برگزاري کنفرانس بين‌المللي وب‌پژوهي از 8 ارديبهشت ماه

دوشنبه 06 ارديبهشت 1395
برگزاري کنفرانس بين‌المللي وب‌پژوهي از 8 ارديبهشت ماه

از سوي دانشگاه علم و فرهنگ دومين کنفرانس بين‌المللي وب پژوهي با هدف بررسي موضوعاتي همچون اقتصاد اينترنتي و مدل‌هاي کسب و کار، امنيت و حريم خصوصي در وب برگزار مي‌شود.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني، دکتر محمدجواد کارگر در نشست خبري امروز با تاکيد بر اين‌که موضوع و اصطلاح وب پژوهي در کشور از دانشگاه علم و فرهنگ آغاز شده است، گفت: به منظور بررسي موضوع وب پژوهي، دومين کنفرانس بين‌المللي وب پژوهي از سوي دانشگاه علم و فرهنگ در روزهاي 8 و 9 ارديبهشت ماه در محل اين دانشگاه برگزار مي‌شود.

 
وي با بيان اين که ايده برگزاري اين کنفرانس بين‌المللي برگرفته از کنفرانس بين المللي وب است، ادامه داد: با برگزاري اين کنفرانس درصدد هستيم تا کشور را در حوزه وب به قطب علمي در اين حوزه تبديل کنيم.
 
کارگر، تعداد مقالات ارسال شده در اين کنفرانس را 150 مقاله ذکر کرد و يادآور شد: از اين تعداد 90 مقاله به لاتين بوده که نسبت به سال گذشته تعداد مقالات لاتين ارسال شده به اين کنفرانس دو برابر شده است.
 
دبير دومين کنفرانس بين‌المللي وب پژوهي، تعداد مقالات پذيرفته شده براي ارائه شفاهي را 48 مقاله دانست و خاطرنشان کرد: 25 مقاله از 48 مقاله پذيرفته شده مربوط به کشورهاي اروپايي و آمريکايي است.
 
به گفته وي در اين کنفرانس در خصوص موضوعاتي همچون ارزيابي کيفيت وب، اقتصاد اينترنتي و مدل‌هاي کسب و کار، امنيت و حريم خصوصي در وب، بازيابي وب و تحليل محتوا، تحليل رفتاري و شخصي سازي، تحليل محيط‌هاي مجازي و شبکه‌هاي اجتماعي، تعامل انسان و رايانه، جامعه شناسي و اخلاقيات وب، رايانش وب در کاربردهاي همراه،‌ رسانه و ارتباط شناسي وب، سکوها و ابزارهاي نرم افزاري وب،‌ سکوها و رايانش توزيعي، انبوه و ابري، وب‌کاوي و وب معنايي بحث و بررسي خواهد شد.
 
دبير علمي اين کنفرانس از حضور پروفسور آميت شث (Amit Sheth) در اين کنفرانس خبر داد و گفت: وي جزء 100 دانشمند برتر دنيا و داراي چندين اختراع در حوزه وب است، ضمن آن که برخي پروژه‌هاي ملي آمريکا در شرکت پروفسور آميت شث اجرايي مي‌شود.
 
کارگر با تاکيد بر اين که پروفسور آميت شث هم اکنون در ايران حضور دارد، گفت: از امروز کارگاه‌هاي آموزشي اين دانشمند در ايران آغاز مي‌شود.
 
وي همچنين خاطرنشان کرد: با پيگيري‌هاي انجام شده کنفرانس وب پژوهي در آي‌ تري‌ پلي (IEEE) نمايه سازي شده است.

منبع : خبرگزاري ايسنا
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .