اپل ۲۰۰ هزار اپليکيشن موبايلي را دور مي‌ريزد

سه شنبه 05 ارديبهشت 1396

شرکت اپل در نظر دارد در نسخه جديد سيستم عامل موبايلي خود به پشتيباني از اپليکيشن‌هاي 32 بيتي پايان دهد.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،  شرکت اپل تصميم دارد اواخر سال جاري ميلادي، سيستم عامل مشهور خود يعني iOS 11 را روانه بازار کند و پيش‌بيني شده است همزمان با عرضه اين محصول، بيش از ۲۰۰ هزار اپليکيشن موبايلي اپل از بازار موبايل اين شرکت از دسترس خارج شوند.

 گفته مي‌شود قرار است سيستم عامل موبايلي iOS 11 در ماه ژوئن از سال جاري ميلادي در کنفرانس سالانه WWDC اپل به صورت رسمي معرفي شود و البته شش ماه پس از اين اتفاق، نسخه نهايي آن در اختيار کاربران قرار مي‌گيرد.
شايان ذکر است که کنفرانس مزبور، به صورت سنتي محل عرضه جديدترين محصولات شرکت اپل محسوب مي‌گردد.

شرکت اپل همچنين در نظر دارد در نسخه جديد سيستم عامل موبايلي خود به پشتيباني از اپليکيشن‌هاي ۳۲ بيتي پايان دهد و نرم‌افزارهايي که از فناوري ۶۴ بيتي پشتيباني نمي‌کنند را کنار بگذارد.

نخستين بار در ژانويه امسال اخبار مربوط به اين مسئله منتشر شد و زماني که شرکت اپل خود را براي عرضه عمومي سيستم عامل iOS 10.3 آماده مي‌کرد رسانه‌هاي خبري گزارش دادند تمام اپليکيشن‌هايي که از فناوري ۶۴ بيتي پشتيباني نمي‌کنند با عرضه اين محصول کنار گذاشته خواهند شد.

 

سيستم عامل iOS 10.3 هم‌اکنون به صورت عمومي عرضه شده و در توضيحات آن نحوه تغيير سياست‌هاي اپل براي پشتيباني از اپليکيشن‌هاي موبايلي آورده شده است.

مرکز SensorTower که در زمينه اپليکيشن‌هاي موبايلي تحقيق و بررسي مي‌کند اعلام کرد شرکت اپل با سياست‌هاي جديد خود تصميم دارد پس از عرضه iOS 11 جلوي فعاليت بيش از ۱۸۷ هزار اپليکيشن را بگيرد که اينها حدود ۸ درصد از تمام ابزارهاي موجود روي App Store را تشکيل مي‌دهند.

تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .