علت همه گير شدن تلگرام چيست؟

پنجشنبه 25 شهريور 1395

تلگرام، نرم افزاري است که براي شما امکان چت با ديگران را فراهم مي آورد. با توجه به مجاني بودن آن، به نظر مي رسد که بهترين جايگزين براي What’s App باشد.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،  تلگرام يک نرم افزار پيام رساني است که عرصه را بر What’sApp  تنگ کرده است. شرکت اين نرم افزار بدون در نظر گرفتن سود توسعه يافته و به جاي بازدهي، بر حريم هاي خصوصي و آزادي تاکيد کرده است. به علاوه اين نرم افزار بسيار براي استفاده مفرح است.

قابليت ها و استفاده

تلگرام بهترين جايگزين براي What’sApp  در بازار است. اولين ويژگي قيمت آن است؛ تلگرام مجاني است. در ضمن توسعه دهندگان آن نيز چندان به فکر سوددهي بيشتر نيستند. در صفحه راهنمايي اين اپليکيش آمده است : سود دهي،  هيچ گاه هدفي براي تلگرام نبوده است. به همين دليل تبليغاتي در اين نرم افزار ديده نمي شود.

بر خلاف What’sApp ، تلگرام به طور همزمان در دستگاه هاي مختلف استفاده مي شود. براي کامپيوتر هاي شخصي نرم افزار اختصاصي و نسخه وب وجود دارد. براي تبلت ها و تلفن هاي هوشمند نيز نرم افزار هاي اختصاصي براي iOS و Windows وجود دارد.

androidpit-telegram-review-1-w782

با يک مرور ساده مي توان گفت که تلگرام بسيار مفيد تر از نرم افزار هاي تخصصي موجود بوده و سرگرم کننده تر از نرم افزار هاي چت Facebook و What’sApp مي باشد. پايگاه کاربران نيز بسيار گسترده و وسيع است و اين بدان معني است که شما مي توانيد تا گفتگو هاي خود را از What’sApp و Messenger به راحتي پي بگيريد. شما همچنين مي توانيد :

  • گروه هايي با بيش از ۵۰۰۰ عضو تشکيل دهيد
  • به هر ميزان که بخواهيد تصوير و ويديو و فايل هاي مورد نظر خود را ارسال کنيد
  • به بيش از صد شماره تماس خود در آن واحد مطلب انتشار دهيد.
  • چت هاي سري  رمز گزاري شده اي را آغاز کنيد که خود به خود از ميان مي  روند

چت هاي سري مهمترين ويژگي تلگرام است. گفتگو هاي کاملا رمز گزاري شده تنها براي وسايلي که با اين نرم افزار در اشتراک است قابل رمز گشايي است. هيچ دستگاه مياني ديگري نميتواند چيزي بخواند و يا ببيند. چت هاي سري همچنين چند اشکال نيز دارد. اين چت ها فقط در وسايليکه چت از آن آغاز شده  ديده مي شوند.به دلايل فني شما قادر نخواهيد بود تا چت هايي که در تلفن هاي هوشمند خود آغاز کرديد را در کامپيوتر هاي شخصي خود ببينيد. با چت هاي سنتي شما مي توانيد گفتگو هاي خود را در هر دستگاهي ادامه دهيد. چرا که آن ها با هر وسيله اي همگام سازي شده اند.

ضعف ديگر آن است که اتصال ها و همه تصاوير و فايل هاي چت هاي سري در دستگاه شما باقي مانده و به جاي ديگر منتقل نمي شود. هيچ پشتيباني از داده ها انجام نمي گيرد.  هر تصويري که به صورت سري ارسال شده بايد به شکل انفرادي در گالري شما ذخيره شود.

androidpit-telegram-review-2-w782

از آنجايي که چت ها در سمت سرور در چت هاي عمومي رمز گزاري مي شود در نتيجه چت ها در سرور ذخيره شده و در آنجا باقي مي ماند. لذا اگر يک روز تلفن خود را عوض کرديد،  تنها چت هاي سري را از دست مي دهيد و چت هاي عادي ذخيره خواهند شد.

استيکر ها و بت ها

همانند پيام رسان هاي Facebook تلگرام نيز از قابليت ها و المان هاي  مشابهي بهره مي برد. استيکر ها نيز از طريق تصاوير با معني کمي سرگرمي و تفريح براي شما ايجاد مي کند. اين قابليت يک پلتفرم باز بوده و به شما امکان مي دهد تا خود بسته هاي استيکر هاي دلخواه و مورد استفاده خود را درست کنيد.  شما مي توانيد اين استيکر ها را از طريق ارتباط با Bot ها بيابيد.

androidpit-telegram-review-3-w782

در حالي که Google, IBM, Amazon و Facebook هرکدام در رابطه با Bot ها و سرويس هاي چت اتوماتيک سخنان زيادي به ميان آورده اند اما، به نظر مي رسد که تلگرام براي مدتي از بت ها به منظور ديگري استفاده مي کند. تصوير بالا نمايشگر آن است که شما چگونه مي توانيد با وارد نمودن تگ  @sticker استيکر هاي مختلفي از مجموعه هاي emoji براي خود بيابيد. @sticker علامتي است که تلگرام از طريق آن به بت دستور مي دهد تا emoji بيابد. بت هم در مقابل فهرستي از استيکر هايي که سازندگان آن ها را تحت عنوان emoji ذخيره کرده اند، به شما ارائه مي دهد.

اگر استيکري را دوست داشتيد مي توانيد آن را ذخيره کرده و مجموعه استيکر هاي آن را براي خود نگه داريد و آن ها را براي خود در دسترس نگاه داريد. از اين طريق،  تلگرام مي تواند تا کم کم با سليقه شما آشنا شود. به نظر مي رسد که اين روش بهترين راه براي بازسازي اعتماد مشتريان و کاربران باشد.

محدوديت هاي آزار دهنده شماره تلفن ها

بزرگترين اشکال آن است که شما مجبور به داشتن يک شماره تلفن هستيد. بر خلاف Threema ، شما براي ثبت نام در تلگرام مجبور به استفاده از شماره تلفن هستيد. و هرگونه تغيير شماره اي بايد از طريق يک دستيار در اين اپليکيش اعمال شود. مزيت اين سيستم آن است که مي توانيد بواسطه تطابق سريع شماره تماس هاي تلگرام با شماره تماس هاي تلفني،  از دوستان و آشناياني که تلگرام دارند مطلع گرديد. يک نکته مثبت آن است که شماره تلفن شما از سوي تلگرام به صورت محرمانه محافظت خواهد شد. اگر تا کنون در يک چت گروهي با اشخاص ناشناسي قرار گرفته ايد ، مي توانيد مطمئن باشيد که آن ها شماره تماس شما را نخواهند داشت. تنظيمات مربوط به ميزان قابليت مشاهده شماره شما در قسمت توضيحات اين نرم افزار وجود دارد.

androidpit-telegram-review-5-w782

صفحه نمايش و کنترل ها

تلگرام خود را به قواعد طراحي مواد در شرکت Google نزديک کرده است. اين نرم افزار سعي کرده تا از طريق مصالحه هايي از يکسان بودن و اتحاد طرح بندي هاي چت ها در تمام پلتفرم ها اطمينان حاصل کند. به همين دليل برخي المان هاي  طراحي هاي iOS  قابل تشخيص است. براي مثال شما مي توانيد تا با حرکت تماسي دستتان از لبه چپ صفحه به سمت مرکز آن در هنگام چت، به محتويات شماره هاي تماس خود دست پيدا کنيد. عليرغم همه اين ناهماهنگي هاي کوچک با ديگر نرم افزار ها ، تلگرام به طور مستقيم و روان کار کرده و به خوبي توضيح داده شده است.

به لطف بخش در هم تنيده و کامل سوال و جواب شما مي توانيد به سرعت با عملکرد ها و کارکرد هاي اين اپليکيش آشنا شويد.

سرعت و پايداري

تلگرام با سرعت نور کار مي کند. پيام ها،  با سرعت يا به سمت سرور مي روند و يا به سوي شريک چت سري ارسال مي شود. داده ها و مصرف انرژي طبيعي هستند. در يک آزمايش چند هفته اي،  اين نرم افزار،  حتي براي يکبار نيز شکسته نشد. توسعه دهندگان با فراهم آوردن آپديت ها در فاصله هاي کوتاه،  اين نرم افزار را به شکل مناسبي نگاه داشته اند.

نسبت قيمت به عملکرد

تلگرام نرم افزاري مجاني است و بر اساس مشخصه هاي رسمي بازاريابي و تبليغ شده است و نه داده هاي کاربران. بنابراين مي توان گفت که نسبت قيمت به عملکرد آن به طور طبيعي عالي است.

راي نهايي

تلگرام يک جايگزين عالي براي What’sApp است که بايد فوراً امتحان کنيد. اين پيام رسان سرشار از ايده هايي است که در ديگر نرم افزار هاي پيام رسان موجود نيستند. اين نرم افزار،  همچنين بهترين توازن ميان امنيت و دسترسي را فراهم کرده است. به لطف استيکر ها و بت ها و بسياري قابليت هاي مخفي ديگر،  کاربران جديد، تلگرام را سرگرم کننده دانسته و آن را از خود جدا نمي کنند.

و بهتر از همه : به لطف فرهنگ استفاده آزاد و منبع باز که در اين نرم افزار وجود دارد ، تلگرام از موقعيت بهتري نسبت به ديگر اپليکيش هاي چت برخوردار است.

تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .