خداحافظي بلک‌بري با بازار موبايل؟

جمعه 29 بهمن 1395

تمام دنيا مي ‌دانند: بلک بري، که روزي در دنياي گوشي‌هاي هوشمند پادشاهي مي‌کرد، اين روزها اوضاع خوبي ندارد.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،  گزارشي توسط شرکت تحقيقاتي Gartner منتشر شده است که بيشتر اطلاعات آماري اين شرکت را اعلام کرده است. اين گزارش اعلام مي‌کند که در 4 ماهه آخر سال 2016، سهم بازار گوشي‌هاي هوشمند شرکت بلک بري ، براي اولين بار در تاريخ اين شرکت به 0 درصد رسيد.

در ادامه گزارش آمده است، ، سيستم عامل اندرويد با 81.7 درصد، همچنان در صدر جدول محبوب‌ترين سيستم عامل‌ها در دنياست. که اين موفقيت را مديون تعداد زياد دستگاه‌هاي اندرويدي ارزان قيمت در بازار است.سيستم عامل IOS ، 17.9 درصد و ويندوز فون 0.3 درصد از سهام اين بازار را در دست دارند . سهام بازار شرکت بلک بري در سال 2015، 0.2 درصد بود که امسال کاهش يافته و به 0 درصد رسيد.

در سال 2007، شرکت بلک بري حدود 10 درصد از بازار گوشي‌هاي هوشمند را به خود اختصاص داده بود که در 4 ماهه اول سال 2009 اين رقم به 20 درصد افزايش پيدا کرد و از سال 2010 به بعد روند نزولي پيدا کرد.

لازم به ذکر است که اين اعداد و ارقام صرفا مربوط به دستگاه‌هاي برند بلک بري است که همراه با سيستم عامل اختصاصي بلک بري کار مي‌کنند. اين شرکت در 4 ماه اخر سال 2016، نزديک به 207 هزار و 900 دستگاه با سيستم عامل بلک بري فروخت و آمار فروش گوشي‌هاي اندرويدي اين برند، داخل آمار منتشر شده مربوط به سيستم عامل اندرويد در نظر گرفته شده است.

براي انتشار خبر ميزان دقيق فروش  گوشي‌هاي اندرويدي بلک بري، بايد منتظر اعلام اين شرکت باشيم.

تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .