گذشته

شنبه 04 بهمن 1393
قابليت‌هاي ويندوز جديد/ از دستيار صوتي تا حذف باگهاي گذشته

مايکروسافت در حالي خبر انتشار ويندوز 10 را اعلام کرده که اين نسخه با تغييرات گسترده اي مواجه شده تا باگ هاي موجود در ويندوزهاي گذشته را حذف و به عرضه برترين ويندوز خود بپردازد.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،  ويندوز 8، ويندوزي نبود که مخاطبان به آن علاقه مند باشند و داراي باگ هايي بود که کاربران را براي حذف ويندوز جديد و نصب ويندوزهاي قبلي ترغيب مي کرد. اما ويندوز 10 دستخوش تغييرات گسترده اي شده که برخي از کارشناسان از اين تغييرات با عنوان تغييرات انقلابي ياد مي کنند.

تري ميرسون، سخنگوي مايکروسافت در رابطه با ويندوز جديد مي گويد: «ويندوز 10 برترين پلتفرم ارائه شده تا به امروز خواهد بود. اين پلتفرم به سادگي مي تواند حجم گسترده اي از برنامه ها را انجام داده و از لحاظ سخت افزاري نيز تجربه متفاوتي را پيش روي کاربران قرار خواهد داد.»  يکي از جذابيت هاي ويندوز 10 را مي توان در يکپارچه شدن تبلت، دسک تاپ تا ايکس باکس ها دانست.

در اين ويندوز، کاربر از ارتباط برتري بين سخت افزارها برخوردار خواهد شد. زماني که کاربر در حال استفاده از رايانه يا لپ تاپ خود است، ويندوز تغيير شکل مي دهد تا کاربر بتواند از ماوس و صفحه کليد به بهترين نحو استفاده کند يا با اتصال موس و صفحه کيبورد به دستگاه، ارتباط کاربري متفاوتي از نوع هوشمند شکل مي گيرد. اگر اين ويندوز روي تبلت نصب شود، با استفاده از ابزارهاي لمسي باعث تغييراتي در اين ويندوز خواهد شد تا کاربران تجربه متفاوتي داشته باشند.

از قابليت هاي ويندوز جديد مي توان به بازگشت منوي استارت يا دستيار صوتي کورتنا اشاره کرد. دستيار پر سر و صداي صوتي کورتنا روي نوار ابزار بوده و تجربه متفاوتي از گوشي هاي ويندوزفون را در اختيار کاربران قرار مي دهد. براي مثال، زماني که به دنبال يک برنامه هستيد کورتنا به شما کمک مي کند تا هر چه سريعتر آن را بيابيد يا زماني که برنامه هاي مختلفي را روشن داريد از طريق وويس مي توانيد دستور به خاموش يا روشن شدن آنها بدهيد.

از ديگر ويژگي هاي ويندوز جديد مي توان به ارتباط بين ايکس باکس و ويندوز 10 اشاره کرد که به کاربران اجازه مي دهد تا از طريق پي سي به بازي هاي خود در ايکس باکس دسترسي داشته با دوستان خود به گفتگو بپردازند يا چت کردن در يک فضاي واحد را براي کاربرانش فراهم مي کند.


منبع : خبرگزاري مهر
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .