ميزان استفاده مردم از اينترنت اپراتورها

جمعه 29 بهمن 1395

مروري بر آمارهاي رسمي ارائه شده گوياي آن است که از نظر تعداد مشترک اينترنت پهن‌باند موبايل به ترتيب اپراتورهاي اول، دوم و سوم در رده‌هاي اول تا سوم جدول تعداد مشترکان اينترنت قرار دارند.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،  وزارت ارتباطات به تازگي گزارشي منتشر کرده که براساس آن تعداد مشترکان ۳G و ۴G اپراتورهاي مختلف تلفن همراه به تفکيک بيان شده و در نهايت تعداد مشترکان اينترنت هر سه اپراتور مورد اشاره قرار گرفته است.

براين اساس، اپراتور اول ارتباطي يا شرکت همراه اول بالغ بر ۱۲ ميليون و ۸۱۴ هزار مشترک ۳G و حدود ۲۹۷ هزار مشترک ۴G دارد که درمجموع تعداد مشترکان اينترنت اين اپراتور به بيش از ۱۳ ميليون و ۱۱۱ هزار مشترک مي‌رسد.

اپراتور دوم يا شرکت ايرانسل نيز در حوزه ۳G حدود ۱۰ ميليون و ۴۶۸ هزار و ۵۰۰ مشترک و در حوزه ۴G حدود يک ميليون و ۶۱۲ هزار مشترک دارد که در مجموع مي‌توان تعداد مشترکان اينترنت اين اپراتور را بالغ بر ۱۲ ميليون و ۸۰ هزار مشترک دانست.

بدين ترتيب، در حوزه اينترنت موبايل اپراتور اول ارتباطي داراي تعداد بيشتري از مشترک بوده و در حوزه ۴G تعداد مشترکان اپراتور دوم پيشي گرفته است. همچنين اپراتور سوم يا رايتل نيز طبق آمار حدود يک ميليون و ۹۷۹ هزار مشترک اينترنت دارد که البته در آمارهاي ارائه شده صحبتي از مشترکان ۴G رايتل به ميان نيامده است.

طبيعي است در تعداد مشترکان اينترنت اپراتورها، ضريب نفوذ آنها و سهمي که از بازار تلفن همراه دارند تاثيرگذار بوده و هرچه تعداد مشترکان يک اپراتور بيشتر باشد احتمال بالارفتن کاربران اينترنت آن نيز افزايش مي‌يابد.

تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .