آيفون شما داراي يک کيبورد مخفي است که اجازه استفاده از آن را نداريد

شنبه 01 آبان 1395

با توجه به اينکه طي سال‌هاي اخير گوشي‌هاي هوشمند مجهز به نمايشگرهاي بزرگ در ميان کاربران محبوب‌تر شده‌اند، کيبوردهايي که بتوان تنها با يک دست از آنها استفاده کرد نيز کارآمدتر شده‌اند.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني، مايکروسافت يک حالت One-Handed را همراه با اپليکيشن کيبورد خود در اختيار کاربران قرار مي‌دهد و گوگل داراي کيبورد مشابهي است. اکنون مشخص شده که ظاهرا شرکت اپل نيز در سيستم عامل خود چنين کيبوردي را در نظر گرفته اما امکان استفاده از آن را در اختيار کاربرانش قرار نداده است.

 
توسعه‌دهنده‌اي به نام Steve Troughton-Smit در برنامه iOS Simulator اپل کد کيبوردي مخصوص کار با يک دست را مشاهده کرده است، iOS Simulator برنامه‌اي است که به کاربران امکان مي‌دهد اپليکيشن‌هاي iOS را روي ساير سخت افزارها تست کنند.
 
 
به گفته اين فرد، اين قابليت از زمان عرضه iOS 8 وجود داشته است. اين کيبورد با کشيدن صفحه به راست يا چپ فعال مي‌شود و کليد‌ها را به سمت مقابل منتقل مي‌کند، در اين حالت کليد‌هاي بزرگي براي کات و پيست کردن نيز نمايش داده مي‌شود. در ادامه دو نمونه تصوير از کييبورد مرموز اپل را مشاهده مي‌کنيد.
 
 
مشخيص نيست که چرا اپل هيچ گاه اين قابليت را در اختيار کاربران قرار نداده است، اما در صورتي که آيفون شما جيلبريک شده است، مي‌توانيد با راهکار Troughton-Smit از اين کيبورد استفاده کنيد. مي‌توان اميدوار بود که اپل در بروزرساني جديد iOS امکان استفاده عمومي از اين کيبورد را براي تمامي کاربران فراهم کند.
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .