ترفندهاي مخفي در اندرويد Marshmallow

پنجشنبه 25 شهريور 1395

در سيستم UI Tuner در اندوريد Marshmallow ترفندهاي بسيار کاربردي وجود دارد که در اين مطلب به شما خواهيم آموخت.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،  اندرويد Marshmallow داراي ويژگي‌هاي بسيار جالبي است. اما در کنار تمام پيشرفت‌هايي که به وضوح در اين نسخه ديده مي شود، تعدادي از ترفندها نيز به صورت مخفي باقي مانده‌اند. سيستم UI Tuner يکي از اين ترفندها است. مي‌توان به سادگي اين ويژگي را ناديده گرفت اما اين ترفند آنقدر جالب است که با استفاده از آن ديگر نيازي به روت کردن گوشي پيدا نخواهيد کرد.

در ابتدا بخش نوتيفيکيشن را به سمت پايين بکشيد (دوبار اين کار را انجام دهيد يا با استفاده از دو انگشت اين بخش رو به پايين بکشيد) تا بتوانيد به قسمت Settings دسترسي پيدا کنيد. اين گزينه به شکل يک چرخ دنده است که در ميان آيکون کاربر و آيکون نمايش دهنده ميزان مصرف باتري قرار دارد. چند ثانيه آيکن Settings را بفشاريد و انگشت خود را بر روي آن نگه داريد.
نمايشگر ويديو
00:00
02:01

پس از انجام اين کار پيامي به شما داده خواهد شد مبني بر اين‌ که سيستم UI Tuner هم‌اکنون در بخش Settings > System UI Tuner در دسترس است.

نکته: اگر اين گزينه فعال نشد، Developer Options را قبل از انجام اين کار فعال کنيد. براي اين کار به بخش Settings > About Phone برويد و هفت بار گزينه Build Number را انتخاب کنيد. در بخش Developer Options گزينه‌هاي فراواني وجود دارد. پيشنهاد مي‌کنيم در صورتي که اطلاعي از عملکرد آن‌ها نداريد هيچ کدام از گزينه‌هاي داخل اين بخش را تغيير ندهيد . چون ممکن است موجب شود تا تغييرات عجيبي در گوشي شما به وجود آيد.

UI Tuner داراي گزينه‌هاي زيادي نيست. اما همان گزينه‌هاي اندک هم بسيار کاربردي و مفيد هستند. شما مي‌توانيد در اين قسمت بخش Quick Settings خود را مجدد مرتب‌سازي کنيد و گزينه هاي را که براي شما کاربردي ندارد، حذف کنيد، آن‌هايي که داراي اهميت بيشتري هستند در دسترس قرار دهيد و حتي گزينه هاي جديدي به اين ليست اضافه کنيد. هم‌چنين گزينه Status Bar به شما اجازه خواهد داد تا آيکن‌هايي  را که در بالا و سمت راست بخش نوتيفيکيش شما قرار دارند، حذف نماييد. بنابراين شما مي‌توانيد آيکون‌هايي که نيازي به آن ها نداريد و تنها فضاي شما را اشغال کرده‌اند، پنهان کنيد. مانند گزينه بلوتوث يا آيکون آلارم.

يکي از بهترين ترفندهايي که مي‌توانيد در اين قسمت از آن استفاده کنيد، نمايش ميزان درصد باتري باقي‌مانده در داخل آيکن باتري است. اين گزينه به شما امکان مي‌دهد تا بدون اينکه مجبور باشيد منوي ديگري را باز کنيد از ميزان دقيق باقي‌مانده باتري خود مطلع شويد.

تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .