ساخت نمايشگر حياتي براي ورزشکاران کوهنورد در ايران

يكشنبه 26 دي 1395

دستگاه نمايشگر حياتي براي ورزشکاران کوهنورد توسط دو دانشجوي کارشناسي مهندسي ورزش واحد علوم و تحقيقات دانشگاه آزاد اسلامي طراحي و ساخته شد.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،   آناهيتا رحمتي نجارکلايي يکي از مجريان اين پروژه گفت: دماي بدن (Body Temperature)، ضربان قلب (Heart Rate) و ميزان اکسيژن اشباع شده در خون (SPO2)از عوامل مهم حياتي در بدن انسان هستند.
وي با بيان اين که در اثر کاهش و يا افزايش هر يک از عوامل ذکر شده، سلامتي انسان تحت الشعاع قرار خواهد گرفت، افزود: اين عوامل از اهميت بالايي در وضعيت جسماني هر فرد بخصوص ورزشکاران و بيماران برخوردار هستند و به عبارت ديگر، در سلامتي انسان نقش سرنوشت سازي را ايفا مي کنند.
لادن سادات ادهم هاشمي ديگر مجري پروژه ساخت دستگاه 'نمايشگر حياتي براي ورزشکاران کوهنورد' تصريح کرد: در اين پروژه سعي کرديم با کمترين هزينه و با دقت بالا، بتوانيم تمامي سنسورهاي اندازه گيري عوامل حياتي بدن شامل دماي بدن، ضربان قلب و ميزان اکسيژن اشباع شده در خون را آن هم در قالب دستگاهي با ابعاد بسيار کوچک و قابل حمل فراهم آوريم تا هر فرد بتواند به تنهايي و با سهولت کامل از سطح سلامتي خود مطلع شود.
وي ادامه داد: طراحي اين دستگاه به صورت دو مرحله اي است که در حال حاضر داراي ابعاد بزرگتري نسبت به طرح نهايي است و در مرحله دوم اين دستگاه به صورت نمايشگر مچي با کاربري آسان ساخته خواهد شد.

تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .