نخستين تجربه فراخوان جمع‌ آوري يک گوشي در ايران

يكشنبه 14 شهريور 1395

نخستين تجربه فراخوان جمع‌آوري يک گوشي در ايران با اعلام سامسونگ براي بازگرداندن گوشي‌هاي گلکسي نوت ۷ رقم مي‌خورد. اين در حاليست که عليرغم حضور دفتر سامسونگ در ايران، وضعيت بازپس‌گيري گوشي از کاربران ايراني فعلا نامعلوم است.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،  شرکت سامسونگ با فراخوان جمع‌آوري گوشي‌هاي گلکسي نوت 7 چند روزي است که خبرساز شده است.

اين شرکت کره‌اي اعلام کرده که به دليل آتش گرفتن چندين نوت 7 دستور بازگرداندن آن را در سراسر جهان داده است و اعلام کرده مشکل نيز مربوط به سلول باتري موبايل است.

اين موضوع همچنين با عذرخواهي مديرعامل سامسونگ در راستاي مشتري‌مداري بازخورد بيشتري يافت.

اما خبر جمع‌آوري گوشي‌هاي نوت 7 سامسونگ از سراسر دنيا در ايران نيز بازتاب داشته است.

اين موضوع هنوز در ايران به صورت رسمي توسط دفتر سامسونگ در ايران عرضه نشده است.

اين در حالي است که در ايران شرايط متفاوتي در بازار موبايل حکمفرماست. برخي گوشي‌هايي که به ايران وارد مي‌شود از مبادي غيرقانوني و قاچاق است که گارانتي ايراني ندارند. اما به گفته فعالان بازار از حدود يکسال پيش بيش از 90 درصد گوشي‌هاي سامسونگي که رسمي يا قاچاق به کشور وارد شده‌اند داراي گارانتي اينترنشنال (همراه سرويس خاورميانه) هستند که در ايران طي قرارداد شرکت سامسونگ با چند ارائه‌دهنده خدمات گارانتي مقرر شده تمامي گوشي‌هاي داراي گارانتي اينترنشنال سامسونگ توسط اين شرکت‌هاي ايراني خدمات پس از فروش دريافت کنند.

در پيگيري غيررسمي خبرنگار فارس از 2 شرکت گارانتي کننده ايراني محصولات سامسونگ درباره روند مرجوع کردن گوشي‌هاي گلکسي نوت 7، پاسخ فعلا بلاتکليفي بود. آنها اعلام کردند «هنوز سايت سامسونگ و دفتر رسماً چيزي اعلام نکرده و فعلاً همه چيز در حد حرف است.»

اعلام رسمي جمع‌آوري از سوي سامسونگ از اين نشاني  https://news.samsung.com/global/statement-on-galaxy-note7در دسترس است.

پيگيري خبرنگار فارس از دفتر سامسونگ در ايران به پاسخي ختم نشد. در زمان انتشار اين گزارش مديران دفتر سامسونگ در ايران در نمايشگاه IFA آلمان هستند و دسترسي به آنها ميسر نيست.

به اين ترتيب در حاليکه شرکت سامسونگ رسماً در ايران نمايندگي دارد اما فراخوان جمع‌آوري جهاني گوشي سامسونگ نوت 7 در ايران فعلا نامعلوم است. اين موضوع منوط به تصميم دفتر سامسونگ در ايران خواهد بود.


منبع : خبرگزاري فارس
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .