فعاليت 12 ميليون توسعه دهنده اپليکيشن موبايل در جهان

شنبه 01 آبان 1395

استفاده از تلفن هاي همراه، سال ها در روند پرسرعت رشد قرار داشت، اما آمار و گزارشات اخير نشان مي دهد در حال حاضر صنعت موبايل در وضعيتي آرام و متعادل قرار گرفته است. اما در هر صورت گسترش تلفن هاي هوشمند بستر بسيار درآمدزا و وسيعي در اختيار مردم قرار داده و همه روزه توسعه دهندگان زيادي در اين زمينه سرمايه گذاري مي کنند.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،  بر اساس تحقيقات سازمان تحقيقاتي Evans کاليفرنيا، در حال حاضر بيش از 12 ميليون توسعه دهنده و برنامه نويس در زمينه اپليکيشن هاي موبايل مشغول فعاليت هستند. اين رقم شامل تمامي توسعه دهندگاني که در نوشتار کوچکترين خطوط برنامه نويسي يک نرم افزار دست داشته اند، مي شود.

 
به گزارش اين شرکت، جمعيت کلي توسعه دهندگان نرم افزار در دنيا به رقم 21 ميليون نفر مي رسد؛ در نتيجه به سادگي مي توان دريافت بيش از 50 درصد از اين جمعيت مشغول کار روي اپليکيشن هاي موبايل هستند.
 
جزئيات منتشر شده حاکي از آن است که حدود 5.9 ميليون نفر در حوزه برنامه نويسي اندرويد فعاليت داشته و 2.8 ميليون نفر در زمينه iOS مشغول به کار هستند. واضح است که سيستم عامل محبوب گوگل با ارائه قابليت هاي متن-باز و دسترسي آسان به فروشگاه پلي استور، توسعه دهندگان بيشتري را به خود جذب کرده است.
 
تحقيقات Evans نشان مي دهد اگر اوضاع به همين منوال دنبال شود، آمار توسعه دهندگان حاضر در صنعت اپليکيشن هاي موبايل تا سال 2020 به 14 ميليون نفر خواهد رسيد. با معرفي و گسترش روزافزون تلفن هاي هوشمند، تبلت ها و گجت هاي پوشيدني، اکوسيستم و فرصت هاي شغلي بسياري در اختيار برنامه نويسان و توسعه دهندگان سراسر جهان قرار گرفته است.
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .