پيشتازي هوآوي در بازار گوشي‌هاي هوشمند چين

چهارشنبه 27 مرداد 1395

شرکت شيوآمي که در سال هاي اخير وضعيت مطلوبي در بازار گوشي هاي هوشمند پيدا کرده بود، با سقوط 38 درصدي در سه ماهه دوم سال 2016 جايگاه خود را در چين از دست داده است.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني، در مقابل هواوي توانسته جايگاه اول را در بزرگترين بازار تلفن همراه جهان به دست آورد. يافته هاي موسسه تحقيقاتي آي دي سي نشان مي دهد شيوآمي در سه ماهه دوم سال 2016 توانسته 10.5 ميليون گوشي در بازار چين به فروش برساند که نسبت به رقم 17.1 ميليون واحد در مدت مشابه در سال 2015 کاهش قابل توجهي نشان مي دهد.

هم اکنون شيوآمي بعد از هواوي، OPPO و Vivo رتبه چهارم را در بازار چين از آن خود کرده است. البته شرکت شيوآمي آمار ارائه شده توسط آي دي سي را زير سوال برده و مي گويد IHS و Strategy Analytics امار گوشي هاي عرضه شده توسط آن را به ترتيب 14.2 و 12.8 ميليون واحد نشان داده اند.

بازار تلفن همراه چين در سال هاي اخير بسيار رقابتي شده و شرکت هاي سازنده داخلي تلاش کرده اند کيفيت طراحي، توان بازاريابي و ظاهر گوشي هاي ساخت خود را ارتقا بدهند. اين امر به ضرر شرکت هاي گوشي ساز کره اي و آمريکايي تمام شده و سهم آنها را در اين بازار 32 درصد کاهش داده است. به گونه اي که اپل تنها رتبه پنجم را در بازار گوشي هاي هوشمند چيني از آن خود کرده است.

کارشناسان مي گويند تمرکز هواوي و OPPO بر افزودن چند قابليت جذاب بر توليداتشان موجب توجه کاربران به آنها شده است. به عنوان مثال هواوي از لنزهاي Leica در گوشي هاي خود استفاده کرده و OPPO هم فناوري تازه اي را براي شارژ سريع در توليداتش به کار گرفته است.


منبع : خبرگزاري مهر
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .