موبايل گران شد

جمعه 15 شهريور 1392
موبايل گران شد

از مهمترين رويداد بازار تلفن همراه در هفته منتهي به 15 شهريور ماه مي‌توان به افزايش قيمت تمامي کالاهاي ديجيتالي از جمله گوشي تلفن همراه اشاره کرد.

  • 1طي هفته گذشته همزمان با نوسانات ارزي گوشي‌هايي که از بهاي 500 تا يک ميليون توماني برخوردار بودند تا سقف 40 هزار تومان و گوشي‌هاي موبايل تا سقف 500 هزار توماني نيز با افزايش قيمت 15 تا 20 هزار توماني در سطح بازار تلفن همراه عرضه شدند.
نوسانات ارزي طي هفته گذشته در بازار گوشي‌هاي ارزان قيمت هم تاثير گذاشت به طوري که گوشي‌هاي زير 100 هزار توماني تا سقف پنج هزار تومان گران شدند.
با وجود افزايش قيمت‌هاي موبايل در هفته گذشته بازار تک فروشان اين کالاي ارتباطي گرم و پررونق سپري شد به طوري که فعالان اين حوزه بر اين باور بودند که برخلاف عرف رايج در تهران همزمان با اوج قيمت‌ها ميزان مشتريان اين کالا افزايش مي‌يابد.
بازار تک فروشان در حالي گرم و پرجنب و جوش بود که بازار عمده فروشان راکد سپري شد چرا که بيشتر توزيع کنندگان عمده موبايل تا زمان تثبيت قيمت‌هاي اين کالاي ارتباطي از خريدوفروش امتناع کردند چرا که آنها معتقدند در هنگام نوسانات مکرر ارزي خريدوفروش عمده به ضرر فروشندگان اين حوزه است.
فعالان و دست اندرکاران اين حوزه معتقدند که در صورت استمرار افزايش نرخ ارز در هفته آينده همچنان شاهد افزايش قيمت انواع گوشي‌هاي موبايل در کشور خواهيم شد.


منبع : موبنا
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .