شارژ تلفن همراه با نور داخلي منزل

جمعه 10 بهمن 1393
شارژ تلفن همراه با نور داخلي منزل

محققان مرکز تحقيقات مايکروسافت چين، نمونه اوليه سيستمي را طراحي کردند که امکان شارژ بي‌سيم تلفن همراه با استفاده از نور داخلي منزل را فراهم مي‌کند.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،  در اين سيستم کاربر تلفن همراه خود را روي ميز قرار مي‌دهد و سيستم AutoCharge بصورت خودکار با استفاده از پرتوهاي نور اقدام به شارژ باتري دستگاه مي‌کند.

سيستم AutoCharge با استفاده از يک دوربين و نرم‌افزار تشخيص اشياء بطور مداوم اقدام به اسکن روي ميز براي شناسايي اجسامي به شکل تلفن همراه مي‌کند.

با تشخيص وجود يک دستگاه، در کمتر از يک ثانيه پرتوهاي نور به سمت تلفن همراه تابانده مي‌شود؛ دوربين و نور قابل چرخش هستند تا هدف از زواياي مختلف مورد تابش قرار بگيرد.

پنل‌هاي فتوولتائيک بر روي تلفن همراه اقدام به توليد برق با استفاده از نور دريافتي کرده و باتري دستگاه را شارژ مي‌کنند.

سيستم AutoCharge داراي ميکروکنترلر و شاخص ال‌اي‌دي بر روي تلفن همراه است که سطح شارژ باتري را مشخص مي‌کند؛ سيستم با استفاده از دوربين اقدام به بررسي الگوي شارژ مي‌کند و در صورت عدم نياز به شارژ، جهت تابش نور از روي تلفن همراه برداشته مي‌شود.

در حال حاضر نمونه اوليه‌اي از سيستم AutoCharge طراحي شده است، اما محققان تأکيد مي‌کنند که هنوز زمان زيادي براي عرضه اين سيستم باقي مانده است.

تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .