گوگل پلي موزيک، نرم‌افزار پيش‌فرض دستگاه‎هاي سامسونگ

سه شنبه 05 ارديبهشت 1396

سامسونگ اعلام کرد که ديگر از برنامه مخصوص پخش موسيقي خود استفاده نخواهد کرد و از برنامه گوگل پلي موزيک به عنوان برنامه پيش فرض براي موسيقي بر روي گوشي‌هاي خود استفاده خواهد کرد.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،  به تازگي گوشي هوشمند گلکسي اس8 و اس8 پلاس براي فروش در بازارهاي سراسر جهان عرضه شد و مي‌توان انتظار داشت که مانند سال گذشته و گوشي‌هاي گلکسي اس7 و اس7 پلاس به طور معمول تعداد قابل توجهي برنامه از طرف سامسونگ به طور پيش‌فرض بر روي گوشي نصب شده باشد. با اين تفاوت که ديگر خبري از برنامه سامسونگ موزيک نخواهد بود و به لطف توافقنامه بين دو شرکت گوگل و سامسونگ گوگل پلي موزيک جايگزين آن شده است.


به گزارش ايتنا از رايورز به نقل از ونچربيت، سامسونگ زمان را براي اعلام همکاري ويژه خود با گوگل مناسب دانست و اعلام کرد که ديگر از برنامه مخصوص پخش موسيقي خود استفاده نخواهد کرد و در عوض برنامه گوگل پلي موزيک را به عنوان برنامه پيش فرض براي موسيقي بر روي گوشي‌هاي سامسونگ قرار داده است.

همان‌طور که مي‌دانيد گوگل پلي موزيک تنها يک برنامه پخش موسيقي نيست، بلکه يک پرتال سرويس دهنده موسيقي نيز هست که هم مانند برنامه اسپاتيفاي يک راديو اينترنتي موسيقي محسوب مي‌شود. حتي در نسخه رايگان آن نيز مي‌توان به بيش از 40 ميليون آهنگ دسترسي داشت و هم فضاي ابري است که مي‌تواند 50 هزار آهنگ را در خود ذخيره کند.
سرويس پخش موسيقي گوگل در حال حاضر در جنگ سخت و نفس‌گيري با رقباي کهنه کار و سرسخت خود يعني اسپاتيفاي و اپل موزيک به سر مي‌برد.


البته گفتني است آنچه شرکت سامسونگ اخيراً اعلام کرده، موضوع جديدي نيست و پيش‌تر در گوشي گلکسي اس 7 نيز اپليکيشن پلي موزيک به عنوان برنامه پيش فرض پخش موسيقي انتخاب شده بود. در آن زمان البته اپليکيشن موزيک سامسونگ در هيچ کجاي گلکسي اس 7 يافت نمي‌شد که خيلي‌ها آن را يکي از تغييرات تاچ ويز برمي‌شمرند.

در حال حاضر اين اقدام سامسونگ رسمي شده و کاربران گلکسي اس 8 و گلکسي اس 8 پلاس بايد با اپليکيشن گوگل پلي موزيک سروکار داشته باشند. اين احتمال وجود دارد که اپليکيشن موزيک به تدريج از گوشي‌هاي رده پايين تر سامسونگ نيز کنار رود که ممکن است اين کار از طريق يک به‌روزرساني اُ.تي.اي صورت پذيرد.

تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .