استفاده از تبلت زندگي سالمندان ژاپني را بهتر مي‌کند

دوشنبه 14 ارديبهشت 1394
استفاده از تبلت زندگي سالمندان ژاپني را بهتر مي‌کند

طي پنج سال آينده ميليون ها سالمند در کشور ژاپن، از تبلت‌هاي آي پد مجهز به برنامه‌هاي مختلف براي برطرف کردن نيازهايشان استفاده مي کنند.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،  به نقل از ساي تک تودي، اين طرح با همکاري آي بي ام، اپل و شرکت ژاپني Post Group اجرا مي شود. با توجه به رشد سريع جمعيت سالمند در ژاپن اجراي طرح هايي از اين دست به افزايش کيفيت زندگي افراد مسن ضرورت دارد.

شرکت Post Group که خدمات بانکي، بيمه و پستي متنوعي به 126 ميليون نفر از شهروندان ژاپن ارائه مي کند، پيش از اين هم طرح هايي را ويژه سالمندان به اجرا درآورده بود. هم اکنون از هر چهار نفر ژاپني يکي بيش از 65 سال سن دارد.

بر اساس طرح مذکور آي پدهاي اپل تا سال 2020 بين 4 تا 5 ميليون ژاپني توزيع مي شوند و برنامه‌هاي همراه ويژه رفع نيازهاي سالمندان هم با همکاري آي بي ام و اپل بر روي تبلت‌هاي مذکور نصب خواهد شد.

برنامه‌هاي مذکور که برخي از آنها در دسترس است براي تسريع استفاده از خدمات بيمارستاني و مراقبت و درمان در منزل قابل استفاده هستند. از جمله اين برنامه ها مي توان به Hospital RN، Hospital Lead، Hospital Tech و  Home RN اشاره کرد.

انتظار مي رود استفاده از خدمات ياد شده از نيمه دوم سال جاري ميلادي آغاز شود. در آي پدهاي تغيير يافته که به منظور ارائه اين خدمات عرضه مي شوند بعد از نمايش صفحه خوشامد گويي، آيکون هاي بزرگي با عناوين سلامت من، جامعه من، خانواده من و يک آيکون بزرگ تلفن براي دريافت کمک، دکمه هايي براي طرح سوال و لينک به شرکت ياد شده در نظر گرفته شده است.

در اين آي پد براي افرادي که در زمينه بينايي و شنوايي ضعف دارند هم امکاناتي در نظر گرفته شده و البته دسترسي به خدمات کلود و فروشگاه هاي آنلاين اپل مانند FaceTime، iCloud Photo Sharing، iTunes Store  و  iBooks Store هم امکان پذير است.

برنامه هاي جديدي که به اين سرويس اضافه مي شود، رسيدگي پزشکي، کنترل رژيم ، يافتن فروشگاه هاي مورد نظر و حتي بررسي فرصت هاي شغلي را تسهيل مي کند.

بر اساس آمار سازمان ملل متحد در سال 2013 تنها حدود 11.7 درصد از جمعيت جهان بالاي 65 سال سن داشته اند ولي اين رقم در سال 2050 به بيش از 21 درصد مي رسد.


منبع : خبرگزاري فارس
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .