با مدياسنتر ويندوز خداحافظي کنيد

دوشنبه 14 ارديبهشت 1394
با مدياسنتر ويندوز خداحافظي کنيد

نرم افزار چند رسانه اي مدياسنتر که بيش از يک دهه به طور ثابت در نسخه هاي مختلف ويندوز وجود داشته، به زودي به طور کامل از اين سيستم عامل حذف مي شود.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،  به نقل از ورج، البته مايکروسافت در سال 2009 توسعه مدياسنتر را متوقف کرده بود؛ اما به روزرساني آخرين نسخه موجود از آن براي ويندوز 8 نيز در قالب عرضه بسته هايي ادامه يافت.

حال رسما اعلام شده که در ويندوز 10 خبري از نرم افزار مدياسنتر نخواهد بود و بنابراين با به روزرساني ويندوز 7 به ويندوز 8.1 يا 10 مدياسنتر به طور خودکار حذف مي شود.

اين نرم افزار اولين بار همزمان با عرضه ويندوز ايکس پي در سال 2001 عرضه شد تا مشاهده فيلم و ويديو و برنامه هاي تلويزيوني را از کانال هاي مختلف ممکن کند. برخي شرکت هاي سازنده رايانه هم رايانه هاي خاصي را براي استفاده از اين قابليت طراحي کردند که مشاهده تلويزيون را با مدياسنتر در منازل تسهيل مي کرد.

اما عليرغم همه اين اقدامات مدياسنتر هرگز به يک برنامه و ابزار تفريحي چندرسانه اي محبوب و همه گير مبدل نشد و شرکت هاي رقيب در سال هاي اخير با عرضه ست تاپ باکس هاي قدرتمند مايکروسافت را به عقب راندند.

خود مايکروسافت هم با افزودن امکانات تلويزيوني و تفريحي به کنسول بازي Xbox One مدياسنتر را به حاشيه راند و حال نيز از بازنشستگي رسمي آن خبر داده است.


منبع : خبرگزاري فارس
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .