بهترين‌هاي بازار اندرويد ايران چه برند‌هايي هستند؟

پنجشنبه 25 شهريور 1395

برند‌هاي بسياري در بازار اپليکيشن‌هاي اندرويدي ايران براي خود نام دست‌و‌پا کرده اند؛ پس نگاهي مي‌اندازيم بر بهترين و پردرآمدترين هاي آن‌ها.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،  در ايران به ندرت از گوگل پلي استفاده مي‌شود. جايي که مردم ايران به طور قريب به اتفاق از آن‌جا اپليکيشن‌هاي خود را دانلود مي‌کنند، کافه بازار است که هم اکنون بر روي ۲۹ ميليون گوشي از کاربران ايراني نصب و فعال است. اما آيا مي‌دانيد کدام برند‌ها و مدل‌ها بيشترين مقدار درآمدزايي را براي کافه بازار و توسعه‌دهندگان به همراه دارند؟

اگر به زبان انگليسي در ايران مسلط نباشيد، استفاده از پلي استور براي شما سخت خواهد بود و واقعيت اين است که تمام کاربران اندرويد در کشور نمي‌توانند از زبان انگليسي استفاده کنند و اين مشکل‌ساز است. عامل ديگر، توسعه دهندگان و شرکت هايي هستند که در حال توسعه برنامه هاي فارسي براي بازار داخلي اند. بسياري از برنامه هاي کاربردي در پلي استور گوگل براي فرهنگ ايراني طراحي نشده اند و اگر يک برنامه وجود داشته باشد که کاربران ايراني مي تواند از آن استفاده کنند، احتمالا ديگر منسوخ شده باشد.

جدا از اين موضوع، کافه بازار يک بازار نرم افزار اندرويد طراحي شده براي ايرانيان است. شما ممکن است فکر کنيد که توسعه دهندگان ايراني مي تواند اپليکيشن هاي خود را به پلي استور ارسال کنند، ولي در نظر داشته باشيد که ما در ايران زندگي مي کنيم و  استفاده از يک سيستم پرداخت بين المللي دردسر آفرين است.

اگر توسعه دهندگان مي خواهند برنامه هاي خود را در پلي استور به معرض فروش قرار دهند، آن ها بايد يا از طريق يک کارت اعتباري و يا حتي باز کردن يک شرکت ساختگي در يک کشور ديگر، به طور قانوني اپليکيشن هاي خود را به گوگل پلي ارسال کنند. حتي اگر اين اتفاقات بيفتد، چه افرادي در سرتاسر دنيا از اپليکيشن‌هاي ايراني استفاده مي‌کنند؟ قاعدتاً درصد بسيار کمي از ايراني‌ها مي توانند اين اپليکيشن هارا با شرايط خريد درون برنامه اي و… تهيه کنند. بنابراين با تمام اين حقايق، کافه بازار تنها راه حل براي بازار نرم افزار اندرويد ايران است.

شايان ذکر است که با قرارداد اخير کافه بازار با سوپرسل و بسياري ديگر از شرکت هاي بزرگ، ايرانيان هم اکنون مي توانند در برنامه هاي مذکور اقدام به خريد با ارز ريال و يا کارت هاي اعتباري خود کنند.

جالب است بدانيد که به تازگي حتي بازي کلش آف کلنز زبان فارسي را براي کاربران ايراني در بازي راه اندازي کرد. با اين طرح‌ها، دور از ذهن نيست که ايران بازار خوبي براي شرکت هاي خارجي براي کار با بازار اندرويد ايران براي سيستم پرداخت محسوب مي‌شود، و حتي راه اندازي محصول  به زبان فارسي براي توليد درآمد بيشتر از بازار ايران يک راهکار براي آن‌ها به حساب مي‌آيد. ۲۹ ميليون کاربران اندرويد که تنها از کافه بازار استفاده مي‌کنند، رقمي وسوسه برانگيز براي خارجي هاست.

سامسونگ تقريبا در بازار گوشي‌هاي هوشمند در سراسر جهان در صدر قرار دارد و ايران از اين قاعده مستثني نيست. سامسونگ طيف گسترده اي از محصولات ميان‌رده تا پرچمدار به بازار عرضه کرده‌اند. بنابراين جاي تعجب نيست که سامسونگ از لحاظ سهم بازار با ۵۱٫۸٪ و ۵۶٫۶ درصد از سهم درآمد از بازار يک غول محسوب مي‌‌شود. دومين شرکت پس از سامسونگ، هوآوي با ۲۲٫۱ درصد از سهم بازار و ۱۸ درصد از سهم درآمد قرار دارد. شما مي توانيد برند‌هاي ديگر را در زير جدول بررسي کنيد.

بله، دوباره سامسونگ! سامسونگ Galaxy Core Prime همراه با LG G3 و Sony Xperia Z2 با ۰٫۹ درصد از سهم بازار در يک رده قرار دارند. اما زماني که شما نگاهي به جدول بيندازيد،متوجه مي‌شويد که از نظر محبوب‌ترين دستگاه ها، سامسونگ در رتبه اول و سپس هوآوي در مکان دوم قرار مي‌گيرند. يکي از مزاياي رقابتي هواوي، اين است که آنها يک دستگاه با مشخصات تقريبا مشابه با برند هاي ديگر اما با قيمت پايين‌تر به مشتريان ارائه مي‌کنند. در ابتدا، مردم در مورد کيفيت برندهاي چيني نگران بودند. اما با گذشت زمان، هواوي آن چنان خود را به بازار ايران و به مردم ثابت کرد که به دومين برند گوشي‌هاي هوشمند مورد استفاده در ايران تبديل شد. شما مي توانيد تمام دستگاه هاي اندرويد محبوب را در جدول زير مشاهده کنيد.

اگر در حال توسعه يک اپليکيشن هستيد و يا مي‌خواهيد بازار ايران را براي کاربران اندرويد به عنوان هدف قرار دهيد، اين اطلاعات ممکن است به عنوان يک مرجع براي زمان کنوني و يا آينده شما مفيد باشد. سامسونگ گلکسي نوت ۲  در رده اول و سوني اکسپريا Z3 در رده بعدي قرار دارد. بقيه دستگاه ها به طور عمده به سامسونگ و هوآوي تعلق دارند. شما مي توانيد سهم درآمد هرکدام را در جدول زير بررسي کنيد.

تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .