با گوشي فوق امنيتي رئيس‌جمهور آمريکا آشنا شويد

يكشنبه 10 بهمن 1395

طي چند روز اخير، بزرگ ترين جنجال پيرامون امنيت سايبري ملي ايالات متحده آمريکا حول يک وسيله قرار داشت: گوشي دونالد ترامپ، رئيس جمهور اين کشور!

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني، دونالد ترامپ به عنوان رئيس جمهور آمريکا مجبور است گوشي شخصي خود را ،که براي ارسال توييت در شبکه توييتر از آن استفاده مي‌کند، کنار بگذارد و دستگاه امن و رمزگداري شده معرفي شده توسط سرويس مخفي آمريکا را به دست بگيرد. اما ظاهرا وي قصد دل کندن از گوشي نا امن خود را ندارد. اصرار ترامپ به استفاده از گوشي شخصي پر ريسک خود ، بازتاب‌هاي فراواني در محافل اطلاعاتي و امنيتي داشته است.

 
گوشي اختصاصي رئيس جمهور آمريکا، گوشي هوشمند اندرويدي Boeing Black است که به طور اختصاصي براي مقامات عالي رتبه و به صورت فوق سري طراحي گرديده است که با مشاهده اولين نشانه از دستکاري شدن، به صورت خودکار تخريب مي‌شود. اين گوشي به طور اختصاصي توسط Boeing و آژانس وزارت دفاع و سيستم‌هاي اطلاعاتي ( DISA) طراحي و توليد شده است.
 
اين گوشي عملکرد‌هاي محدودي دارد و به طرز ويژه‌اي رمز گذاري شده است. زماني که Boeing  در سال 2014 قرار شد اين نوع گوشي را طراحي کند، آن را با قابليت‌هاي پشتيباني از دو سيم کارت، GSM، WCDMA و اينترنت LTE همراه با WIFI و بلوتوث ارائه کرد و طبق اظهارات رئيس DISA ، General Alan Lynn ، نسخه مخصوص رئيس جمهور ايالات متحده به گونه‌اي نيست که اطلاعات را در خود ذخيره کند و به همين شيوه از ريسک بسيار کمتري برخوردار است.
 
دو عدد از اين گوشي به خصوص، براي بلندمرتبه ترين کارکنان طراحي شده است ، يکي براي رئيس جهور اوباما و ديگري براي فرمانده کل سايبري ايالات متحده آمريکا . ظواهر امر اين طور نشان مي‌دهد که دونالد ترامپ علاقه‌اي به استفاده از اين گوشي امنيتي ندارد و همچنان از گوشي شخصي خود توييت ارسال مي‌کند زيرا طبق گزارش ها، گوشي‌هاي امنيتي قابليت اتصال به شبکه‌هاي اجتماعي مانند توييتر را ندارند.
 
شايد بهتر باشد کارشناسان راهي براي اتصال گوشي فوق امنيتي Boeing به توييتر پيدا کنند تا جناب ترامپ به استفاده از آن علاقه‌اي از خود نشان دهد!
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .