سهم بازار سيستم عامل اندرويد به مرز انفجار رسيد

يكشنبه 10 شهريور 1392
سهم بازار سيستم عامل اندرويد به مرز انفجار رسيد

براساس اطلاعات منتشر شده توسط شرکت بين المللي همکاري اطلاعات (IDC) سهم بازار سيستم عامل اندرويد براي تلفن‌هاي هوشمند فروخته شده در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۳ تقريبا به ۸۰ درصد رسيد که اين ميزان جهش بلندتري نسبت به سيستم عامل اپل و ساير رقبا است.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني، سهم بازار اندرويد در سه ماه دوم سال ۲۰۱۳ ، ۱۰ درصد بالاتر از ارقام و آمار اندرود در يک سال گذشته است.

در اين ميان فروش تلفنهاي هوشمند نيز افزايش يافته به طوري که ميزان فروش تلفنهاي هوشمند در مقايسه با سه ماهه دوم سال ۲۰۱۲ به ۵۱.۳ درصد افزايش يافته است.

اندرويد درحال حاضر با ميزان رشدي که هرسال نسبت به سال گذشته افزايش مي يابد نسبت به ساير سيستم عاملها علمکرد بالاتري داشته است.

آمار بالاي اندرويد براي اپل که درميان مشتريان جهاني قدرت خود را از دست داده نوعي چالش به شمار مي رود. اگرچه فروش دستگاه هاي اپل امسال نسبت به سال گذشته افزايش ۲۰ درصدي داشته است اما سهم بازار اين شرکت از ۱۶.۶ درصد در نيمه دوم سال ۲۰۱۲ به ۱۳.۲ درصد در سال جاري رسيده است.

جدا از اندرويد ويندوز تنها سيستم عاملي بود که سهم بازار تلفنهاي هوشمند آن امسال نسبت به سال گذشته افزايش يافته است.

در نتيجه قيمتهاي پايين تر دستگاه هاي اندرويدي نسبت به دستگاه هاي اپل به عنوان رقيب اصلي سهم بازار اندرويد رشد مداومي طي سه سال گذشته داشته است.

پذيرش اندرويد امروز در سطح جهان بسيار متداول شده است که اين امر بيشتر در کشورهايي مشاهده مي شود که خريد محصولات گران قيمت اپل براي بسياري از مشتريان کار ساده اي نيست.

درحال حاضر چهار تلفن هوشمند از هر ۵ تلفن هوشمندي که فروخته مي شود داراي سيستم عامل اندرويد است که اين امر موجب مي شود سهم بازار اندرويد به سرعت رشد کند.

شايد کاربران دستگاه هاي اپل متمول تر باشند اما جمعيت کاربران اندرويد جهشهاي قابل توجهي را در نرخ استفاده از تلفن همراه رقم مي زنند، در نتيجه سازندگان، دست اندرکاران تبليغات و توسعه دهندگان اپليکيشنها تأکيد بيشتري براي هدف گرفتن اين پلتفورم و مشترياني که از آن استفاده مي کند دارند.


نویسنده : شهرام مطیعی
منبع : مهر
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .