وجود 23 ميليون کاربر بازي‌هاي رايانه‌اي در کشور

جمعه 29 بهمن 1395

رييس ستاد مبارزه با بازي‌هاي غيرمجاز گفت: امروز 23 ميليون کاربر بازي‌هاي رايانه‌اي در کشور داريم و مهم‌تر اينکه فرزندان 3 ساله در اين زمينه از والدين پيشي گرفته‌اند که زنگ خطر و هشداري جدي است.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،  «خسرو کردميهن» در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا، هدف از برگزاري اين نمايشگاه و نمايشگاه‌هاي استاني را برقراري ارتباط با خانواده‌ها و جوانان براي اطلاع‌رساني در حوزه بازي‌هاي رايانه‌اي وشناسايي آسيب‌هاي ناشي از بازي‌هاي غير مجاز اعلام و اظهار کرد: متاسفانه اين رويداد آن گونه که بايد اطلاع‌رساني نشد و شهرداري و مخابرات مي‌توانستند با نصب بيلبورد تبليغاتي و ارسال پيامک اطلاع‌رساني بيشتري انجام دهند.

وجود 23 ميليون کاربر در حوزه بازي‌هاي رايانه‌اي

وي ادامه داد: امروز وجود 23 ميليون کاربر در حوزه بازي‌هاي رايانه‌اي خطري مهلک است که اگر کنترل، هدايت و ساماندهي نشود نتيجه‌اي جز پشيماني نخواهد داشت و اگر نجنبيم در آينده‌اي نزديک هميشه بايد خود را شماتت خواهيم کرد که چرا دير اقدام کرديم.

رييس ستاد مبارزه با بازي‌هاي غيرمجاز رايانه‌اي  با بيان اينکه از مسئولان توقع مي‌رود، حرکت در اين حوزه را جدي بگيرند، گفت: بنياد ملي بازي‌هاي رايانه‌اي اين آمادگي را دارد که کارگاره‌هاي آموزشي با حضور دانش‌آموزان و مسئولان امور تربيتي برگزار شود تا فراگيران اين کارگاه‌ها بتوانند اين مشکلات را به دانش‌آموزان منتقل کنند.

فرزندان 3 ساله از والدين پيشي گرفته‌اند

کردميهن با بيان اينکه جامعه‌ي هدف اصلي ما دانش‌آموزان به عنوان آسيب‌پذيرترين قشر  هستنند چون حدود 17 تا 18 ميليون نفر دانش‌آموز و دانشجو کاربر بازي‌هاي رايانه‌اي محسوب مي‌شوند، گفت: در دنيا براي 5 هزار نفر کاربر دريک حوزه سازمان و تشکيلات درست مي‌شود و فکر و کار مي‌کنند و بودجه تخصيص مي‌دهند اما ما 23 ميليون کاربر در کشور داريم و مهم‌تر اينکه امروز فرزندان 3 ساله در اين زمينه از والدين پيشي گرفته‌اند که زنگ خطر و يک هشدار جدي است که بايد فکري کرد.

وي تاکيد کرد: اين نمايشگاه هم در اين راستا برگزار شد و اميدوارم با مستندسازي اصحاب رسانه مسئولان مقداري هوشيارتر شوند.

رييس ستاد مبارزه با بازي‌هاي غيرمجاز تصريح کرد: آخرين تجهيزات بازي‌هاي رايانه‌اي و کنسول‌هاي موجود را به اين نمايشگاه آورده‌ايم و جوانان و نوجوانان با رده‌بندي سني آشنا مي‌شوند که اين بازي با اين محتوا متناسب چه سني است که اين مهم مخصوصا براي خانواده‌ها از اهميت خاصي برخوردار است.

ارائه 7500 بازي رايانه‌اي را يگان در نمايشگاه ايلام

کردميهن گفت: آشنايي کامل با بازي‌هاي رايانه‌اي ايراني ديگر خدمت اين نمايشگاه در اين حوزه است که 7500 بازي رايانه‌اي ايراني را در طول نمايشگاه بين بازديدکنندگان توزيع خواهد شد و جوانان و نوجوانان بازيد کننده خواهند ديد که همسالان خود چه کارهايي را انجام داده‌اند.

کردميهن گفت : طبيعي است که بازي‌هاي خارجي از نظر فني و گرافيکي پيشرفته‌تر هستند که  دليل آن تخصيص اعتبار است چون در ايران اعتبارتخصيصي بازي‌هاي رايانه‌اي بسيار اندک است و جوانان و نوجوانان ما با کمترين امکانات و بدترين و غيراستانداردترين فضاها زحمت مي‌کشند و کارهاي خيلي ارزشمندي را انجام دادند.

انتظاري از شوراي عالي فضاي مجازي

 وي گفت: اگر دولت و مسئولان نسبت به اين حوزه ديد وسيعي داشته باشند ، اين حوزه مي‌تواند هم کارآفريني خوبي داشته باشد و هم کشور را از يک بحران نجات دهد.

رئيس ستاد مبارزه با بازي‌هاي غيرمجاز بنياد ملي بازيهاي رايانهاي عدم عضويت جمهوري اسلامي ايران در «کنوانسيون برن» و قانون کپي رايت را از بزرگ‌ترين مشکلات دانست و گفت: انتظار ما از شوراي عالي فضاي مجازي اين است که به اين مهم جامه‌ي عمل بپوشاند.

نمايشگاه بازي‌هاي رايانه‌اي در ايلام تا 29 بهمن در مجتمع فرهنگي هنري ارشاد ايلام از ساعت 14 تا 22 پذيراي علاقمندان است.

تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .