با کاربردي ترين ترفند هاي اندرويد ۷ آشنا شويد

شنبه 15 آبان 1395

خوشبختانه مالکان سيستم عامل اندرويد تحولات زيادي را در نسخه ۷ يعني نوقا ايجاد کرده اند که مي توان از آن در اکثر گوشي هاي هوشمند بهره برد. در اين مقاله نيز قصد داريم تا با گوشي نکسوس p6 که به اندرويد ۷ نوقا تجهيز شده، برخي ترفندها و نکات امنيتي که به اين نسخه اضافه شده را مورد بررسي قرار دهيم بااين آموزش همراه گويا آي تي باشيد.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني، شاهده سرويس‌هاي درحال اجرا و صرفه‌جويي در رم و باتري

 
 
همانطور که قبلا نيز مشاهده شده بود در بسياري از موارد شاهد آن بوديم که سرويس هاي پس زمينه منابع غيرضروري بسياري را معطوف به خود مي کنند. در اندرويد ۷ براي آن که از وقوع چنين اتفاقي جلوگيري کنيد بايد به برگه تنظيمات رفته و سپس وارد قسمت توسعه دهندگان “Developer Settings” شويد تا تصميم خود را براي فعال يا غيرفعال بودن اين سرويس اعمال کنيد.
 
سريع تر به تنظيمات دسترسي داشته باشيد
 
 
اگر نگاهي به برگه تنظيمات در اندرويد نوقا بياندازيد، متوجه خواهيد شد که توسعه دهندگان بهبود هاي بيشتري را نسبت به گذشته در آن گنجانده اند. براي دسترسي آسان به تنظيمات نيز مي توانيد از منوي اصلي که در حاشيه سمت چپ نمايشگر پنهان شده است کمک بگيريد.
 
زبان دوم را به گوگل معرفي کنيد
 
 
چنانچه شما به دو زبان تسط داريد يا در حال يادگيري زبان ديگري هستيد و مي خواهيد از آن در گوشي خود استفاده کنيد، اين کار در اندوريد نوقا امکان پذير شده است. با ورود به بخش تالک “Talk” قادر خواهيد بود تا زبان دومي را به دستگاه خود معرفي نماييد. اين کار باعث خواهد شد تا با جستجو در گوگل، نتايج به دو زبان براي شما به نمايش دربيآيد و اگر وارد سايتي شويد که با زبان دوم انتخابي شما، مطالب را گردآوري کرده باشد، گوگل پيشنهادي مربوط به ترجمه آن به شما ارائه نمي کند.
 
بهينه سازي قدرت باتري
 
 
هنگامي که نرم افزارهاي اندرويدي در حالت آماده به کار هستند دسترسي به اينترنت نداشته و اين اتصال قطع مي شود و امکان دارد که تنها در فواصل طولاني قسمتي از پردازنده را به اشغال خود دربيآورند. به طبع اين موضوع باعث خواهد شد تا عمر باتري دستگاه افزايش پيدا کند اما احتمال دارد تا برخي اثرات منفي جانبي نيز داشته باشد. به طبع با چنين کاري بسياري از نرم افزار ها همانند پيام رسان ها يا مسيرياب قادر به ارسال اعلانيه براي شما نيستند و ممکن است که اين امر باعث از دست رفتن پيام هاي مهمي براي شما باشد. توصيه مي شود که بهينه ساز باتري خود را غيرفعال نماييد که براي اين کار مي بايست به تنظيمات باتري مراجعه نماييد.
 
پس از آن انگشت خود را براي چند ثانيه بر روي نماد باتري نگه داريد تا منوي بهينه ساز در بالاي صفحه پديدار شود. اين قسمت تمامي نرم افزارها را به شما نشان خواهد داد مي توانيد برنامه هايي که بدرستي کار نمي کنند را انتخاب و گزينه “Don’t optimise” را انتخاب کنيد.
 
براي کارايي بهتر کاشي هاي Quick-Start را مرتب کنيد
 
 
اين قابليت اين امکان را به کاربران خواهد داد تا در ترتيب نشانگرهاي Quick Start تغيير ايجاد کنند و آن را به دلخواه خود بچينند. بکارگيري آن بسيار ساده است و نيازي به توضيح مفصل ندارد، فقط توجه داشته باشيد آيکون هايي که در بخش تنظيمات سريع مشاهده مي شوند در پنج مکان ابتدايي و در حالت نمايش کامل قرار گرفته اند. ضمنا اگر با دو انگشت خود تنظيمات سريع را از بالا به پايين بکشيد مي توانيد پيکربندي بيشتر و کامل تري را ببينيد.
 
هشدارها بدون صدا نمايش داده شوند
 
 
لالي پاپ سيستم اطلاع رساني جديدي است که در اندرويد ۷ نوقا جاي گرفته است و مي توان گفت اين سيستم اطلاع رساني باعث تغييرات زيادي در تاريخچه اندرويد شده است. بهبود ها و اصلاحاتي که مداما بر روي آن و در آپديت ها جديد انجام مي شود، آن را پيش از پيش بهتر کرده است. يکي از اين قابليت ها امکان بي صدا کردن اعلانيه ها در نرم افزار هاي انتخابي است.
 
براي اين کار نياز است به تنظيمات مربوطه رفته و سپس نوتيفيکيشن اپليکيشن مربوطه را انتخاب و نگه داريد و از ميان گزينه ها، اعلانيه هاي بدون صدا را انتخاب نماييد. در اين بخش نيز آزاد هستيد تا اپليکيشن هاي مختلف را با تنظيمات دلخواه در زير “Notifications” قرار دهيد.
 
بهره گيري صحيح از قابليت تقسيم صفحه نمايش
 
فکر کنيد در حال استفاده از نرم افزار يوتوب و مشاهده فيلم با آن هستيد که پيامي براي شما ميآيد و شما ملزم به پاسخگويي آن هستيد. در اين حالت اگر براي ارسال پيامک اقدام کنيد، نرم افزار يوتوب متوقف شده و تا زماني که مجددا به آن برنگشته ايد فيلم متوقف مي باشد. اندرويد اين مشکل را به خوبي دريافته و با قرار دادن قابليت “Split-Screen” در نسخه نوقا مي توانيد هر دو اين کارها را در کنار يکديگر و بدون هيچ مشکلي انجام دهيد. به فيلم ديدن خود در يوتوب بپردازيد . در پايين صفحه دکمه “Recent” را انتخاب کنيد و پس از آن نرم افزار ديگري را براي انجام کار انتخاب نماييد. اگر کارتان با نرم افزار انتخاب شده به پايان رسيد بايد کافي است دکمه “Home” را بزنيد تا برنامه ي ديگري را انتخاب کنيد. با اين کار نيمي از صفحه نمايشگر مربوط به اپليکيشن يوتوب و نيمي ديگر به برنامه ديگري اختصاص پيدا مي کند. البته چنانچه قصد داشته باشيد تا اين تقسيم بندي را تغيير داده و سهم بيشتري را به يوتوب دهيد، مي توانيد با کشيدن نوار مابين آن دو، موقعيت دلخواه را پيکربند کنيد.
 
از اپليکيشن ها به صورت ايمن استفاده کنيد
 
 
شايد مهماني براي شما آمده است و شما مي خواهيد فرزند کوچکشان را براي اينکه بيش از سر و صدا مي کند، با گوشي خود سرگرم کنيد. مي توانيد يک بازي براي او اجرا کنيد و به کارهايتان برسيد اما اين امکان وجود دارد که کودک از سر کنجکاوي يا به اشتباه از بازي خارج شده و تنظيمات گوشي را بهم بريزد. اما اندرويد نوقا اين امکان را براي کاربران فراهم کرده تا استفاده از يک برنامه يا بازي را ايمن کرده و نتان از برنامه انتخاب شده خارج شد. براي اين کار بايد پس از اجراي برنامه يا بازي مدنظر بر روي دکمه “Recent” در گوشه پايين سمت راست کليک کنيد و کاشي که نمايان شده را به سمت بالا کشيده سپس انگشت خود را بر روي آيکون سنجاق بفشاريد. اگر براي اولين بار به سراغ آن رفته ايد و قابليت پين گذاري فعال نبوده، مي بايست در ابتدا آن را فعال نماييد.
 
امنيت و راه اندازي سريع تر با رمزگذاري بر روي فايل ها
 
 
براي فعال سازي رمزگذاري بر روي فايل ها مي توانيد از تنظيمات توسعه دهندگان اقدام کنيد و اين ويژگي بيشتر از آنچه در عنوان نوشتيم به کار شما خواهد آمد. براي نمونه اين امکان را خواهيد داشت تا داده هاي تنظيمات کاربري خود را رمزگذاري کنيد و در زمان راه اندازي مجدد نيازي به ورود دوباره رمز براي بازکردن قفل گوشي نيست. اما اين نکته را فراموش نکنيد که براي جا به جايي و تغيير رمزگذاري فايل به رمزگذاري کامل ديسک، نياز است که اطلاعات به طور کامل حذف شود.

منبع : گويا آي تي
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .