معرفي ۱۹ آنتي ويروس برتر اندرويد

پنجشنبه 25 شهريور 1395

سيستم عامل اندرويد هم نيازمند نرم افزارهاي امنيتي و ضد ويروس است. در اين ميان اپليکيشن هاي فراواني وجود دارد، اما ۱۹ مورد از آن‌ها نسبت به ساير اپليکيشن‌ها عملکرد بهتري دارند.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،  مدتي پيش ۲۶ اپليکيشن ضد ويروس آندرويد توسط موسسه AV-TEST (موسسه‌اي مستقل واقع در آلمان که اپليکيشن‌هاي امنيتي و ضد ويروس را مورد ارزيابي قرار داده و آن‌ها را رده‌بندي مي‌کند) مورد بررسي و ارزيابي قرار گرفتند که ۱۹ مورد از آن‌ها بهترين امتياز را کسب کردند. اين ۱۹ اپليکيشن ۶ امتياز براي محافظت خوب از وسايل اندرويدي و يک امتياز ديگر براي برخورداري از قابليت‌هاي مختلف کسب کردند. ده مورد از اين اپليکيشن‌ها که شامل Antiy ،Baidu ،Bitdefender Cheetah Mobile ،Norton ،PSafe ،Qihoo 360،Sophos ،Tencent و Trend Micro مي‌شوند، موفق شدند فعاليت بدافزار جديد اندرويد و بد افزاري را که براي نخستين بار در چهار هفته پيش شناسايي شده است، ۱۰۰ درصد متوقف کنند.

۹ اپليکيشن ديگر که شامل AhnLab, Avira ،Bullguard ،Cheetah Mobile, ESET ،G Data Ikarus ،Kaspersky و McAfee مي‌شوند، توانسته‌اند در ارزيابي صورت گرفته، فعاليت ۹۹٫۷ درصد انواع ديگر بد افزارهاي اندرويد را شناسايي کنند. (دو نرم افزار زير مجموعه اپليکيشن Cheetah Mobile بودند، يکي از آن‌ها نرم افزار Clean Master بود که توانست فعاليت تمام بدافزارها را به طور کامل متوقف کند و ديگري CM Security بود که موفق شد فعاليت ۹۹٫۷ بدافزارهاي جديد اندرويد را متوقف کند.

تنها هفت اپليکيشن موفق به دريافت بهترين امتياز نشدند که در ميان آن‌ها نام‌هاي بزرگي ديده مي‌شود. اين هفت اپليکيشن شامل Alibaba  Avast ،AVG ،NSHC و Quick Heal Webroot مي‌شود. پايين‌ترين درصد شناسايي بدافزارها و ويروس‌ها در ميان اين هفت اپليکيشن، با ۹۷٫۱ درصد مربوط به Webroot Security است و بالاترين درصد شناسايي در ميان آن‌ها متعلق به اپليکيشن AVG و Avast با ۹۹٫۵ درصد است.

اکثر اپليکيشن‌هاي ضد ويروس اندرويد رايگان هستند، اما کاربران براي استفاده از خدمات جانبي اين اپليکيشن‌ها بايد مبلغي را بپردازند. برخي از ويژگي‌هاي جانبي اين اپليکيشن‌ها که معمولا شامل محافظت در برابر بدافزارها و ويژگي‌هاي ضد سرقت کردن گوشي مي‌شود، رايگان هستند؛ اما کاربران براي استفاده از برخي ويژگي‌هاي ديگر همچون Privacy advisor که مانع سوء استفاده از اطلاعات شخصي کاربران مي‌شود و حريم خصوصي آن‌ها را حفظ مي‌کند، بايد سالانه ۱۵ تا ۳۰ دلار بپردازند.

برخي از اپليکيشن‌هاي امنيتي اندرويد که کشور چين آن‌ها را طراحي کرده است، کاملا رايگان هستند که شامل، Cheetah Mobile CM Security ،Antiy  AVL و Qihoo  ۳۶۰ Security مي‌شوند و از زبان انگليسي نيز پشتيباني مي‌کنند. اپليکيشن چيني ديگر تحت عنوان Baidu وجود دارد که فاقد پشتيباني از زبان انگليسي است.

تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .