وجود ۱۱ هزار کانال‌ تلگرامي و شبکه‌هاي اجتماعي بالاي ۵۰۰۰ عضو

جمعه 29 بهمن 1395

برآوردها از وجود بالغ بر ۱۱ هزار کانال‌ تلگرامي و شبکه‌هاي اجتماعي بالاي ۵۰۰۰ عضو در سطح کشور حکايت دارد.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،  رئيس مرکز فناوري اطلاعات و رسانه‌هاي ديجيتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي تاکيد کرده است که ما به دنبال ايجاد يک فضاي سالم و ايمن براي کاربران و خانواده‌ها هستيم و انتظار مي‌رود تا سال آينده بتوانيم تا حدودي با ايجاد يک فضاي محدود سالم و ايمن برسيم.

او اخيرا با اشاره به اجراي طرح ساماندهي کانال‌هاي تلگرامي و شبکه‌هاي اجتماعي با بيش از ۵۰۰۰ دنبال‌کننده و الزام آنها به ثبت در وزارت ارشاد  اعلام کرده که تاکنون ۴۷۰۰ کانال و گروه با بيش از ۵۰۰۰ عضو ثبت رسمي شدند.

به گفته سيد مرتضي موسويان اين کانال‌ها و گروه‌ها مورد حمايت وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامي قرار مي‌گيرند و برآوردها از وجود بالغ بر ۱۱ هزار کانال‌ تلگرامي و شبکه‌هاي اجتماعي بالاي ۵۰۰۰ عضو در سطح کشور حکايت دارد.

بر اين اساس تنها اين کانال‌ها و گروه‌هاي ثبت‌شده اجازه تبليغات دارند. علاوه بر آن، اين کانال‌ها و شبکه‌هاي اجتماعي ثبت شده مي‌توانند با درخواست از وزارتخانه مجوز تاسيس واحد فرهنگي ديجيتال دريافت کنند.

 از سوي ديگر رئيس مرکز فناوري اطلاعات و رسانه‌هاي ديجيتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از معافيت مالياتي اين شبکه‌ها و گروه‌هاي مجوزدار خبر داد و گفت: علاوه بر اين‌ها وزارتخانه خدمات ديگري همچون تسهيلات کسب و کار، آموزش رايگان و ...را نيز به آنها ارائه خواهد داد.

اما سايت‌ها و وبلاگ‌ها نيز مي‌توانند پس از انجام فرآيند ثبت قانوني از اين مزايا بهره‌مند شوند  و به گفته مسوولان، همه اين اقدامات با هدف ساماندهي محتواي ديجيتالي در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي انجام مي‌شود.

وزارت ارشاد در خصوص گروه‌ها و شبکه‌هاي زير ۵۰۰۰ عضو نيز اعلام کرده که از نظر اين وزارتخانه منعي وجود ندارد و براي ثبت اين کانال‌ها و شبکه‌ها نيز آمادگي وجود دارد.

تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .