گجتي که بايد در همه خانه‌هاي امروزي باشد

يكشنبه 10 بهمن 1395

شرکت بلکين به‌تازگي چند راهي برقي(سيم‌سيار) را وارد بازار کرده که هم کوچک و زيبا است و هم اين‌که گجت‌ها را هدف قرار داده است. اين چند راهي با داشتن دو پورت USB شما را از به‌کار بردن دو شاخه در سر کابل شارژ بي‌نياز مي‌کند.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني، اين روزها اهميت محافظ‌هاي برق بر کسي پوشيده نيست و از "بد نيست داشته باشيد" به "لازم است داشته باشيد" تغيير پيدا کرده است. اما اين محافظ‌ها يک مشکل بزرگ دارند. معمولا خيلي بزرگ؛ حجيم با کابل‌هاي بلند هستند. شايد بتوان آن‌ها را به نوعي در اتاق خواب و اتاق نشيمن با مبلمان پنهان کرد اما چنين چيزي براي آشپزخانه يا حمام به‌ هيچ‌عنوان منطقي به‌نظر نمي‌رسد.

 
وسايل الکتريکي که در آشپزخانه و حمام ديده مي‌شوند اعم از سشوار؛ کتري برقي يا مايکروويو هر روز مورد استفاده قرار مي‌گيرند. 
 
محافظت از آن‌ها‌ امري ضروري است. به‌همين دليل؛ شرکت "بِلکين" (Belkin) يک محافظ برق کوچک‌تر که فضاي کمتري هم اشغال مي‌کند معرفي کرده است.
 
از نظر تعداد پريز برقي که در اختيار مي‌گذارد نصف مدل‌هايي است که در بازار وجود دارد اما خبري از سيم‌ کلفت و حجيم نيست. علاوه بر اين؛ محصول تازه بلکين شامل چند ويژگي جالب هم هست که در بقيه ديده نمي‌شود.
 
اول اين‌که پيچ کردن آن کار راحتي است. اگر علاقه داشته باشيد مي‌توانيد قاب پريز برق روي ديوار را باز کنيد و اين محافظ را مستقيما روي ديوار پيچ کنيد. اگر هم نه؛ خيلي راحت کابل آن را به پريز برق فعلي بزنيد. اما پيچ کردن روي ديوار باعث مي‌شود ثبات و استحکام بيشتري داشته باشد.
 
دومين ويژگي اين محافظ که خيلي هم جالب است، برخورداري از دو پورت USB با ولتاژ 2.4 است. يعني براي شارژ گجت لازم نيست حتما از دو شاخه براي وصل کردن به پريز برق استفاده کنيد بلکه کافي است کابل را مستقيما به پورت USB بزنيد تا شارژ شود. اين نوع کاربرد در جايي مانند آشپزخانه که هاب مرکزي خانه به حساب مي‌آيد فوايد زيادي دارد. با داشتن چند کابل شارژ و وصل کردن آن‌ها به بلکين خيال‌تان راحت مي‌شود.
 
اگر تعداد افراد ساکن خانه بيشتر هستند، ناچارا بايد از يک هاب USB مولتي پورت استفاده کنيد چون روي اين محافظ تنها دو پورت درنظر گرفته شده است.
 
اگر تا به‌حال به‌خاطر بزرگ بودن محافظ از خريد آن‌‌ها خودداري مي‌کرديد با چنين محصولي مشکل شما حل مي‌شود و ديگر بهانه‌اي براي عدم خريد آن نداريد.
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .