خداحافظي دائمي با آيفون ۴!

دوشنبه 26 مهر 1395

کساني که آيفون ۴ دارند بايد دقت کنند که اين مدل آيفون در آينده‌اي نزديک به ليست کالاهاي منسوخي اپل وارد خواهد شد.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،  ه نقل از تک‌تايمز، بر اساس نشريه ژاپني مک‌اتاکارا (Mac Otakara)، اپل در نظر دارد پشتيباني از کليه مدل‌هاي آيفون ۴ را از تاريخ ۳۱ اکتبر (روز هالوين) يعني نهم آبان ماه، متوقف کند. اين بدان معناست که قطعات اين مدل ديگر ساخته نخواهد شد و خدمات تعمير آن از اين تاريخ در دسترس نخواهد بود.

اين موضوع به آن خاطر است که آيفون ۴ در حال حاضر نوعي کالاي قديمي (vintage) به شمار مي‌رود. اپل اين واژه را براي محصولاتي به کار مي‌برد که بيش از پنج سال توليد نشده باشند. همچنين محصولاتي منسوخ به شمار مي‌روند که به هفت سال سن رسيده باشند. اين موضوع، قانوني در کاليفرنيا براي اپل است که پشتيباني‌ خود از محصولاتش را تا ۷ سال انجام دهد.

اگرچه بسياري از مردم براي از رده خارج شدن آيفون ۴ سوگواري نخواهند کرد، خصوصا از اين جهت که اين دستگاه عمر کاملي کرده و نمي‌تواند براي هميشه در ميان مدل‌هاي جديدتر و بهتر از جمله آيفون ۶s، آيفون ۷ و ۷Plus دوام بياورد، اما اين دستگاه تنها محصول اپل نيست که به توليد خود خاتمه مي‌دهد.

اپل همچنين مک‌بوک اير ۱۳ اينچي را که اولين بار در سال ۲۰۱۰ عرضه شده بود و نسل سوم ايرپورت اکستريم (AirPort Extreme) و ايرپورت تايم کپسول (AirPort Time Capsule) را که در سال ۲۰۰۹ عرضه شده بودند را نيز از رده خارج مي‌کند. البته اين محصولات ليست کالاهاي منسوخ‌شده در ژاپن هستند، اما اين تغييرات احتمالا جهاني خواهند بود.

کساني که آيفون ۴ دارند، بايد توجه داشته باشند که نمي‌توانند نرم‌افزار خود را از iOS ۷.۱.۲ به iOS ۱۰ به‌روز کنند، بنابراين شايد زمان آن باشد که به اين گوشي تلفن اجازه دهيد به آرامش برسد و در عوض دستگاه خود را ارتقا دهيد.

آيفون ۴ اولين بار در ژوئن ۲۰۱۰ عرضه شد و در آن زمان با ايجاد خلاقيت، صفحه رتيناي ۳.۵ اينچي و پردازنده داشت و از گزينه‌هاي ۸، ۱۶ و ۳۲ گيگابايتي بهره مي‌برد. مدل‌هاي CDMA آيفون ۴ از ماه گذشته منسوخ شده‌اند.

در حالي که زمان گوشي‌هاي آيفون ۴ به سر رسيده است، اکنون آغازي براي مدل‌هاي آيفون ۷ و ۷S به شمار مي‌رود، که احتمالا به فروش بسيار خوب خود ادامه خواهند داد، خصوصا پس از توقف توليد گلکسي نوت ۷ شرکت سامسونگ که به دليل فراخوان‌هاي اين شرکت پس از انفجارهاي متعدد اين دستگاه صورت گرفت.

تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .